ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Acil Stop
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
161
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Aralık 2011 19:47
Son Ziyaret:
21 Saat 43 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1140 [0.32 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
2 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ergün Kol
Doğum Tarihi:
14 Ağustos 1983
Yaş:
38
İl:
Aydin
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/120920.jpg[/img] 130x50x55y Bitkili

SON 10 MESAJI

Nematod Sorunu
[QUOTE=ozgmavi]Andazol kullanımının akvaryumunuzdaki karides ve balıklara zararı oldu mu acaba? [/QUOTE]

Kiraz karides ve cüce vatozlarda hiç sorun olmadı. Daha hassas calılara birşey olur mu bilmiyorum.
Nematod Sorunu
[QUOTE=Nayi]Şu an halen bu sorunla boğuşuyorum, yabancı forumlarda bunun tek ilacının fendendazol olduğu söyleniyor, Panacur-C denilen ilaç kullanılıyormuş, tecrübe eden var mı?

Teşekkürler[/QUOTE]

Sorunu andazol tablet ile çözdüm. 40 litreye 22 mg gelecek şekilde kırıp güzelce erittikten sonra akvaryuma eklerseniz nematodlar ölecektir. Yumurtadan çıkan larvalar içinde 3 günde bir tekrar edin. 2-3 uygulama sonra sorun kalmaması lazım.
Akvaryum Topraklarını Çöpe Atmayın
Akvaryum severler olarak doğayı seven ve doğaya saygılı bireyleriz. Bitkili akvaryumlarda kullanılan aktif toprakları ve kil bazlı toprakları işimiz bittiğinde lütfen çöpe veya kanalizasyona atmayalım. Özellikle aktif topraklar su kaynaklarını kirletme potansiyeline sahip. Bu toprakları en güzel yok etme yöntemi geri dönüşümdür. Doğadan aldığımızı ait olduğu yere yani doğaya bırakmalıyız. Çoğu kişinin eşi dostu akrabası tarım ile uğraşıyor bu topraklar tarlalarda veya bahçelerde değerlendirilebilir. Hiç tarımla uğraşan tanıdığı veya bahçesi olmayan apartman dairesinde oturanlar ise dere veya baraj gibi su kaynağı kenarı olmamak kaydıyla ağaçlık bir alana atabilir.

Hobimizi sürdürürken doğaya zarar vermeyelim.
Calipetshop'a Dikkat.alibabapet İle Karşımızda
Emin olun günahlarını almıyorsunuz. İsmini ne kadar değiştirirse değiştirsin Canlı petshop'dan özellikle uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Hakkında onlarca şikayet var sadece canlı gönderiminde değil malzeme satışında da kırık, çatlak veya eksik parçalı ürün gönderip sonra da iade ve değişim kabul etmiyorlar. Hatta bir kaç defa aradığınızda ya numaranızı engelliyorlar ya da telefonu açmıyorlar. Hobi dünyasının açık ara en rezil firmasıdır.
Pakvaryum - İstanbul
Kısa süre içinde hakkında açılan ikinci şikayet ve foruma girip şikayet etmeyen daha niceleri vardır. Canlıpetshop'dan sonra mimlenmesi gereken bir firma olma yolunda hızla ilerliyor.
Şikayet
Forumda aktif ve tanındık biri değilse özellikle yeni üye veya hiç mesajı olmayan bir üye ise alışverişten uzak durmakta yarar var. Kimin ne maksatla üye olduğunu, ilan açtığını bilemezsiniz.
Atakan Petshop...
[QUOTE=lazarusv20]İyiyi yazdığımız, kadar aksaklık ve yanlışlıkları da yazarız, bu benim burada bulunmam için serverda yer ayıran akvaryum.com kadar hobidaşlarıma karşı da sorumluluğudur. Kimse babamızın oğlu değil. Lafı uzatmam, sitesinde şu foto ile Rotala İndica satan Atakan Pet Shop:
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/217331/050220201246001.jpg[/IMG]
Şu ürünü gönderir: [:)]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/217331/050220201253461.jpg[/IMG]
Bilen bilir, bu tür şeyleri en az kafaya takan kişilerdenimdir, lakin bu mesaj buraya yazıldıysa aksayan bir şeyler var demektir:
- Konuyu ilettiğimde Whatsapp hatlarına foto ile birlikte yazmam istendi ve hemen dönüş yapılacağı eklendi. [K]Bu olmadı, 2 - 3 telefon aramamdan sonra ertesi gün saat 11'e kadar hala dönüş yapılmayınca konuyu ben kapattım. Kendilerine de ilettiğim gibi, canım çok sıkılırsa salataya doğrarım. [/K]

- Bana iletilen, bitkinin gerçekten Rotala İndica olduğu büyüyünce yeşerip kızaracağı oldu. [:)] [K]Pazardan domates alırken nasıl tohum olarak almıyorsak, bitkiyi de saksısına 17 TL ödeyip birlikte büyütmemiz anlamsız. [/K]
- Kimse gerçekte gelen ile satış fotosundakinin aynı bitki olduğuna ikna olmak zorunda değil. Uzman olmak zorunda da değil, [K]"Biz büyüttük, bu boya kadar getirdik, şimdi 17 TL ödeyin, siz büyütün"[/K] olmaz. Belki ücreti karşılığı birisine kurulum yapıyorum?
- Son olarak, bana iletilen, [K]"Büyük boy gönderirsek, akvaryumunuzda tutma şansı %20"[/K] [:)] Aynı bitkiyi 20-25 cm teslim alan müşterileriniz var, nasıl tutacak o zaman adamların bitkileri? Herkese karşı hassas olun.
Sonuç olarak, aynı gün içerisinde [K]"söz verildiği gibi" [/K]dönüş yapılsaydı tüm argümanlar daha kabul edilebilir olurdu. Bu da burada Atakan Pet Shop'un kendi operasyonel işleyişine fayda için dursun. İnsanlar zor şartlarda bu hobi için bütçe ayırıyor. Saygılar, selamlar. [:iyi:]


[/QUOTE]

Onur bey akvaryumcularda satılan bitkiler büyük oranda emers yetiştiriliyor. Emers ile sucul ortamdaki form farkı da bitkiden bitkiye değişiyor. Kimisinde fazla fark olmazken kimisi bambaşka bir bitki gibi gözükebiliyor. Bu nedenle size gelen bitkilerin normal olduğunu düşünüyorum. İlk emers bitki alışverişlerinde satış linkinde bitkinin sucul hali yayınlandığı için acaba kazık mı yedim duygusu olabiliyor ama zamanla bir sorun olmadığını anlaşılıyor.
Canlıpetshop Şikayet
Yeni bir Canlıpetshop şikayeti daha... Hiç şaşırmıyorum bu kadar pişkin bu kadar yüzsüz bir firma yoktur. Bu firma kadar fazla şikayet konusu açılan başka bir firma yoktur herhalde. Keşke satın almadan önce iki dakika araştırma yapsaydınız. Neyse kulağınıza küpe olsun bundan sonra n11, gittigidiyor vs. gibi tüketiciyi koruyan aracılar dışında yani firmanın kendi sitesinden alışveriş yapmaya karar verdiyseniz "firma adı şikayet" şeklinde bir arama yaptırın. Aynı firmadan çok fazla şikayet varsa kesinlikle o firmada sıkıntı vardır uzak durun.
Yeniden Kribensis Bu Sefer Albino :d
Albinizmin birçok çeşidi var en hafifi bozuk görmedir. Çeşitli kan ve kas rahatsızlıklarına sebep olur. Albino hastalığına sahip canlılar dışarıdan bakıldığında sağlıklı gözükse bile hayatları boyu çeşitli şekillerde sağlık sorunları yaşayarak acı çekerler. Genetik bir rahatsızlık olduğu için albino anne ve babadan doğan yavrularda %100'e yakın oranda albino olur. Bu canlıları almayarak genetik olarak hastalıklı canlılar üretilmesine engel olabilirsiniz.
Yeniden Kribensis Bu Sefer Albino :d
İnternette araştırmanızı rica ediyorum albino hastalığı ciddi bir sağlık sorunudur. Bu canlıları satın alarak üretilmesine destek olmayın.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 245 Online Kullanıcı, 138 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.