ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Foai
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Kullanıcı Başlığı:
[B]14812,2[/B] [B]15262,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2386
Hesap Durumu:
Cezalı
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Nisan 2012 23:09
Son Ziyaret:
20 Saat 29 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1153 [0.42 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
147 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Caner Gündüz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Cyathopharynx foai "Sibwesa", Benthochromis horii Enantiopus sp."Kilesa", Xenotilpia papillio "Isanga" C.leptosoma “Utinta” C.microlepidotus “Kasai” Paracyprichromis nigripinnis Copadichromis trewavasae “Lupingu”

SON 10 MESAJI

Neothauma'nın Tanganyika'yı Kabulü Ve Yayılması
Manidar giriş için teşekkürler Armağan :)
Senin gibi önemli bir hobiciyi olumlu yönde etkileyebildiysem ne mutlu bana. Zor hayat şartlarında hobi önemli bir kurtarıcı, gerek meşguliyetiyle gerek dostluklarıyla önemli bir kavram. Tek tavsiyem dış filtrelerin hortumlarının çıkmaması için ekstra önlem olarak plastik veya metal kelepçe takmanı öneririm.
Tanıtım Bölümünde Mesajların Silinmesi
Yok deli saçması yanlış bilgi bile olsa Hata var butonu ile silinmiyor. Konuda mesaj ile açıklanması isteniyor, öyle yapınca da deli saçması sahibi ile kavga çıkıyor haliyle [:)))] . Hatalı bilgiyi silseler o mesajı yazan sitem edecek veya olay çıkaracak. Zor işler...
Tanıtım Bölümünde Mesajların Silinmesi
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/127461/130920192144581.jpg[/IMG]

ALTOLAMPROLOGUS COMPRESSICEPS SUPER GOLD NUGGET 24K
Eratmodus Kayalıkları
Şimdi tekrar baktığımda hakkaten örnek tropheus akvaryumu. İşin ilginç yanı aslında lamprologiniler tropheus aynı sığ-kayalık habitatta yer alan cinsler. Bu şekilde gruplar oturduysa, kayaların arasında leleupi için mağaramsı yapılar varsa iş bitmiş bile denilebilir.
Apistogramma Abacaxis
İyi kalite anaçlarla yapılan yerli üretim, f0 yerine f1-f2 neden daha önemli gösteren bir konu olmuş. Güle güle besleyip yavruları büyütmeniz dileği ile. [EDIT]Foai,2019-09-12 15:52:04[/EDIT]
Discus Akvaryumu
Tabana biraz uygun yapraklar, belki tabanı hareketlendirecek bir cory grubu da iyi olabilir. Neon tetra vb ufak tetraları büyük ihtimal yemeye çalışırlar.
Discus Akvaryumu
[QUOTE=segado]

Bulunduğu bölgeye göre suyu yumuşak olanlar ve sert olanlar :)
Konu açılışında tabanda lav kırığı vardı iri taneli.renk olarak o kum uygun mu sizce?değil dendiği için kaldırdım.
Kum olarak silis mi alayım?öneriniz varmı?
O tür yemleri azar azar ve bitirebilecekleri kadar veriyorum.suyu bozmaması adına.
R/O cihazı aldım.ctesi montaja gelecekler :)
[/QUOTE]

Benim bahsettiğim ön filtre, suyu yumuşatmak için değil, kloru,pası,tortuyu tutup sertliğe ve ph'a dokunmayan bir üçlü kartuş tabir edilen bir filtre. Bu sisteme R/O membranı eklendiğinde zaten R/O sistemi tamamlanmış oluyor, membranı korumak için de kullanılan bir sistem bu üçlü...

Lav kayası hiçbir tankta taban malzemesi olarak kullanılmak için uygun bir malzeme değil, belki filtre içinde gözenekli yapısından dolayı veya bazı bitkilere taban malzemesi olarak iş görebilir. Silis kum, Afrikadan Amazona doğada görülen yegane malzemedir.
Discus Akvaryumu
Valla bence akvaryum hobicileri ikiye ayrılır... Suyu çeşmeden basanlar-ön filtre kullananlar :)

Tabanın çıplak olması yansıma yapıp balığı rahatsız edebilir. Kumu 1 karış koymanıza gerek yok, 2cm yeterli olur, temizlemesi de çok zor değil, hortumu küçük dairesel hareketlerle oynatıp atıkları toplarsınız.

Discusun doğası gereği suya yukardan dalan ağaç dalları gövdeleri arasında daha rahat hissederler.

Suyu bozan yemleri de çok az porsiyonlarda 2-3 sefer vermek daha sağlıklı olur.

R/O şart değil ama olması kesinlikle daha iyi sonuç verir.
Discus Akvaryumu
Su sirkülasyonu fazla olabilir, tabana ince silis kum doğal ve uygun olur, daha uzun bitki veya dallar da yardımcı olur.
Bir adet nitrat-nitrit (seachem) bir adet ph testi alın uzun zaman idare eder. Ölçüm yapmadan tahminle başarı zor.
Çeşme suyunuzu nasıl hazırlıyorsunuz? R/o filtresi var mı? mevcut ph ve sertlik değerleri nedir? bunları bilmeden kontrol etmeden uygun ortam sağlamak zor.
Eratmodus Kayalıkları
120x70 lik bir taban alanı gayet yeterli, öyle hemen pes etmek yok, kayaları çıkartmak bile ciddi iş. Eretmoduslar birbirini öldürmüş olsa bile finalde bir psikopat erkek veya çift kalması gerekirdi, sorun beslenme gibi başka bir neden olabilir.

Yükseklik pek olmadığı için Cyprichromis türleri olmaz, düşük ihtimal genç bir Utinta-Blue flash grubu uygun olabilir üst seviyeler için.

Tropheus çıkartılıp lelupi yanına altolamprologus eklenebilir.

Brichardi kendi kompleksi
içinde , cylindiricus ve lelupi de kendi aralarında kırma yavru verebileceğinden dolayı dikkatli seçim yapılmalı, bunun yerine 1-2 tür kabukçul eklenebilir.

Forumda ve sosyal medyada güzel tasarımlı,kayalık grubu lamprologini türleri olan tank sayısı oldukça az. 1-2 tür değişikliği ile çok iyi sonuçlar alınabilir.[EDIT]Foai,2019-09-10 14:26:15[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 294 Online Kullanıcı, 157 Üye

Online Kullanıcılar

Miller, yalcinbayram, Dkaya, Shotokan, DeviLLe, salihozy, medikus, Kınayu, Aquarist101, onurxonur, KadirSpmz, eskiyapar, Ktselcuk, intelcorei5, orion76, bilal, tarıkt, zatonica, orimohito, coogas, Zen Betta, captain_55, deepahm, Supervenenis, Layne, SCORPION_79, kursatufukcoskun, Geyikomet, MuhittinBeyaz, minixir, kemalby, drguney, indianaconz, Ömer Kaan, By_KadircaN, littlefish, Senol, smckr, KILLIFISH, BurhanAskin, dusumsel, m.s.t.f, Micheal Scofield, icelebi, alecozan, darkaura, Erdemerol23, vendetta99, Yasarozen, safakelmass, Zecca, tarquinnn, MiSoSiKiaN, brucelee44, Kamil009, devrimdpt, ftahtaci, Ozcandemirr, Akvarist Görkem, lifeless, adige_07, rexxter, yes1408, emrah006, ridvancetin, TropizmAkua, Suat06, mlh06, ALPDEM, oguzhanasl, hakancez, BaranTiryaki, oki_1655, Anıl Özekşi, CaagriBey, enginm2000, serhatbartin, ceyh, Shrimpspace, faruk7481, Serkanhan, fatihincky, mahmut1905, BywenzeL, isikci, mehmetaydin, Enginberktas1, khancafer, Aspet, sherif, seycindaa, faruk036, ByTKN, wilivil, dhatka, CanerAnk, AmazonDream, emiralagozoglu, Gastropoda, Gürsel-34, zekigonlum, livadi, UmitYilmaz, vlkncm, aybas, muratteyhan, Emre39, mchtkz, Hasanahshsjh, Arapaima, blitzkrieg, Oğuzhan26, bunerf, gokberkgonenc, Ugur79, cyhn84, DTkadir, ffeytt, yakaryus, mesagac, abidin16, Noyes, Ercan4lp, ahmetfarukteke, gunata2003, shark, fatihkkl, Hak@N, eferotti, mardek, Kemalk41, SmallCandyThing, TurX, baygezgin, musatürk, Ömer Aydıner, UĞUR, Akvarmen, Araz525, Aqua Discovery, HugoSanchez, Tugberk564, SaintJ, Nursun, pilotx, hacivat, yasin.demirci, yqttt, spongebob55, alifatihberber, aslankartal, JapoJupo, AzmiKibar, ardaarda, kontrast, erten, BRAND, DenizVurucu,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,762,057 Mesaj
  • 403,955 Konu
  • 91 Forum
  • 143,000 Forum Üyesi
  • 1,450 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,733 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.