ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Arifhb
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6502
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Nisan 2018 00:01
Son Ziyaret:
3 Saat 6 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1882 [1.89 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
359 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Arif Hikmet Başeğmez
Doğum Tarihi:
02 Ocak 1985
Yaş:
36
İl:
Sivas
Meslek:
Ressam (meb resim öğretmeni)
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Arif Hikmet BAŞEĞMEZ Biyotop akvaryum tasarımcısı- Vahşi form balıksever-Akvarist İnstagram: arifhbs_aquatics

SON 10 MESAJI

Çocuk Odasına Betta Akvaryumu Kurulumu
Yeğenimiz şanslı vallahi. Gözlerini açar açmaz çevresinde hayvan dostları.. Doğayla iletişimi karakterine çok şey katacak. Emeğine sağlık dostum.😊 Yeni bir akvarist daha katılıyor aramıza desene.😊👏🏻
60cm Hightech. Rotala Kingdom :)
Emeğine sağlık, çok güzel.[:iyi:]
Ulan Aquascaping Nerede?
[QUOTE=Neothauma ]Evet çok değerli ve sevgili hobiciler,

Sizlere kucak dolusu sevgi, saygı ve teşekkür getirdim.

Şu iki günde beni kariyerimde zirveye ulaştırdınız ve ben de sizi ilk mesajımda söz verdiğim gibi hazzın doruklarına ulaştıracağım. Ben sözümün eriyimdir.

Her güzel şeyin, her filizlenen bitkinin, her başlayan ilişkinin bir sonu olduğu gibi bu projenin de bir sonu olmalıydı.

O sona gelmiş bulunmaktayız.

Siz köftehorlara gitmeden bir kıyağım olacaktı elbet.

Oyun ve pek çok şeyin developerı olan çok sevgili suç ortağım Tolga Eldurmaz, çok gizli üstün teknoloji ürünlerini kullanarak size bu oyunu hazırladı. Hem de ödüllü. Paraya kıydık.

Bu konuda dönen herhangi bir mesajın neden şikayet almış olduğunu anlamış değilim, şikayetçiler kim bilmiyorum... Kimseyi yerme, kimseyi kırma, kimseyi gücendirme amacımız asla ve asla bulunmamaktadır. Zaten bir mesajda da belirttim, gerçek kişi ve kurumlarla alakası yoktur diye.

Bizler için, bizim bir çete olduğumuzu düşünenler için diyecek bir çift lafım olsaydı keşke fakat öyle bir şey söz konusu bile değil. Bizler bu hobinin layıkıyla yerine getirilmesini dileyen bir grup kendi çapında eğlenen, işinde gücünde insanlarız. Kar amacı gütmemekteyiz.

Lafı çok uzatmak istemem. Sizi bilgi yarışması oyunumuzla baş başa bırakıyorum.

Hoşlarca hoşça kalın.

Armağan Yücel Şahin

ULAN AQUASCAPING Ceo'su, Alfa ve Omega

Oyun için tıklayınız:

[URL]https://view.genial.ly/5ffecb8396b9ac0cfe67cb44[/URL][/QUOTE]

Sevgili Armağan;

Ben bu konunun ve tiye alınan muhabbetin bahsettiğin gibi safiyane olduğunu düşünmüyorum. Hedef de belli, muhabbet de. Gerçek kişi veya kurumlarla ilgisinin olmadığını deklere etmen bu gerçeği değiştirmiyor.

Eleştiri olması iyidir. Herkes istediği konuyu destekli argümanlarla eleştirebilir. Dozu kaçtı mı o iş eleştiri değil, aşağılama ve küçük düşürmeye giriyor ne yazık ki! Eleştirinizde sonuna kadar haklıydınız. Fakat bu şık olmadı; haklılığınıza gölge düştü. Bu konuya gizli (!) özne olan arkadaşın dışında üçüncü şahıslar da tiye alındı sevgili Caner bey tarafından. Ne alakası vardı mesela? Üstelik forumda bundan daha masum dalgaya alma girişimlerine göz yummayan yönetim ne hikmetse bu linçe göz kırpmakla kalmayıp ortak da oldu. Nerede kaldı adalet? Dostu haksız da olsa kayır, göz yum; huy kaptığın insana dostun tarafından giyotin çekilince ipin bir ucundan da sen tut! Güveni kalır mı insanların? Şikayet edecektim ama kimi kime şikayet edecektim bu durumda? Yazık vallahi!.. Bu açıdan bakıldığında çete de derler, başka yaftalar da bulurlar! Diyene de neden dediğinin hesabı sorulamaz! Bırakılan intiba bu..

Konuya malzeme olan arkadaşın ne kişiliği kaldı ne haysiyeti.. Üstelik işin buraya varacağı daha ilk mesajdan o kadar belliydi ki, yönetim bile bile müsade etti. Bu taraflı tutum, o arkadaşın yanlışını savunmasından daha ziyan bir hal aldı.

Ben dahil herkes birileri hakkına yeri geldi espri yaptı, yeri geldi atıştı, dalga da geçti ama bu kadar değil! Sebebi ne olursa olsun kimsenin bunu yapma hakkı yoktur.

Kimseyle ikili diyaloğa ve tartışmaya girmeyeceğim; fikrimi beyan edip köşeme çekileceğim ve hiçbir cevabım olmayacak geri dönüşlere..

Keyifli hobiler!

Humik Asit (blackwater) Özü Hazırlama
Zamana yayılarak ayrışan parçalar sudaki tds oranına eser miktarda etki ederken (hümik, fulvik ve tannik asit bu şekilde daha işlevsel oluyor), sıcaklığa maruz kalınca daha yoğun mineral bırakıyor; bu da dediğim gibi tds oranını etkiliyor ve ph da yüksek çıkıyor.

Keyifli hobiler.
Humik Asit (blackwater) Özü Hazırlama
Anladım sizi, orda bir problem yok; fakat kaynatılan yaprak veya hümik madde kaynakları suya tds artırıcı salınım yapıyorlar; dilerseniz ro su ile kaynatıp bir tds metre ile ölçebilirsiniz.[EDIT]Arifhb,2021-01-12 23:51:00[/EDIT]
Humik Asit (blackwater) Özü Hazırlama
Emeğinize sağlık. Bu şekilde yapılan blackwater özleri aşırı derecede mineral yüklü oluyor; ppm değeri çok yüksek olacaktır. Yumuşak su isteyen canlılar için fazla kullanılması suyun tds değerini etkileyecektir. Renk ve hafif tanen miktarı için örnek veriyorum 50 litreye yarım çay bardağı gibi bir oran yeterli gelir. Suda ayrışma sonucu ortaya çıkan hümik bileşenler ile kaynatım sonucu elde edilen hümik bileşenler arasında fayda-zarar oranı çok farklı oluyor.
Işıklı Gölünün Sığ Ve Bataklık Bölgeleri
Tebrik ederim güzel kardeşim. Çalışmaların, emeklerin ve hevesin karşılığını buluyor; hem bahsettiğin gibi uluslararası platformlarda hem de gönlünce belirlediğin nihai amaçta.

Kurulumun son halini çok beğendiğimi söylemiştim. Sade ve şık bir doğallığı var; nilüferlerin eksikliği aranmıyor emin ol 😊👏🏻

Yürekten başarılar 👏🏻
Wild Betta Rubra
İnstagram hesabında gördüm gelmiş keratalar 😊👏🏻 Hayırlı olsun.

Yok mu güncel?
Discuslara Fısıldayan Adam
Tankın yeni düzenini çok beğendim, ellerine sağlık abi gerçekten güzel olmuş. Balıkların da keyfi yerinde 😊👏🏻

Flame ile ilgili bir yazı okudum; geven kökü diye geçiyor ya, zamk yapmak için de geven kullanıldığını gördüm. Ebru sanatı için kitre yapılıyor bu bitkilerden. Sanırım içinde barındırdığı bu madde yüzünden balıklarda zehirlenme belirtileri görüldü. Bu açıdan bakınca kaynatılıp kullanılması daha hoş olur sanki.[EDIT]Arifhb,2021-01-01 21:51:54[/EDIT]
Wild Betta Rubra
Orkun dostum hayırlı olsun, bence sevecekler bu ortamı 😊

Gözlemlediğim; erkek çekingen, dişi üç-dört gün sonra alışıp geziniyor her yerde. Erkeğin saklanacağı güzel köşeler de var tankta 😊. 5.8 -6.0 ph aralığında iki kez yumurta aldı bendeki erkek. İlkini hüpletmişti, ikincisinde tanktan atlayıp ölmüştü kuluçkanın 10. gününde.. İleride belki bir kez daha besleme fırsatım olur. Belki de senin büyüteceğin yavrulardan bir çift olur.😊

Güle güle besle dostum.😊👏🏻

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.