Sulawesi Akvaryumu


Serhat Ulukaya

Açıklama

Ölçüler:60x30x30 Canlı Türleri:Kardinal Karides ve Orange Poso Salyangoz Bitki Türleri:Bitki Yok Tankın Yaşı:3 ay Filtrasyon ve Işıklandırma: Taban Filtresi ve EUROSTAR HBL 802 Askı Dış Filtre Tasarım ve Dekorasyon: Zemin Kumu Seachem Onyx/Gravel ve Mini Landscape Kaya

Katılım Tarihi: 01 Ağustos 2018

Bu katılım 540 oy almıştır.
 

Yorumlar

MertYılmaz - 29 Ağustos 2018 23:13

Tebrik ederim

Mert Yılmaz

selahattinfidan - 30 Ağustos 2018 00:26

Tebrikler 👍🏿

Selahattin FİDAN

bjkalley - 30 Ağustos 2018 01:56

Benim birincimdi. Çok karakterli bir tank. Salyangozundan yosununa karidesine volkanik kayasına kadar çok ince düşünülmüş. Böyle hobicileri görmek bizlere şevk veriyor.

Refet Ali YALÇIN

Sezgin_Mutlu - 30 Ağustos 2018 12:20

Serhatcim tebrikler daha iyisini hak ediyosun

Sezgin Mutlu

bilentungul - 30 Ağustos 2018 13:19

Tank çok güzel ancak sağ ve sol kösede olan nesneler benim dikkatimi çok dağıtıyor. Biyotop tankında olmaması gereken bir görüntü. Elinize , emeğinize sağlık.

BİLEN TUNGUL

capo di capi - 30 Ağustos 2018 19:26

Taş- taban uyumu çok güzel.. Tebrik ederim.

Muhammet Saylavcı

Kınayu - 31 Ağustos 2018 12:12

Tebrikler daha nicelerine kardeşim.

Erhan UYANIK

kdeniz - 31 Ağustos 2018 14:52

Kaya seçimi ve kullanımı çok güzel, göze batan ortadaki yosun topu. Kayaların güzelliğine bakarken ortada bir şeyleri bozan ve doğal görünüm veremeyen yosun topu olmasa daha iyi olabilirdi. Yada kayaların gölgeli kısımlarına yeşil rengi gösterebilecek kadar uygulansa daha mı iyi olurdu.
Tebrikler,

rahman keskin

ulukaya84 - 24 Eylül 2018 11:23

Herkeze çok teşekkür ederim taban filtresini çıkarma imkanım olmadı kesincede tank özelliğini kaybediyordu, yosun topunu eski tanktan koymuştum kardinaller onun üzerinde baya keyif alıyor ondan dolayı koymultum😊yorumlar için teşekkür ediyorum daha güzellerini yapmak için değerlendirmeleriniz benim için çok önemli

Serhat Ulukaya

ulukaya84 - 24 Eylül 2018 11:23

Herkeze çok teşekkür ederim taban filtresini çıkarma imkanım olmadı kesincede tank özelliğini kaybediyordu, yosun topunu eski tanktan koymuştum kardinaller onun üzerinde baya keyif alıyor ondan dolayı koymultum😊yorumlar için teşekkür ediyorum daha güzellerini yapmak için değerlendirmeleriniz benim için çok önemli

Serhat Ulukaya

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.