ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
burakçıtak07
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
25 Haziran 2015 17:38
Toplam Mesaj:
15 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Burak Çıtak
Doğum Tarihi:
06 Nisan 1986
İl:
Antalya
Meslek:
satış danışmanı
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

BURAK ÇITAK
tropheus nkonde yellow
tropheops albino red cheek

SON 10 MESAJI

BLUE ZAİRE MOBA
Herkese teşekkürler arkadaşlar. Allah herkesin gönlüne göre versin.Bülent ÖNER2013-03-02 20:33:01
BLUE ZAİRE MOBA
Emrah Bey dişi oranı 7 dişi diye biliorum en azından balıkları öyle aldım,5 tanesi yumurta aldı onlardan eminim anüs vent kontrolü yaptığımda oranı doğruladım.sizce erkek 1 den fazlamı yoksa diş sayısımı fazla onu tam olarak anlayamadım..Uğur Bey dişilerin 5 tanesi yumurta aldııı sadece birini resimleyebildim.Herkese allah daha iyilerini nasip etsin inşallah...
BLUE ZAİRE MOBA
Boyut (cm):ERKEK 20+ DİŞİLER 15+
Kapasite (litre):720 LİTRE 
Canlılar:1 ERKEK  7 DİŞİ BLUE ZAİRE MOBA
Malzemeler:45 KG 0,5 MM MERCAN KUMU 
Filtreler:TETRATECH EX 1200 VE EHEİM 2215
Akvaryum Bakımı:2 HAFTA DA BİR SU DEĞİŞİMİ
Kullanılan Yemler:NLS CHİCLİD FORMULA,NLS THERA A ,DANİCHİ VE  HAFTA DA BİR YADA İKİ GÜN KARİDES
Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:SU DEĞİŞİMLERİNDE KAYA TUZU

Fotoğraf:
Tetra Tec Ex1200 almak ya da almamak ?
Bende 1200 modelini kullanıyorum,3 yıl önce almıştım. 1 yıldan sonra sızdırma yapmaya başladı ve bir ay öncesine kadar  ne yaptıysam çözememiştim en sonunda musluğu iptal edip  hortumu direk filtreye bağlayıp  kelepçeyle sıktım ve sızıntı kesildi.sızdırma sorunu hariç debisi ve sessiz çalışmasıyla iyi filtre ama bence sızdırma problemini göz önünde bulundurun çünkü insanı resmen delirtiyor.
cam kalınlığı
Sağlam kayıt kuşakla 10 mm yeterli olacaktır..fazladan masraf yapmanıza hiç gerek yok bence..
630 lt moba akvaryumum yeni fotolar sy 3'te
Üzülerek belirtmek istiyorum ki balıklarınız safkan bir moba özelliği taşımamakta ,aldığınız yerle görüşmenizi tavsiye ederim..
Frontozalarıma Tavuk Nasıl Olur?
Frontosalarınıza canlı yem olarak dana yüreği vermenizi tavsiye etmem iç parazitlenme açısından, onun yerine karides,somon balığı yada hamsi verebilirsiniz hatta karidesleri sicak suyla yıkayarak verirseniz hafif pişme kıvamına gelir o şekilde balıklarınızın daha iştahla yediğini gözlemleyebilirsiniz..
tropheus akvaryumu filtrasyonu
[QUOTE=sserkana]Mercan kırığı kullanabilirsin. Fakat anlayamadığım husus; "Frontosa beslerken de aynı işi niye yapmadığınız." Çünkü sonuçta o da tanganyika balığı.
[/QUOTE]

Serkan Bey frontosa kaya gibi balık olduğundan ph değerlerinde olan oynamaları tolore edebiliyor ve ph ölçümü yapmıyorum..(çok fazla uğraşmıyorum) ama tropheuslar ph oynamalarına hassas oldukları için tropheus besleyen arkadaşlar varsa ph yükseltmek için veya sabit tutmak için dış filtre lerinde ne kullanıyorlar onu öğrenmek istemiştim..(ph ı ne yükseltir veya düşürür biliyorum ama tecrübe eşittir bilgi daha bilinçli balık bakımı diye düşünüyorum)..özetle tropheus besleyen arkadaşların filtrasyon tecrübelerini öğrenmek istiyorum.... saygılar..
tropheus akvaryumu filtrasyonu
Arkadaşlar frontosalardan sonra bende en sonunda tropheusa bulaşmış bulunuyorum,bu ay sonunda 22 ad ilangilerim elime ulaşıcak ama sormak istediğim bir şey var akvaryumda eheim 2215 kullanıcam ve suyu sert tutacak aynı zamanda iyi filtrasyon yapıcak malzemeler kullanan tropheusçu hobiciler varmı varsa nedir bu mazemeler....dış filtrede hangi malzemeleri kullanmam faydalı olur...
frontozamın türü nedir?
Balığınız biraz küçük fakat gözündeki şeritin yatay ve üçgensel olmasından ötürü moba olma ihtimali yüksek balığınız yetişkin olsaydı rengi ve yüzgeçlerinden daha net birşey söylenebilirdi ama brundi değil gibi görünüyor...saygılar...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 25 Online Kullanıcı, 14 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.