The Botanic Garden


Raif ADALI

Açıklama

65 - 30 - 40 Brüt 78 Litre Net 55 Litre Atman 3336 Dış Filtre Atman 100 W Isıtıcı Atman Çift Çıkışlı Hava Motoru Atman 11 W Ultraviole Filtre Aytaç 2 Kg Co2 Tüp 3 in 1 Difüzör Regülatör ve İnce Ayar vanası Kabarcık Sayacı DIY) 2x18 W Sylvinia Aquastar Florasan Hagen Siyah Kum 2 Adet mango kökü 1 adet mercan dalı Top hava taşı Java Moss Gül Rotala Red Anubias Barteri Nana Aşk Merdiveni Glosso Windelov Subulata Parvula Aponongeton crispus Türünü Bilemediği 2 Bitki Daha Haftada 1 kere %10-20 Su değişimi. Haftalık bitki bakımı (Budama, Çürük Yapraklar... vb.) Haftada 2 kere Sıvı Gübre Takviyesi. Günde 2 Öğün Yemleme Sabah saat 09:00 - 15:00 Arası ve 19:00 - 23:00 Arası Aydınlatma. 2 Haftada bir kere dış motor hortum temizliği (Bir klavuz yardımı ile 5 dkda.) Ayda bir kere dış motor temizliği 7/24 Akvaryuma Co2 Takviyesi

Katılım Tarihi: 06 Kasım 2010

 

Yorumlar

freeasabird - 28 Kasım 2010 03:37

Gerçekten çok çok güzel bir tank. Tebrikler...

Serkan Dostel

mustafaerdogar - 28 Kasım 2010 07:04

Akvaryum ve bitkileriniz çok sağlıklı görünüyor. Mossun kullanım şekli tasarımı orijinal kılmış. Bitkiler, mosslar ve kökün kısmen doğal bir görüntü oluşturduğunu söylemek mümkün. Ancak keşke hava kabarcıkları ve arkadaki hortumlar görünmeseydi... Ayrıca tasarımda kompozisyona dikkat edilirse çok daha etkileyici görüntüler elde edilebilir.

Mustafa Erdoğar

omardaing - 28 Kasım 2010 13:34

Göze batan hortum ve çok fazla görünen elma salyangozu dışında harika bir tank. Yarışmada en beğendiğim tank sizin tankınız tebrik ederim.

ömer kaya

Amazonia - 28 Kasım 2010 20:18

Güzel bir tank tebrikler. Bitkiler sağlıklı görünüyor, bence de hortum ve hava kabarcığı olmasa daha iyi olurdu.

Sergen Tuncer

RADALI - 28 Kasım 2010 21:47

Teşekkürler evet fotoğrafı çekerken yarışmaya katılma düşüncesinde değildim. Üye arkadaşlar katılmamı söyleyince bende şansımı denedim. Bu fotoğrafları arkadaşın makinesi ile çektiğim için daha iyi bir pozu yakalayamazdım o yüzden böyle katıldım eksilerimi bilmeme ramen ama yinede iyi bir sonuç oldu hepinize teşekkür ederim.

Raif ADALI

onurdemirbala - 29 Kasım 2010 00:13

Bu boyutlara rağmen mükemmel bir akvaryum.Tebrikler

onur demirbala

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.