ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
brigantes
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3019
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Kasım 2014 12:16
Son Ziyaret:
06 Ağustos 2022 11:02
Toplam Mesaj:
3500 [1.24 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
17 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet S.
Doğum Tarihi:
13 Kasım 1986
Yaş:
35
İl:
Bursa
Meslek:
Serbest Meslek
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ahmet S.

SON 10 MESAJI

Bitki Türü Nedir
Güle benziyor.
Canlı Bitkili Akvaryumumda Her Yer Ağ Gibi
Camlardakiler diatom yosunu , düşük co2'den kaynaklanıyor. Diğeri de saç yosunu, yine düşük co2 , düşük bitki yoğunluğu. Daha kolay ve agrasif büyüyen bitkiler eklerseniz yosunlanma daha az olur. Işık süresini azaltıp , co2 yi arttırmak tabi önemli.
Lepistes Önerisi
Full platinum ya da sky blue güzel türler ama biraz pahalı ve her yerde bulamayabilirsiniz. Onların yerine Hb white olabilir , kuyrukları beyaz, gövdede de beyaz kısımları oluyor , hem bulunan bir tür.
Diatom (kahverengi Alg) Sorunum
Bu yosun düşük co2 de ortaya çıkıyor ama siz co2 veriyormuşsunuz. Ayrıca excel kullanabilirsiniz.
Fotoğraftaki Canlı Planarya Mı?
Planaryanın kafası üçgen gibi olur , bu öyle değil.
Bu Oluşum Nedir ? 🙂
Nerite salyangoz yumurtası.
Çöpçüdeki Tanımlanamayan Simetrik Lezyonlar
Mantara benziyor. Ayrı bir kapta tedavi etmeniz daha iyi olacaktır.
Forumda Durgunlaşma
Facebook'la alakalı olduğunu düşünmüyorum , face in zaten akvaryum kültürüyle bir alakası yok , balık satışı ya da saçma sapan akvaryumların onaylanmasına dönmüş. Körler sağırlar birbirini ağırlar durumu. Adam fanusta pengasus beslese , onu bile savunacak insanlar bulabilir. Ama bu forumda akvaryum kültürünü yansıtan insanlar var o yüzden de abuk subuk uygulamalara kızılıyor.
Neden kızılıyor burda ? Bin tane aynı konu hakkında soru sorulmasına rağmen ayrı başlıkta aynı soruyu araştırmadan sorulmasına ya da yetersiz hacimde/uygun olmayan türde balıkların bakılmasına.
Ben akvaryum hobisine başladığımdan beri forumu yüksek ölçüde kullanıyordum ama son zamanlarda eski heyecanım kalmadı, şu anda kendi çapımda hobiye devam ediyorum , paylaşım yapmak içimden gelmiyor ama yine başım sıkıştığında foruma gelip arkadaşlara danışıyorum ya da eski konulardan faydalanıyorum. Arada açılan konulara da bakıyorum , maalesef hep aynı şeyler. Ekonomik sıkıntılar da burda devreye giriyor , insanlar artık büyük çaplı projelere girişemiyorlar. Ülkede hobi yapmayı bırak et yemek , yeterli proteini almak bile lüks oldu artık.
Bir diğer konu daha önce de söylemiştim, ben üye olduğumda her ay yarışmalar olurdu. Yine forumun gelişmesi için üyelerin fikirleri alınıp onlar uygulanırdı ama şu anda forum başıboş gibi, server parasını ödemeyecekler diye korkuyorum :)
Zemin Bitkisi Çöpçü İçin Zararlı Mı
[QUOTE=engin045]Çok rahat girip çıkabiliyorlar. Ben aralara giren yemleri temizlemeleri için mecburen koydum. Özellikle pandalar küçük olmaları itibariyle çok rahat hareket ediyorlar. [/QUOTE]

Evet aralarda saklanıyorlar bazen.

[QUOTE=lemur]Cryptocoryne'ler zemini bir örtü gibi kaplayan bitkiler değil. Yapraklarının arasında birazcık da budama desteğiyle her zaman yol bulurlar. Corry'ler zaten bitkilerin arasında saklanmayı seviyorlar. Sizinki kadar yoğun olmasa da ben de bu bitkiyi kullandım, yaşlanan yaprakları budayarak. Şu görüntüde tek sorun balıklarınızı kolay kolay göremeyecek olmanız. Bunun önüne geçebilmek için ön plan ağırlıklı seyreltme yapabilirsiniz. Fotoda şu an corry yok, bitkileri de seyrelterek başka akvaryumlara dağıttım. fikir vermesi için:
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/125030/130120221211331.jpg[/IMG][/QUOTE]

co2 yi verince coşuyor bitki [:)] budama yapması imkansız benim tankta.
Bitkili Akvaryum
Parvula çok zor. Bu listede en kolayı lobelia.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.