Yağmur Ormanı


Serkan Dostel

Açıklama

150*60*60 ebatlarında 100*40*40 sump sistemli, 5 çeşit malzemeyle 10 cm taban yüksekliğinde, 10 tür canlı bitki, discus, tetra türleri ve cüce amerikan balıklarına sahip bitkili akvaryumum.

Katılım Tarihi: 21 Kasım 2010

 

Yorumlar

mustafaerdogar - 28 Kasım 2010 07:20

Balıklarınız ve bitkilerinizin bir çoğu sağlıklı. Diğer bitkierinizde de ufak tefek besin eksikliği belirtileri ve yosun problemi dışında fazla bir sorun yok.Bitkilerin, özelliklede kök ve Anubias' ların kullanım şekli doğal bir görüntü oluştursada iki renkli taban ve kayalık arka fon bu durumu olumsuz etkilemiş. Kök ve Anubias grubunun önde ve altın oran bölgesinde kullanılması kompozisyon açısından oldukça güzel. Arka plandaki bitkilerin yerleşim ve budaması üzerinde biraz daha çalışılır ve ön planda tek açık renk ve ince kum kullanılır yada bitki ile kaplanırsa çok daha güzel olabilir.

Mustafa Erdoğar

Amazonia - 28 Kasım 2010 20:14

Beğendiğim katılımlardan biriydi bence derece almayı hak etmiş.

Sergen Tuncer

onurdemirbala - 28 Kasım 2010 22:53

Ben akvaryumu yakınndan gördüm,çok uğraş verilerek özenle hazırlandı,canlılarında durumuda çok iyi,tebrikler serkan:)

onur demirbala

HB.TELLİ - 29 Kasım 2010 00:43

Tankınıza ne kadar çok emek ve zaman ayırdığınız her halinden belli oluyor.Sağlıklı balıklar ve bitkiler diliyor.Sizi canı gönülden tebrik ediyorum.

Basri TELLİ

bahtiyar - 29 Kasım 2010 04:59

Hayalleri süsleyecek kadar güzel bir akvaryum, çok sağlıklı balıklar ve güzel çekilmiş fotoğraflar. Tebrikler Serkan...

BAHTİYAR MUTLU

- 29 Kasım 2010 06:22

Enaz ilk 3 e girer dediğim bir akvaryumdu.Yanılmadım.Cama cam akvaryumlarda Discus görmekten sıkılmıştık.

Alican Uluğtekin

nesta - 29 Kasım 2010 11:17

Benimde favori akvaryumum sizinkiydi.Tablo gibi olmuş gerçekten.Tebrik ederim..

ihsan çakmakçı

ERKAN EFE - 29 Kasım 2010 12:47

Yarışmada en begendiğim tank,en yüksek puanıda bu tanka verdim ve haklı çıkmamın gururunu duydum,gerçekten hem resim kalitesi hem akvaryum boyutlarınma göre bitkilerin durumu göze alındıgında derecesini fazlasıyla hakediyor,tebrikler.

erkan efe

ERKAN EFE - 29 Kasım 2010 12:47

Yarışmada en begendiğim tank,en yüksek puanıda bu tanka verdim ve haklı çıkmamın gururunu duydum,gerçekten hem resim kalitesi hem akvaryum boyutlarınma göre bitkilerin durumu göze alındıgında derecesini fazlasıyla hakediyor,tebrikler.

erkan efe

ERKAN EFE - 29 Kasım 2010 12:47

Yarışmada en begendiğim tank,en yüksek puanıda bu tanka verdim ve haklı çıkmamın gururunu duydum,gerçekten hem resim kalitesi hem akvaryum boyutlarınma göre bitkilerin durumu göze alındıgında derecesini fazlasıyla hakediyor,tebrikler.

erkan efe

cgrcsr - 29 Kasım 2010 17:37

Kesinlikle 1.liği haketmiş tebrik ederim.

M.Çağrı COŞAR

fkarakaser - 30 Kasım 2010 00:44

Mükemmel bir akvaryum gerçekten, serkan eline sağlık.. canı gönülden tebrik ederim

Faruk Karakaşer

freeasabird - 30 Kasım 2010 11:12

Yorumlarınızdan dolayı herkese çok teşekkür ederim. Saygılar,

Serkan Dostel

RuPTuR - 04 Aralık 2010 17:44

Tebrikler Serkan Hocam,olur mu yaa diyorduk oldu bak :)

cem emre

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.