ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ozelturlepistes
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
7
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
31 Ağustos 2006 06:28
Son Ziyaret:
16 Saat 24 Dakika önce
Toplam Mesaj:
705 [0.12 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
sedat zanay
Doğum Tarihi:
26 Haziran 1986
Yaş:
36
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

sedat zanay

SON 10 MESAJI

Cuba İn Vitro
Merhaba, komple jel ilede koysanız hiç bir sorun oluşturmaz besin tükenene kadar devam ederler.potasyumla gübrelemeye başlamanızı öneririm.
75 Litre Akvaryum Filtre Tavsiyesi
Merhaba, ex400 tetratech işinizi görür. Selamlar.
Fulred Lepistes Yavruları
Isitici kullanmaniz gerekiyo yavrularda bide beslenme yetersiz canli yem cesitleri ozellikle artemia vermelisiniz.
özel ırk lepistes
Merhaba, özel tür lepistes diye bir tabir yoktur. Lepistesin kendisi bir türdür çünkü. Özel varyete denilebilir. Nasıl araba genel isim ve bizdeki karşılığı lepistestir, ford, mercedes veya bmw ise markadır yani lepistesteki karşılığı varyetedir. Özel tür diye kast edileni açıklamak istiyorum. Akvaryumcularda gördüğünüz lepistesler karma tanklardan gelme, farklı erkek ve dişilerin eşleşmesi sonucunda rengarenk olmuş lepisteslerdir. Diğerleri yani özel varyete dediklerimiz, tek bir varyete olarak beslenirler. Başka bir varyete yoktur beslendikleri tankta. dolayısı ile doğan yavrularda ebeveynlerine benzerler. Renk ve form olarak baba ve anneye benzerler. Örneğin bir albino full red ile full black yada blue grass ın eşleşmesini düşünün. Ne full red nede full black yada blue grass çıkacaktır yavrular. Bir kısmı full rede bir kısmı full black yada blue grass a benzeyecek ama tıpa tıp aynısı olmayacaktır. İşte özel varyete dediğimiz bu sebeptendir. Tek bir varyete beslediğinizdede çıkan yavruların hepsi baba ve anneye benzemeyebilir. Renk ve form olarak istediğimiz kalitede olmayabilirler. Ama bilirizki kanlarında o varyetenin kanı var. Bu kanı korumak ve devam ettirmek içinde yapılması gerekenler vardır. Bunlar tamamen genetikle ilgilidir ve forumda çok değerli paylaşımlar bulabilirsiniz bu konuyla ilgili. Sevgi ve saygılarımla.

Not: Ziya erkuş beyin paylaşımından Alıntıdır.
Lepistes yavrularım
Yavruların hayırlı olsun yavrular doğduktan 1gün sonra yemlemeye başlıyabilirsin  çabuk gelişmeleri ve sağlıklı olmaları için artemia çıkarmalısın 3öğün olarak diğer pul yemleri ezerek kullanabilirsin.1ay sonrası boylama için daha büyük  tanka koyarsan hızlı boylanma olacaktır.
Sağlıklı hobiler
MALZEMELER ALINDI FOTOĞRAFLAR
Resimdeki sineklik suya salınım yapmaz kısa bi süre bende kullandım,kablo kanalının yapışkanlı kısmını iyice bıçak vb malzemeler kullanarak kazır sudan geçirirseniz ondada salınım sorunu olmaz.
Nano Bitkili Neon Kurulum Aşamasında Resimli
Merhaba,
 
Elinize sağlık çok güzel olmuş akvaryuma buhar camı yada kapak altına bir cam eklerseniz korozyonu önlemiş olursunuz.
Kuyruk erimesi, kanlanması ve yırtık (Fotoğraflı)
Merhaba,
Japon balıkları sazangillerimizdendir.Bu sebeple 10 litrede bakılamazlar her bir japon baliği için 25 litre su gereklidir.Aktif metabolizmalarından ötürü suyu çok çabuk kirletmektedirler.Japon balıklarındaki kuyruk kanlanması kılcal damar genişlemesi dediğimiz oksijen eksikliğine bağli olarak meydana gelir kuyruklarda kanlanma başlar bunun sebebi ya hava motorunun olmaması yada aşırı su değişiminden ötürü ileri gelebilir.Kuyruk çürümeleri için Biyoteknik mikrofish yada biyoteknik general tonic kullanırsanız baliğiniz iyileşme sürecine girecektir.ozelturlepistes2014-05-05 02:26:41
Yeni Kurmaya Başladığım Akvaryumum 100x40x50 200lt
Merhaba,

Elinize sağlik çok güzel olmuş malesefki akvaryum için uygun bir ışıklandırma sistemi değil bunun yerine grolüx kullanmanızı öneririm.
NEON TETRADA GARİPLİK
Merhaba,

Su değerlerinizi kontrol ediniz.Zaman zaman neonların kafa atmaları suda bir problem olduğunun göstergesidir.Düzenli su değişimleri ile çözebileceğinizi umut ediyorum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 254 Online Kullanıcı, 138 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.