ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
çulsuz
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
499
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
24 Mart 2018 15:25
Son Ziyaret:
8 dakika önce
Toplam Mesaj:
596 [1.32 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
424 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Zahid HATİPOĞLU
Doğum Tarihi:
02 Ocak 1996
Yaş:
23
İl:
Istanbul
Meslek:
Stj. Diş Hekimi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Üretim tüketimden yücedir

SON 10 MESAJI

Akvaryum Kurma Konusunda (az Bitkili)
Neocaridinalar kendi aralarında, caridinalar kendi aralarında kırılıyormuş. Bu sebeple aldığınız karidesin ırkını bilmeniz önemli.
Betama Ne Olmuş Olabilir
5 gün oldu ise şimdilik alışma evresindedir. Farklı yemleri düzenli vererek alıştırmanız gerekir.
Hastalığı ise yüzeyel görünüyor. Su değerleriniz ve yemleme düzeniniz iyi olursa iyileşecektir.
Betama Ne Olmuş Olabilir
Çok güzel bir beta sağlıkla yaşasın.
Akvaryuma gireli ne kadar oldu?
6 Akvaryumla Lepistes Hobisi ?
Özellikle half blue hakkında bilgi veremesem de diğer özel türlerden farklı olmadığı düşünüyorum bu konular işinize yarayabilir. [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/profesyonel_olarak_lepistes_yetistirmek_k767932.asp[/URL]
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/lepistes_yetistiriciligi_k332747.asp[/URL]
Low Tech Bitkili Canlı Doğuran Akvaryumu
Vatoz küpü fazla yeni durmuş. Kuma birazını gömseniz yosunlanınca daha güzel duracaktır.
Akvaryum Kurma Konusunda (az Bitkili)
Güzel bir fikir. Işıklandırma güzel olursa bitkiler güzel kalacaktır.
Birkaç yere değineyim. Amazon bitkisi uzun olabilir onun yerine saz veya kripto kullanılabilir.
Karidesler ise tek tür bakılsa iyi olur yoksa türler birbiri ile çiftleşip türleri bozulur. İstenmeyen türler meydana gelir.
Beta Üreme
Akvaryumun içine bitki, yaprak vs. koyarak dişiye saklanma alanı sağlayın aynı gün içinde yumurtlamıyor ve hırpalanıyor gibi gözüküyorsa ayırın, bünyesini güçlendirmek ve yumurtlamaya hazırlanmak üzere çalışmalara devam edin.
Duboisi-prenses
Neredeyse den kastınız %10 ise olur.[:D] Şaka bir yana Duboisiler tropheuslar arasında proteine en fazla tolerans gösteren alttür olmasına rağmen diyeti bitkisel ağırlıklıdır. Protein yüzdesi fazla yemler yerse bloata yakalanması kaçınılmazdır.
Mavi ve sarı prenses protein ağırlıklı beslenir. Bu sebeple aynı akvaryumda bakılamaz.
Su değerleri ise Tanganyikada daha yüksek pH tır. Bu da yumurtaların döllenmesinde zorluklara yol açıyor. Sonuç olarak aynı göllerin balıklarını beslemek en iyisi.
Gizemli Göl
Oldukça çeşitli bir yemek menüsüne sahip olduklarından koiler çok güzel renklenmişler. [:3] Bu ve benzeri ekosistemler oluşturmak ve düzeninin devamını sağlamak çok zordur. Müdahale etmemek en iyisi. Çayınızı götürün, oturun başında için. Ne güzel!
Acilllll Yumurtalarda Mantarlaşma Olurmu
Mantarlaşma yumurtaların hareket ettirilmesi ile alakalı. Yavrular oluştukça hareketleri arttığından mantarlaşma ihtimali düşüyor. Bu evredeki yavruların hareketleri çok olmasına rağmen riske atılmamalı ve serbest yüzüşe kadar kuluçka makinesine koyulmalı.
Şuan karşı karşıya olduğunuz bir diğer tehlike yavruların yavruluktan hüpletilmesi. Dikkat edin dışarıdan yavruları yutar yetişkinler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 375 Online Kullanıcı, 204 Üye

Online Kullanıcılar

fzkdevil, winstonblue, cyilmaz10, LaLuna, Akaybaha, Darkmagicm, Mastıradam, musatürk, Taha_D., zatonica, vidoq, swordfishhhh, Miller, erimgorgulu, minco, UmitYilmaz, nzm06, GOKHANKAYHAN, diaslayt, hakkıbaykan, Akyuvaryum, Supervenenis, Bayulker, frtdmr23, yns325, icelebi, serkantezel, Asamet123, aXarayli, gyunda, onur228, qokay01, tugi, AzmiKibar, Orhunekm, fretzly, endemtr@yahoo.com, Mikail Erdoğan, EBardak, SCORPION_79, Gökhan1907, Acil Stop, burakabi11, beyaz_kartal, incaia, K3r3m, ersel, ella_zuzu, blokurlu, kapkara, Csumer, ozanbaseski, ALPERDORTKOL, MURATKAYNAK, tosbag, mrah, BlanD, tlspetmarket, lemur, Ahmet Haşim, ilturk, diper, ufukdemirturk, smckr, Yunus YAŞAR, kadriguvenc, sarıyerli 1970, ProScotch, yebnahzugo, mcmert, apistoapisto, idik, baykal, fikret43, Taskinilsever, Garraro, llegendd, DeviLLe, MustafaONCEL, AncyraTR, dusumsel, Kamil009, orimohito, Mannfischer, ahmetcirali, TheHobi, kdeniz, tnakresss, mustafakuzu, MEID, Hacidervisoglu, OrkunU, Fatih ÇE, Tecrübesiz, armaqan, MiSoSiKiaN, enginm2000, PoTM, Loreth, albinoktay, Alper altuğ, BoraBerkol, Therbosstat, ceyh, indianaconz, koagulant, Ozcandemirr, Aquasecron2, Handan, AhmetEmreC, SalihNarci, FurkanYnk, fishbone, MurathanM, Rassim, _RdnC_, Akgün Cem, StenkaRazin, Quersian, Koksal Gurkan, redfox69, darkxf, Chensy, çulsuz, Kuzey2330, KRaL_MaLaWi, sefercnd, ozgmavi, ssezer, Atalay77, morfimorfi, yusuf-konca, Wolf, MrPePe, Emerse, adige42, MKA1923, avukathasan06, AmazonDream, suzeh, bettakoi, Kerimtnçy, khancafer, Umut bozkır, gcinoglu, mehmetsahin12, AycaAqua, KaAn7708, Megline, Arkun, Petmypet, Hasanahshsjh, CagriSindirac, LifeLine, AlpaslanD, Carl, BEYDAEGE, sinanb85, AlperTasci, japon22, Mustbetta, sorceres, Assamite, berkayakkann, Heinzen, Umutdemir, eozen81, yakaryus, baki, ternapi, HobiciBalıkçı, SahinTaskin, Akvaryum8585, dogan548, muratkk, Makkaya, MertA, aldemirim, Beytullah11, erengugu, keyman79, PlecoLover, hakanycl, SinanBulut, uzaysenturk, MehmetAkif, beyazgul, hasan_ali05, mrttor, 06serkan06, zimeth, ibrahim3444, ALPDEM, Bshkk, husam, Fanti35, TitaniumWhite, Selimbicer, Eldurmaz, Sheyda27, Kemalk41, izzettanju, Kerimzmn, Esnaf, Mustafaata77,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,731,473 Mesaj
  • 400,173 Konu
  • 91 Forum
  • 141,304 Forum Üyesi
  • 1,442 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,627 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.