Malawinin Kum Ovaları..


ihsan çakmakçı

Açıklama

125*64*50* ölçülerinde ki Lethrinops Red Cap Itungi tankım..400 lt. su kapasiteli tank kendi yaptığım strafordan arka fon, ince mercan kumu ve kayaların eklenmesiyle şu an yaklaşık 320 lt.su almakta.Nitrat emme özelliğinden yararlanmak amacıyla 6 soğan crinum thaianum türü saz eklenmiştir.Fotoğraflarda tankı son dizaynıyla görmektesiniz.Şu an içerisinde 4 erkek, 9 dişi Red Cap yaşamaktadır. Tankın filtrasyonu eheim 2228 dış ve eheim 2012 iç filtrelerle yapılmaktadır.Buna haftalık dip çekimi ve su değişimi ile destek sağlanmaktadır. Bütün katılımcılara başarılar dilerim.Sağlıklı hobiler..

Katılım Tarihi: 17 Kasım 2010

 

Yorumlar

dogangk - 28 Kasım 2010 16:24

Fon çok güzel dekor sade ve şık ama açıkcası bu akvaryumda cıvıl cıvıl balıklar görmeyi tercih ederdim . Şuanda akvaryumda bulunan balıkları zar zor gördüm desem yeridir.

Doğan Gözükara

nesta - 29 Kasım 2010 08:57

Teşekkür ederim.Evet maalesef öyle oldu..6 ay kadar önce çektiğim fotoğraflar.Tankda hiç değişiklik yok.Dizayn aynı duruyor.Ama balıklar büyüdü tabi.Yalnız iyi bir makine bulamayınca bu şekilde katılmak zorunda kaldım ve balıklar biraz ufak kaldı.Sağlık olsun artık napalım:)

ihsan çakmakçı

bjkalley - 30 Kasım 2010 14:10

Arkaplan çok güzel ama devamında da arkafona benzer kayalardan öbekler koysaydınız bence daha güzel olurdu.

Refet Ali Yalçın

nesta - 30 Kasım 2010 16:44

Evet Rafet bey teşekkürler..Dediğinizi çok iyi anladım..Benim hep aklımda ama içime sinen uygun kayalar bulamadım..Birde red caoleri düşünerek fazla kaya koymadım bu arada.

ihsan çakmakçı

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.