Tropheus Kriza Gold


Kategorinin Diğer Katılımları

Kerem Seçkin

Açıklama

150*55*60 ölçülerindeki akvaryumumdaki baskın erkek. Koloni 16 adetten oluşmaktadır. Herkese başarılar.

Katılım Tarihi: 21 Kasım 2010

 

Yorumlar

bjkalley - 28 Kasım 2010 14:20

Yarışmadaki en güzel fotoğraflardan ve balıklardan birisi. Benim bildiğim krizaların ikolaya benzer sarı bantları vardı. Hatta bantlar daha dar ve fosforik renklere sahip oluyor ve ikoladan farklı olarak üst yüzgeçlere de çıkıyordu. Bu sanırım kriza goldların tankda üretilmesi sonucu sarılığı daha baskın çıkmış bir balık.

Refet Ali Yalçın

aycan kurt - 28 Kasım 2010 16:31

Sırayla deney yapılmış gibi sanki: birinci fotoda balık beyaz benek hastalığına yakalanmış gibi duruyor, yüzgeçler kapalı, kuyruğu kısmış ki fotodada beyaz benekler var. İkinci fotoğrafta kadraj yerlerde. Üçüncü fotoğraf sanki bakın ilk iki foto denemeydi asıl fot budur der gibi.

Aycan Kurt

Really - 28 Kasım 2010 22:31

Çok vasat fotolar...

Umut Gülengümüş

sprwon - 30 Kasım 2010 12:10

Yarışmadaki favorilerim arasındaydı. Kesinlikle en azından ilk 3 olabilirdi. Yineliyorum güzellik gerçekten çok göreceli bir kavram tebrikederim başarılarının devamını dilerim.

ferit şenel

Really - 02 Aralık 2010 14:15

ÖM da yazdıklarımı buraya da koyayım: Özellikle ilk foto kirli bir foto. Beyaz noktaları kastediyorum. Bunlar sunumu baltalayan şeyler. Yapay arka plan hoş değil. Balık fotolarda yeterince çarpıcı görünmüyor. Özellikle ilk fotoda kafası tam görünmüyor ve yüzgeçleri kısık. 3 fotoda da biraz kontrast yetersizliği var. 2. fotoda kompozisyon hatası var. Kasıtlı olarak mı böyle yaptınız bilmiyorum ama balık fotonun merkezinden çok uzakta. Elbette her zaman tam ortalamak zorunda değilsiniz ama bunda biraz fazla uzak olmuş :) 1. ve 3. fotoda başka balıklar kadraja girmiş. Fazla rahatsız etmiyor ama gene de kaçınmak lazım.

Umut Gülengümüş

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.