ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
z.b.s.k
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
234
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Mayıs 2014 23:56
Son Ziyaret:
17 Saat 55 Dakika önce
Toplam Mesaj:
485 [0.30 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
61 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kamer Özyurt
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Zonguldak
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

K. Özyurt

SON 10 MESAJI

2. Deneme Bitkili Akvaryum(cuba)
Silikatı tutmaya çalışmayın geçici çözüm olur. Filtre elyafınızı temizleyin akvaryuma müdahale etmeden içinden çektiğiniz bir suyla biyolojik filtre malzemenizi hafif hafif yıkayın. Diş fırçasıyla Diatomun çok olduğu kaya, ısıtıcı, filtre giriş çıkışı, difüzör gibi malzemeleri temizleyin. Daitomun çok yoğun olduğu kum tanelerini dip çekimiyle yüzeysel olarak alın Ramshorn ekleyin, otocatlerinizi de köklerin tutunma durumuna göre ekleyebilirsiniz. Bitkileri ellerinizi hafif hafif ovuşturarak temizleyin çok yoğun diatom olan kısımları budayın. Camlarınızı temizleyin. Filtre çıkışını hafif dalga yapacak şekilde ayarlayın bürün akvaryumda dolaşım olduğundan emin olun. Söylediğiniz gibi 2 günde bir su değişimi yapın fakat daha agresif. %50 bin mutlaka üzerine çıkın. Damacana suyla filan uğraşmayın, silikat tutuculara para vermeyin. Mikro element veriyorsanız bu süre zarfında kesin diğer gübreleri veriyorsanız devam edin. Zaten bu şekilde 10 güne geçecektir.
İstaco2 İnceayar Vanası Normal Tüpte Kullanılırmı?
Ben kullanmadım ama kullanan başarılarını da kanıtlamış arkadaşlar var.
30.30.30 Bitkili İçin Toprak Tavsiyesi
Jbl proscape toprağı tavsiye ederim. Elbette diğer kum alternatiflerine göre pahalı fakat gübreleme neredeyse gerektirmiyor. Köklerin daha hızlı yayılmasını sağlıyor. PH dengesi açısından da riski azaltıyor ayrıca daha güzel gözüküyor. Bitki dikmek ve tasarım için şekil vermek daha kolay.
Java Fern Bitkisi Nasıl Ekilmeli
Biraz daha düzgün tutturabilirsiniz gelişirken görselliğini kaybetmemesi için bunun dışında köklerin tutunmasıyla ilgili bir sorun olmaz o zaman için tutunur.
23*16*28 Bitkili Nano ( Güncel Foto )
[QUOTE=BassBarco]
Bu kadar küçük akvaryumda sıkıntı yaratmazsa kullanırım. Ama gübre daha çok coşturmaz mı algı? Birde iplik gibi değil de daha pamuksu bir yapısı var. [/QUOTE]
O zaman fuzz algdir. Besin eksikliğinden kaynaklanıyor yeni kurulumlarda.
Filtre Açıken Fotosentez Problemi
Bu tavsiyeyle yapılacak bir iş değil. Gübreleme sistem belirleme işi biraz. Ben aktif toprak kullanmıyorsam eğer 11. Günde başlıyorum ama 3 lü periyot olarak. İlk kurulumda 1,2,4,6,8,10. Günlerde su değişimi yapıyorum. 11. Gün npk ile başlayıp. Bir gün npk bir gün mikro+demir ertesi gün su değişimi şeklindeki periyodu 1 ay sürdürüyorum.
Filtre Açıken Fotosentez Problemi
Daha küçük parçalara ayırıp dikseydiniz daha iyi olurdu. İlk halini bilmediğim için pek yorum yapamıyorum. Bir tanesini kendinize kobay olarak seçin çok hafif şekilde çekerek tutunup tutunmadığını kontrol edin ama çok hafif. Tutunması halinde tamamen direnç beklemeyin o kadar tutunmaz bunkadar kısa sürede ki o kuma bütün tabanı kapladığında dahi çok sağlam tutunmayacaktır. Bunda bir sıkıntı yok. Siz nispi olarak bir önceki kontrolünüze göre değerlendirirsiniz. Tutunduğundan emin olup, yaprakların daha da canlı olduğunu görünce basit bir budama yaparsınız ve bitki güçlenmeye başlar.
23*16*28 Bitkili Nano ( Güncel Foto )
İyi ayrıştıramadım fakat fuzz alge benziyor biraz mikro element gübresi ekleyin hemen geçer.
Filtre Açıken Fotosentez Problemi
Evet aynen öyle. Fotosentez siz görmesenizde oluyor.
Dennerle Scaper's Soil, Aktif Toprak Kullanımı
Ben Jbl’in aktif toprağında zemin tamamen kaplanana kadar besin eksikliğinden kaynaklı olarak bitkilerde zayıflama ya da yosunlanma yaşamadım.
Birkaç ay sonra eksikliğe bağlı deformasyonlar görmeye başladım. Demir, nitrat ve fosfat eksikliğine bağlı kimi zayıflamalar az da olsa oldu. Tabi ei metoduyla ben potasyum ve fosfat da verdim dengeyi bozmamak için.
İlk başta isterseniz sadece potasyum kök gelişimini desteklemek için yeterli olacaktır kanımca.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 381 Online Kullanıcı, 207 Üye

Online Kullanıcılar

WaveRider, redfox69, Gaye2408, sorceres, torrasar, Acil Stop, -RBG-, PETDÜNYAM, AbdullahÇoşkun, vendetta99, shimendifer, serghat, cennetbolu, DogukanKosem, Kimyagerisg, haso1903, Sütçü, Golgeci, soliter83, Sercan10, BlackGoat, alpererman, msurucu, Fatih ÇE, muratkanbur, ONRAYDN, wmsnickers, mesutok, dark blue, serdartom, karaman67, afacan80, FischerG, Akvarmen, muratantalya007, ozgurnez, ngerekli, Mikail Erdoğan, GKHN, AncyraTR, BadWolf, .mono, Leaderos, Dengizerr, mehmetaydin, KadirSpmz, Hsynn, ysnynrdg, sedaterdem, gokkurt, legionnaire1, Parsl, tekkir, ersel, image, beyazgul, Mirtex, Delraich, ahmtkir, Xoansis, Omer_MG, aliy, mehmetkkten, aNeXiEtY, cgdsclb, deepahm, KeremG, Yasarozen, aires, haydarkal, Ejder Günaydın, daghan51, kabaktadi, alperozoglu, kanmet, furkantenekeci, aykome, DiscusFan, Crash06, Ches, Kuduoglu, Kınayu, darkaura, debreleza, cem1723, MurathanM, erdemist, Yaqmur, Sj Injection, orimohito, aragorn421, lojistisyen, enescakar, Hasan yavuz, starmedica, ÖMÜR, Recep_77, tatlisarap, mally3485, Hector1914, menesc, szgn_hsdmr, OzanSalihTUNCER, İsmail YILDIRIM, icelebi, miralp, egurbuz, Okan Bilgiç, Captan Flower, Steix26, Sekq54, ALPDEM, ferhattt, Astronotus, Dark65, tgysylmz, the__legend, ismailakay, Tunc Berk, hipnotize, bkEmre, fatih91, yns325, kaandurmus41, TayfunKs7, Neothauma, ka2n, yusuf-konca, tanerkilic, batigol, serkan1903, TSevil, viper_78, AmazonDream, OFUU, ffeytt, Unal37, cafermutlu, erayucman, Different, MEHMET SIĞIRTMAÇ, hmdsyln, kazım_öcaldı, lizuferum, BadgeR, Geritli, zoka87, Ibrahim90, eyorubulut, mardek, aliyilmaz34, nasreddin, orhanönal, rizasirman, mehmet32, denizturkkan, Trenbolone, ademakci, serfer1915, ozan_1903, ssezer, arasakv, KRaL_MaLaWi, Bettanuma, eataseven1, Megline, Foai, Savaş kırmızı, bzaferucak, mehmet96, Murat Gün, erdalozen, Bilal kılıç, TolgahanA, denizim20, Deadsong, acarhasan, Ankaraguclu, TalhaAkif, SerdarCAKICI, 8686mesutozturk, ferbay, tdenizs, kadirballi, Akfanyum, oyazik, Hiko, g.ates, MUSTAFAEKR, sadhin, faithlesss, Ugur79, Arassian, Iskarmoz, candas, oytun, gokturkseyhan, hakanyurdakul, Esedullah, ilkerakyazi, shark, hasancobanoğlu, yusuf21, mosskolik, osman35, Dasky, erdal61, InsOmniA_C,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.