ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BurtayTugayARTAR
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
18
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Ocak 2017 15:32
Son Ziyaret:
22 Eylül 2021 16:03
Toplam Mesaj:
15 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
15 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Burtay Tugay ARTAR
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Moss

SON 10 MESAJI

Armatür Önerisi
Ömer Bey, düşük destekli akvaryum için o litreye 48w çok fazla bitkilere bu miktarda ışık verirseniz sürekli besin ve co2 tüketmek isteyecektir. Düşük destekli bir tank için lt başına 0,3 -0,35 watt düşünebilirsiniz. Birde SMD LED için o markalara bence para harcamayın forumda Yusuf Bey var kendisi power led armatür yapıyor ölçüleri ve nasıl bitkiler düşündüğünüzün bilgisini verirseniz kendisi size uygun ışık dağılımı, ölçü watt vb. konularda yardımcı olacaktır. Ben kendisinde 2 hafta evvel satın aldım gayet memnunum bu linki bir inceleyin;

https://www.akvaryum.com/Forum/bitki_armatur_power_led_olculerinize_gore_yapilir_i90420.asp
İlk Bitkili Nano Karides Akvaryumum
Berker Bey, kurulumunuz sade ve çok şık olmuş elinize sağlık. Doğal tasarımınıza ek olarak catappa yaprağı ve kızılağaç kozalağı eklebilirsiniz karideslerinde hoşuna gidecektir.
Walstad Metodu Ve Su Düzenleyiciler
Kullanabilirsiniz. Seachem prime öneririm
Yeni Akvaryum Kurulumda Kullanılan Sıvılar
Sera bio-nitrivec bakteri yemi içerisinde canlı bir organizma yok, mevcut bakterileri besleyip popülasyonunun artmasını sağlar. Yeni kurulum akvaryumu canlı eklemeden bekletmek sudaki dengelerin stabil hale gelmesi içindir, bakteri popülasyonunu başlatmak için az sayıda canlı eklemek gerekir. Bio-nitriveci canlı eklemeden 1 gün önce ekleyin (birazda yem atın) ki canlı ile gelen ve oluşacak olan nitrifikasyon bakterileri kendine besin bulsun. Bu bakteriler akvaryumunuzdaki canlılar yani onlardan oluşan atık ile doğru orantıda bir popülasyona sahip olacaktır. Bu sebeple popülasyonu yavaş yavaş arttırın. Nitriveci de her canlı eklemeden önce ve filtre temizliğinden sonra kullanmak bence daha faydalı, kutusunda yazdığı her su değişiminde eklemenin pek bir faydası olduğunu düşünmüyorum.
Dereden Topladığım Kayalar
O suyu berrak görene kadar bence devam edin. Suyun kaynama noktasında ölmeyen bakterilerde var doğadan aldığınız için bence elma veya üzüm sirkesi de ekleyin.
Bitkili Akvaryum Canlı Önerir Misiniz
[QUOTE=alise7vi]
teşekkürler peki nerden bulabilirim alabilecek güvenilir bir yer önerir misiniz [/QUOTE]

https://www.canlipetshop.com/index.php?route=product/product&product_id=2940&search=NER%C4%B0TE

Ben buradan satın aldım ikram yapıp fazladan gönderdiler tavsiye ederim.
Bitkili Akvaryum Canlı Önerir Misiniz
[QUOTE=alise7vi]
teşekkürler deneyeceğim ama benim için önemli olan fazla ürememesi çünkü bir zaman minare salyangozlar yüzünden hobiden soğudum[/QUOTE]

Üreme konusunda endişeniz olmasın. Ben akvaryuma ilk eklediğimde 3.günün sonunda bile hala aynı yerde hareketsiz duranlar vardı daha sonrasında hareket ettiklerini gördüm bazıları geç hareketleniyor sabırlı olun hatta benim gibi direk rastgele akvaryuma bırakmak yerine gözlemleyebileceğiniz bir kavanoz kapağı vb. bir şey üzerinde akvaryuma bırakın.

Bitkili Karides Akvaryumunda Çıkan Kurtçuklar
Hocam bu konuya bi bakar mısınız ?

https://www.akvaryum.com/forum/mikroskop_altinda_kurtlar_ve_contra_k858985_sn1.asp

Burada bir üye mikroskop altında metilen mavisinin buna benzer bir canlıyı öldürdüğünü gözlemlemiş. Belki sizdeki ile benzer bir canlıda denemiştir.

Bitkili Akvaryum Canlı Önerir Misiniz
Bahsettiğim nerite türünden 15 adet 2 aydır besliyorum herhangi bir bitkiye zararları olmadı. Ek olarak bildiğimiz endonezyadan gelen ithal nerite türleri gibi akvaryumdan dışarı çıkmıyorlar, hatta su değişiminde suyun dışında kalırlarsa tekrar suya doğru iniyorlar.
Bitkili Karides Akvaryumunda Çıkan Kurtçuklar
Bitkili karides akvaryumlarında nemetod ve bunun benzeri infusoria türevleri canlılar vardır genelde toprağın içinde yaşarlar yem artıkları ve bitki çürükleri gibi şeylerle beslenirler. Akvaryum için faydalılardır. Sizde popülasyon biraz fazla durumda anladığım kadarıyla. Dip çekim sifonu ile fiziksel olarak azaltın yönteminiz walstad olduğu için toprağı çok oynatmamaya çalışın, birde petri kabı ile besleme yapın yem artıkları toprağa nüfuz etmediği sürece popülasyonları kendiliğinden azalıp gerektiği seviyeye düşecektir

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.