ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ngerekli
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
145
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
02 Eylül 2016 22:27
Son Ziyaret:
2 dakika önce
Toplam Mesaj:
168 [0.31 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
13 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yasin Köse
Doğum Tarihi:
17 Ağustos 1992
Yaş:
25
İl:
Istanbul
Meslek:
Grafik Tasarımcı
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/188679/280720171648121.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

Purigen Ve Torf Kullanımı
[QUOTE=kaanssenol]Ben blackwater için seesiad kullanıyorum ama kullanmış olduğum malzeme ph da düşürüyor. Düşük ph isteyen canlılara bakıyorum. Ek olarak yosun kullanıyorum, ph dengelemek için. purigen kullandım, ve berraklaşmaya paşladığı için artık kullanmıyorum. Hangi canlılar olacak, canlı yükü ne kadar olacak,[/QUOTE]

L serisi vatozlara biyotop tarzı bir akvaryum yapacağım
Purigen Ve Torf Kullanımı
Merhabalar. Yeni kuracağım 70x35x35 yan sumplu tankta filtre malzemesi olarak torf kullanarak black water akvaryum yapacağım fakat berraklık için purigen de almıştım. İkisini aynı anda kullansam purigen torfun verdiği sarılığı manipule eder mi?
Metilen Mavisi Hakkında Soru
[QUOTE=BerkanCerci]Yapmış olduğunuz su değişimi yeterlidir. Filtrasyon yeterli olacaktır. [/QUOTE]

teşekkür ederim keyifli hobiler.
Metilen Mavisi Hakkında Soru
[QUOTE=özlemazuki]Dediginiz litre bazında ve yaptığınız su değişimiyle bir etkisi olmayacaktir. Ama aklınızda olsun ilaç ve paketli yemlerde tarihi geçmiş çok ürün var piyasalarda. Benim de başıma gelmişti o yüzden ilk tarihe bakıyorum[/QUOTE]
Yumurtaları görünce bir an heyecandan ne yapacağımı bilemediğim için verdim ya. Çok teşekkür ederim.

[QUOTE=BerkanCerci]Metilen mavisi kullandığım dediğiniz, saf Metilen mavisimidir, yoksa bir markanın sunduğu metılen mavisi midir. Markalar genellikle ile Metilen mavisini saf hali ile sunmaz, belirli oranda saf su ile deriştirerek sunar. Derişim sonucu metılen mavisi çökelek oluşturur. maddeler ayrışır, aynı zamanda metılen mavisi asit baz tepkımesı vererek koyulasıp açılmaktadır. Sizin kullandığınız büyük ihtimal saf değil derişimdir ve zamanla kıvamlaşır. Renk değiştirme özelliğini kaybeder. Bu nedenle suda hep mavi olarak kalır. Renk dışında herhangi bir sorun teşkil etmeyecek ancak, gh dengesini bozması neticesinde balıkları rahatsız edecektir. Fıltrenızde aktif karbon yok ise ekleyiniz , zati var ve taze ise metılen mavisini sudan ayrıştıracaktır. Tavsiye olarak saf Metilen mavisi veya bilindik markaları kullanınız. Keyifli Hobiler umarım bilgi aktarabilmişimdir 😊[/QUOTE]

Bir markanın metilen mavisiydi. Renkte şu an ilk döktüğüme oranla açılma var. Filtremde aktif karbon bulunuyor dediğiniz gibi çözer umarım. Rengin normale dönmesi için gün aşırı su değişimi mi yapmam gerekecek?
Metilen Mavisi Hakkında Soru
Merhabalar. 70x40x40 112 litre akvaryumda bir çift cüce vatozum var. sabah baktığımda yumurtlama olmuştu erkek birkaç yumurtayı dışarı attığı için metilen mavisi uygulaması yaptım sadece 5 damla damlatıp vazgeçtim. fluval 106 dış filtre ve bir adet pipo filtre kullanıyorum. sonradan şişenin üstüne baktığımda son kullanma tarihinin de geçtiğini gördüm. hemen %20 su değişimi yaptım fakat su hala mavi. korkum şu ki filtredeki yararlı bakterileri yok etmiş miyimdir? şişenin üzerinde 10 litreye 10 damla yazıyordu ben 100 litreye sadece 5 damla damlattım. bu miktar bakterilere zarar verir mi ve suyun rengi kendiliğinden açılır mı?
L144 Mavi Göz Tül Akvaryumu
[QUOTE=xgrkmx]Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Bende filtrelemeyi tam dediğiniz şekil ayarladım peki balıkları eklemeden ne kadar süre boş çalışsın tank ? Birde son olarak pipo filtreden çıkan hava yeterli olucakmıdır yoksa hava taşıda eklememi önerirmisiniz ? [/QUOTE]
Akvaryuma sera nitrivec (bakteri kültürü) eklemesi yapıp 24 saat bekledikten sonra balıkları ekleyebilirsiniz. Hava motorunuzun gücünü bilmediğim için çıkan hava yeterli mi bilmiyorum ama hacim büyük hava taşının yararı olur zararı olmaz.

Keyifli hobiler dilerim.
L144 Mavi Göz Tül Akvaryumu
1- Hacim fazlasıyla yeterli. Hacim kadar filtrasyon da önemli olacak. Güçlü bir dış filtreyi pipo filtreyle desteklemenizi öneririm.
2- 26-27 derece ideal sıcaklıktır.
3- tetra pro algae, tetra diskus, hikari algae wafers, haftada iki kez sebze. (kabuğu soyulmuş salatalık, haşlanmış kırmızı biber)
4- balıkları aldığınız yerden gelen suyla birlikte bir kovaya koyun. sonra eğer akvaryumunuzda bakteri popülasyonu oturmuşsa (oturmamışsa 2 hafta bekleyin balıkları satın almak için) hava hotrumu ve musluk yardımıyla damlatma yöntemiyle yarım saat balıkları alıştırın.
5- vatozlar yavrularına zarar vermez. akvaryumda yavru vatoz olması anaçların tekrar üremesine engel olmaz.
L144 Tül Kuyruklara Sarımsak
Direkt olarak akvaryuma sarımsak atmamanızı öneririm. Sarımsak suyu sıkılıp kuru yemlerle karıştırılarak verilir balıklara. Direkt olarak verirseniz hem su değerlerine hem de balığınıza zarar verir.
Bu 2 Cüce Vatozun Cinsiyetine Karar Veremedim.
Siyah çok net erkek. Albino olan da muhtemelen erkektir. Bazen dişilerde de bıyık çıkabiliyor az da olsa. O yüzden albino için net bi şey diyemiyorum.
Bu Vatoz Tül Kuyruk Mu
Düz kuyruk mavi göz L144 balığınız.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,561,509 Mesaj
  • 376,143 Konu
  • 91 Forum
  • 129,458 Forum Üyesi
  • 1,394 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,235 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.