ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
oxygen866
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
30 Mart 2011 03:57
Toplam Mesaj:
195 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erkan BACAK
Doğum Tarihi:
18 Kasım 1986
İl:
Eskisehir
Meslek:
Endüstri mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

TROPHEUS SP. RED CHİMBA

SON 10 MESAJI

230LT Afra Hara ve Afra Jalo Tankım-Y.resimler SF3
Balıklarınız gerçekten çok güzelmiş bende tropheus tutkunluğu olsa da  malawi mbunaları çok hoşuma gitmeye başladı umarım bol yavrulu günler sizi bekliyordur.
Eskişehirliler....(Burdan Devam Edelim)
Bir buluşma olursa bende katılırım.
1 Yıllık Tropheus Maceram
Bende  yaklaşık 3 senedir tropheus besliyorum size önerim yumurta alıp attılarsa akvaryuma hiç müdahale etmeyin çünkü  balıklar değişiklikten strese girip yavru için daha uzun süre beklemenize sebep olabilir. Yosun sorununa gelince Akvaryumun camlarında yosunlanma yoksa kayalarda olan yosun daha doğal bir ortam gibi görünür ellememenizi tavsiye ederim. Ayrıca Tek türe dönmenizi öneririm tek türde hem balıklar renklerini daha  iyi sergiliyor hemde yavru alımınız daha  sağlıklı olur.
Hobide Son Durağınız Hangi Tür Olurdu
Bende Tropheus hastasıyım sanırım son durağım besleyecek tropheus türü kalmadığında olur:)oxygen8662010-12-04 21:41:05
Hangi Tür Hangi Cins ?
Ben balığı albino papağana benzettim ama midas da olabilir cinsiyeti bu fotodan bilinemez daha yakından çekilmiş fotolar koyarsanız tekrar bakarız.
Bitkili tropheus akvaryumu
Merhaba hemşerim tropheusların hangi cinsini beslemeyi düşünüyorsunuz.
Tropheuslar bitkinin yapraklarını yiyeceklerdir sert yapraklı bitki koymanızı öneririm.
Tropheus Akvaryumu Kurulumu Hakkında Birkaç Soru
Arkadaşım bende yeni tropheus beslemeye başladım 3 ay oldu yavru aldım şimdi 4-5 cm civarına geldiler.

O kayalar tropheus için çok az  ve kayaları dizerken bütün bir şekilde değilde bölüm bölüm yapmanızı tavsiye ederim o zaman  yer kavgalarını azaltmış olursunuz.

Yosun işine gelince size tavsiyem bildiğimiz 100 wattlık sarı lamba alıp takın 1 hafta da  yosun farkını göreceksiniz bende yosunlandırmak için aynı  şeyi yaptım.
Kusturma Üzerine Görüşler
Bende balıkların yavrularını kendisi kusana kadar beklenmesi taraftarıyım hem balıkların doğal ortamlarına yakın ortamlar yaratmaya çalışıyoruz ama diğer yandan kendimiz doğallığı bozacak bir sürü hareket yapıyoruz.
Tropheos moori ilangi yellow
Balıklarınız gerçekten türünün güzel örneklerinden fakat bence o akvaryuma kaya eklemelisiniz akvaryumda farklı tropheus türleri var ve çok az kayanız var.
Bol yavrulu günler dilerim.
oxygen8662008-10-08 03:00:01
100*30*50 ebatlar tropheus ve demasoniye yeter mi?
Daha 4 aylık balıklar ve mutlaka erkek fazlalığından sayısı azalacaktır diye düşünüyorum.Sayı 10'a düşse yanına 4 demasoni eklesem sıkıntı olur mu?
oxygen8662008-09-30 12:32:43

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.