Doğadan


Fatih Şahin

Açıklama

Ölçüler: 140x60x60 Canlı Türleri: Neon Tetra, Tül Vatoz Bitki Türleri: Hemiantus Micra, Palustris Cuba, Hemiantus Cuba, Anubias Nana Petite, Pogestomon Erectus, Parvula, Pogestemon Helferi, Ranunculus İnundatus, Java Fern, Windelov Fern, Blyxa Auberti, Flame Moss, Fissidens moss, Riccia, Roraima Sp. Tankın Yaşı: 8 Ay Filtrasyon ve Işıklandırma: Fluval Fx6, Eheim Skimmer 350, 480 Watt Led Aydınlatma Tasarım ve Dekorasyon: Hollanda Sitili Lav kayası ve Mangrow Kökü.

Katılım Tarihi: 20 Mart 2017

Bu katılım 913 oy almıştır.
 

Yorumlar

BLGHN - 31 Mart 2017 09:31

Tebrikler Fatih Bey :)

Bilgehan ÇETİNEL

fatihsahin - 31 Mart 2017 09:33

Teşekkür ederim Bilgehan Bey

Fatih Şahin

Acil Stop - 31 Mart 2017 09:45

Fatih bey tebrik ederim haklı bir birincilik aldınız.

Ergün Kol

TÜMER - 31 Mart 2017 16:13

Sonuç belliydi, belli olan gecikti :), tebrikler Fatih Bey

Tümer YILMAZ

gameover - 31 Mart 2017 16:51

Tümer bey,
Sonuç belliydi derken neyi kastettiğinizi anlamadım.
Forumda özel üye olmadığımız ya da özel üye tanıdıklarımız olmadığı için biz diğer hobiciler 2. lik için mi yarışıyoruz.
Fatih bey in tankına gerçekten laf yok.
Canı gönülden tebrik ederim.
Ama şu da gözünüzden kaçmasın. 13 oy fark ile 2. olmuş biri olarak 1 tane özel üye tanıdığım olmuş olsa ve bana oy kullanmış olsa sizin sonuç belliydi tezinizi çürütmüş olurduk.
Zaten oylama sonuçları ilan tarihinden 1 gün geç yayınlanmış bir yarışmada bu tür söylemler örnek olmamız gereken bir çok hobici arkadaşımıza kötü örnek olacaktır.
Saygılar.

Tarık Över

morgentern - 31 Mart 2017 16:58

Standart akvaryum.com hile hurdaları, adamlar açık açık söylüyor işte :)

Mustafa Olcay

TÜMER - 31 Mart 2017 17:04

Tarık Bey,
Öncelikle bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum zira sonuç belliydi derken Fatih beyin tankının favori bir tank olduğunu ifade etmek istedim, geciken sonuçtu derken de açıklanmasının 1 gün geç kaldığını ifade ettim velev ki siz de
"Zaten oylama sonuçları ilan tarihinden 1 gün geç yayınlanmış bir yarışmada"
cümlenizle bunu ifade etmişsiniz, ayrıca herhangi bir adam tutma hile veya kayurma adına ne varsa ben o işin içinde değilim 82. yarışmadaki benim katılımıma yapılan yorumlara bakarsanız yanlış kişiyi eleştirdiğinizi farkedeceksiniz, bütün bunların yanısıra birincilik hile olsa da olmasa da Fatih beyin hakkı diye düşünüyorum burada hiçbir tereddüt olmaması gerekir,Saygılar

Tümer YILMAZ

gameover - 31 Mart 2017 17:36

Yazımda da tebriklerimi ilettim.
Fakat maalesef size şu konuda katılmıyorum.
Hile nin olduğu yer de hakkın olması mümkün değildir.
Hile ile alınan bir başarıyı nasıl hak görebilirsiniz anlam veremedim????
Tank düzeni ve görsellik göreceli bir kavramdır. Bizlerde görsellerimizi bir şekilde üyelerimizin zevkine sunuyoruz.
Fakat özel üye vb. oy farkına sahip kişilerin atmış oldukları oy farklı hesaplanıyor.
Benim forumda bu oylamada 10 özel üyeden alacağım haksız ve hileli oy başarıma gölge düşürmezmiydi???
Burada bunu iddia etmiyorum.
Kesinlikle başarısına gölge düşürülecek bir görsel değil.
Ama hile konusunda size kesinlikle katılmıyorum.

Tarık Över

fatihsahin - 31 Mart 2017 18:10

Özel üyelik ışık çıkarmıyor inanın. Hatta yönetimdeki birçok kişi ile tartışan ve sevilmeyen biriyim :) Diyeceğim o ki hayalinizdeki gibi şeyler dönüyor olsa benim tankım 1. olmazdı. 1 jüri 200 puan verebiliyorken benim tankın aldığı dokuz yüz küsur puan hikaye olurdu. Oy pusulasında 10. sıra bana verilirken 9. sıra da başka arkadaşa verildi. Bu durumda arada 900 puana 700 puan gibi bir fark beklenemez. 900 puan dediğiniz zaten 30 özel üye puanıdır. 30 özel üye bana 10 verse 900 yapar. Diğer arkadaşa da 9 verse 810 yapar.

Fatih Şahin

gameover - 31 Mart 2017 18:27

Fatih bey sizi tekrar tebrik ederim.
Başarınıza gölge düşürmek haddime değil kesinlikle.
Yazdıklarımdan bunlar anlaşılıyor ise kusura bakmayın.
Sizinle aramızdaki puan farkı 15.
Özel üyelere hitap eden bir tank görseli sunamamışım diyelim :)
Tümer bey in yazdıkları açık.
Başarınızı tekrar tebrik ederim.
Umuyorum siz ve diğer özel üyelerden görselim hakettiği puanı almıştır.
Siz ve diğer özel üyelerden öğrenecek çok şeyimiz var.

Tarık Över

TÜMER - 31 Mart 2017 20:00

Umarım bu mesele polemiğe dönmez, atrık bey forum yönetimine bir itirazınız varsa bunları benim cümlelerim üzerinden yapmayın.Benim;
"bütün bunların yanısıra birincilik hile olsa da olmasa da Fatih beyin hakkı diye düşünüyorum "
cümlemden hileyi ve adam kayırmacayı hak gördüğümü nasıl çıkardınız?Sizin bile övdüğünüz bir tank birinci olduysa bunu öven bir başkasının cümlesinden hile iddia edilmez zira şaibe olsa bile hakeden birinciliği almış manası çıkar.
Ben size Fatih beye yaptığım ilk yorumun açıklamasını da yaptım, yanlış anlaşılacak bir durum olmadığını düşünüyorum, cümlelerimden hile ve haksızlığı savunma gibi bir anlam çıkarmayın, aldığınız sonuç ve neticeyi haketmediğinizi düşünüyorsanız doğrudan yönetime seslenin, ben yönetimden hiçkimseyle şahsen tanışmam ne oy verme sistemini ne de yönetimi savunma gibi bir kaygım da yok, anlaşılan benim 82, yarışmadaki katılımıma yapılan yorumları okumamışsınız, sizin tankınız da güzel bir tank ama benim favorim Fatih Beyin tankıydı ve BANA GÖRE birincilik adına sonuç baştan belliydi, bunu da övme amaçlı yorumuma ekledim, bu cümleden bambaşka anlamlar çıkarıp nerelere getirdiniz şakınlıkla bakıyorum, oysa ister mesaj yoluyla ister yine buradan doğrudan yönetime seslenebilirdiniz,
Saygılarımla
İsminizi farkında olmadan hatalı yazmışım Tarık Bey lütfen yanlış anlamayın

Tümer YILMAZ

gameover - 31 Mart 2017 22:07

Tümer bey eminim benim olduğu kadar sizin de zamanınız önemlidir.
Bu nedenle olayın polemiğe dönüşmesi zaten benim açımdan mümkün değil. Bu konuya ayıracak daha fazla zamanım da yok.
Oylamaya itiraz edilecek bir nokta yok.
Siz yazdıklarınızda haklı olduğunuzu düşünüyorsanız problem yok.
Ayrıca sizinle burada yaşadığımız fikir ve anlam uyuşmazlığının Fatih bey in başarısını gölgelemesini istemem.
Bu nedenle Fatih bey den ayrıca özür dilerim.
Yazdıklarım sizi de rahatsız ettiyse kusura bakmayın. Ben düşüncelerimi ilettim. Yeri uygun olmadı sadece.
Saygılar.

Tarık Över

z.b.s.k - 01 Nisan 2017 01:39

Fatih Bey için akvaryum.com tarafından bir "hile hurda" yapıldı sanmam çünkü -benim favorim olmasa da- tasarım ortada ve Fatih Bey başka bir forumda yönetici.

Kamer Özyurt

Acil Stop - 01 Nisan 2017 03:14

Tarık bey bir ara kim kime kaç puan vermiş gözüküyordu. Eğer size karşı bir haksızlık yapıldığını düşünüyorsanız yöneticilerden rica edin kim kime kaç puan vermiş eskisi gibi gözüksün. Böylece herkes hile hurda var mı yok mu görüp rahatlar.

Ergün Kol

sorceres - 01 Nisan 2017 09:31

Tebrikler Fatih Bey. Güzel bir çalışma olmuş.

Melih AYDIN

Tunc Berk - 01 Nisan 2017 19:49

Artık özel üyelerde hobi bilgisi aranmıyor. Bu nedenle özel üyelerin oyununda üyeler ile aynı derecede olması gerektiğini düşünüyorum.

Tunç Berk

fatihsahin - 01 Nisan 2017 23:19

Iyi yada kötü yorum yazan, tebrik eden arkadaşlara teşekkür ederim. Bu başarıyı yakalamaya bahane yazan arkadaşlar gelecek yarisma için hazirlanirlarsa onlar için faydali olacaktir. Ben ozel uye olarak daha once de yarışmaya katildim ve kazanamadim. Özel üyelik sandiginiz gibi kuş ucurtmuyor. 1Fotoğraftaki sorun nedir acaba? Forum istatistiklerine gore her 100 kisiden 1 i ozel uye iken
3 kati puan verebilen ozel uyeler nasil spekule edebiliyor gercekten merak ediyorum. Ozel uyeligin oyle bi becerisi varsa gercekten haberdar olup yararlanmak isterim.


Telefonda olusan hata neticesinde kopyala yapitistir yaparken "1Fotoğraftaki sorun nedir acaba? " cumlesi karismis. Dikkate almayiniz

Fatih Şahin

zekigonlum - 02 Nisan 2017 01:05

Fatih bey akvaryum şahane gerçekten. Bu aralar foruma pek giremediğim için yarışma için oy vermeyi bile unutmuşum :) Başlangıcından bu yana hep takip ettiğim bir akvaryumun birinci olmasına çok sevindim. Hak edilmiş birincilik için tebrikler.

Zeki GÖNLÜM

u.uçar - 03 Nisan 2017 15:13

En yüksek puanı verdiğim katılımdı, tablo gibi olmuş, tebrikler.

Ufuk UÇAR

hedayse - 03 Nisan 2017 16:47

Fatih Bey tebrikler, bu kadar bol çeşit ile güzel bir manzara elde etmişsiniz. O kadar bitkiyi aynı tankta bir arada mutlu eebilmek bir kabiliyet meselesi bana göre.

Hayırlı olsun.

Hakan GÖZEL

BLGHN - 04 Nisan 2017 22:57

Arkadaşlar herkesi aldığı dereceden dolayı tebrik ediyorum. Sonucta guzellik gorecelidir ama konu bu degil.Kimse kimseyi kandirmasin ben yarismada oylama yapilmadan hangi foto kimin ogrendim nasil mi ?? Forumda paylasilan akvaryumlrdan balik fotolarindan tabikide. Forumda yarismadan once foto paylasilip daha sonra yarismaya o fotoyla katilmak engellenmeli. Herkes icin soyluyorum. Yarışmaya katılmadan önce koyup yorumları alıp daha sonra yarışmaya katıldığında zaten herkes kimin olduğunu biliyor. Bunu herkes için söylüyorum sonuçta bu serbest ise herkes yapabiliyorsa eşitlik bozulmaz ben sadece buna bir çözüm bulunulmali diyorum
Yarışmada ilk 3 e arkadaşımızın katıldığı akvaryum fotolarıni ben önceden görmüştüm. O nedene torpil ya da başka bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. Şartlar kesinlikle eşit. Bu sorun tekrar yaşanmaması için bu şekilde bir çözüm getirilebilir.
Herkese saygılar.
Ilk 3 dedim ama şimdi okudum yanlış anlaşılmasın düzeltiyoRum neredeyse bütün akvaryumlar önceki tarihlı paylaşımlarda görebilirsiniz. Derece anlamında ilk 3 de şartlar eşittir demek istedim. Saygilar

Bilgehan ÇETİNEL

fatihsahin - 12 Haziran 2017 12:21

Evet Tunç Berk Bey, Özel üyelikte bilgiden çok forum içindeki davranışlara dikkat ediliyor. Sizin de davranışlarınız uygun olmadığından özel üyelik alamıyorsunuz. Sıkmayın canınızı, belki gelecekte alırsınız.

Fatih Şahin

Tunc Berk - 26 Eylül 2017 22:23

Merhaba Fatih Bey, yorumu atlamışım. Özel üyeliğim bulunmaktaydı. Yönetime mesaj atarak üyeliğimin alınması ben talep ettim, yönetimde gereğini yaptı. Çok üzgünüm yine yanıldınız. :)

Tunç Berk

fatihsahin - 27 Eylül 2017 07:48

Eminim öyledir :)

Fatih Şahin

Tunc Berk - 27 Eylül 2017 08:11

Emin olabilirsiniz. Aksini düşünüyordanız yönetim orada.

Tunç Berk

fatihsahin - 27 Eylül 2017 08:35

Tabi tabi :) Neyse, aylar sonrasında forumda ki betimlememi üzerinize alıp yarışma yorumlarımı tekrar okumanız da benim için hoş oldu :) Arif adam kendini bilen adamdır der atalarımız. Neyse benim işlerim var, arada bir gelir yazarım bir şeyler. Sizin gibi boş vaktim pek yok. Size iyi günneeeer.

Fatih Şahin

Tunc Berk - 27 Eylül 2017 08:49

Yazdığınızın altını dolduramayınca çocuk gibi kelime oyunları yapmaya başlıyorsunuz. Allah kimseyi gerçeği inkar edecek kadar aciz duruma düşürmesin, ne diyeyim.

Tunç Berk

fatihsahin - 27 Eylül 2017 09:14

Aylar sonra yazdım, sizin güruhu betimledim. Taş yerini buldu gelip yazdınız. Kelime oyunu değil, normal oynuyorum sizinle. Hoş oluyor.

Fatih Şahin

kanarya27 - 31 Ekim 2017 12:01

Tebrik ederim elinize ve emeğinize sağlık.

kanarya27

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.