ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ngerekli
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
173
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Eylül 2016 22:27
Son Ziyaret:
1 saat 33 dakika önce
Toplam Mesaj:
200 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
13 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yasin Köse
Doğum Tarihi:
17 Ağustos 1992
Yaş:
30
İl:
Istanbul
Meslek:
Grafik Tasarımcı
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yasin Köse 6 adet akvaryum toplamda 560 litre ile mini bir hobi odası. L144 Longfin LDA16 Longfin Super Red Longfin L333 Golden King Tiger

SON 10 MESAJI

Lda 16 Vatoz Karin Siyahligi
Balık dışkılıyor gibi görünüyor sorun direkt kabızlık mı bilemem ama kabızlık için verebileceğiniz en iyi besin maddesi haşlanmış ıspanak olacaktır. Evet vatozlar salatalık da yiyor fakat salatalığın içeriğinin neredeyse tamamı su. Sindirim sorunlarında ıspanak, besleyici olarak ise kapya biber tavsiye ederim.
Dış Filtre Seçim
Merhabalar, şu anki tankınız için eheim 2217 iş görür gibi. Sonrasında 500 litrelere çıkabileceğinizi söylemişsiniz o zaman büyük dış filtreler ya da dış sumptan başka bir seçeneğiniz kalmıyor. Ama yaklaşımınız doğru, bugün aldığınız ürün her halükarda 3 ay sonrasından daha ucuz olacak. [:)]
Cüce Vatoz Kirletmesi
Merhabalar, öncelikle kurulumunuz hayırlı olsun. Cüce vatozunuzda olağan dışı bir durum yok anlattığınız kadarıyla. Vatozlar diğer balıklara oranla çok daha fazla dışkılarlar.
Balığım Ters Yüzüyor
Akvaryuma dair daha net bilgiler verebilir misiniz? Discus hakkında çok bilgim yok ama o tank popülasyonu discus için çok uygun gibi gelmedi bana.
Filtre Tavsiyesi
Bu işler biraz bütçeyle alakalı tabii ki ama ben dış filtre olarak eheim 2215 tavsiye ederim.
Yandan Sump
Merhabalar, besleyeceğiniz türler de önemli tabii ki ama 2800 litre biraz fazla gelir gibi geldi bana. Net bir birim olmasa da tank hacmini saatte 4-5 kere çevirmesi yeterli oluyor genelde filtrelerin. Debiyi kontrol ederek deneme yanılma yoluyla seçebilirsiniz.
Değerli Yorumlarınızı Bekliyorum.
Başarılı ve ferah bir kurulum olmuş bence, tebrik ederim. Tür tavsiyesi olarak tül çöpçüler değil de black venezuella türleri daha uygun olurdu bence açık renk kumun üzerinde çok güzel gösterirlerdi kendilerini. Tül kuyruk vatoz besliyorum yıllardır ama tül kuyruk çöpçülere bir türlü ısınamadım nedense. Tamamen benim düşüncem bu tabii ki takdir sizin. [:)]

Ayrıca bir de sorum olacak; arkadaki taş görüntüsü arka fon mudur yoksa direkt duvarın görüntüsü mü?
Doğadan Alınan Kök
Merhabalar, daha önce hiç doğadan direkt olarak kütük, ağaç vs. koymadım akvaryuma fakat birçok tecrübeli hobiden duyduğum kadarıyla öncelikle kullanacağınız kütüğün yüzeyini tamamen kazımanız, soymanız gerekiyor. Sonrasında kaynar suda bekleterek garantiye almak ve en son 100 kat vernik denen malzeme ile üzerini kaplamanız gerekiyor. Dediğim gibi ben hiç tecrübe etmedim hatırladığım kadarıyla aktarıyorum size ve bir de youtube'da bunun korkunç sonucuna dair bir video izlemiştim. Direkt akvaryuma koyulduktan sonra salınım yapıyor ve akvaryum leş bir hal alıyor. Keyifli hobiler dilerim.
Biyolojik Döngü Hakkında
Yeni tank kurulumunda direkt musluk suyu kullandığınızı varsayarak konuşuyorum filtredeki bakterilere zarar vermiş ihtimali var ama 10 gün bence yeterli bir süre. Balıkları damlatma yöntemi ile pazartesi günü kademeli olarak ekleyebileceğinizi düşünüyorum ben de. Yalnız bakteri dışında muhakkak ısıya da dikkat edin. Malum havalar soğumaya başladı maksimum 1 derece falan fark olsun tanklar arasında. Keyifli hobiler dilerim.
Vatoz Testiye Girmiyor
İlk olarak akvaryum şartlarından, balık popülasyonundan bahsederseniz daha fikir verici olabilir. Ama genel bilgi vermek gerekirse cüce vatoz erkekleri bir tanka girer girmez hemen küp tutmaz. Küpe girer çıkar, bi bakınır etrafında gezinir ama bu küp tuttu demek değildir. Balığa biraz zaman tanımanız gerekir. Tank kalabalıksa balık rahat edemeyecektir ki bu da önemli bir etken. Eğer üretim düşünüyorsanız zaten karma tank cüce vatozlar için pek uygun değil. Bu söylediğim "yavru alamazsınız" demek değil ama hem balık hem de siz karma tankta oldukça uğraşırsınız. Küp tutma için bir ikinci yöntem olarak da küpün ağız kısmının alt tarafına strafor köpük koymanızı tavsiye ederim. Aşağıda kendi tankımdan fotoğraf da paylaşacağım. Özellikle super red ve lda16 erkekleri bu şekilde daha rahat küp tutuyorlar.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/188679/220920221145251.jpg[/IMG]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.