ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Serkanjb
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1658
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
27 Ocak 2020 23:32
Son Ziyaret:
1 saniye önce
Toplam Mesaj:
1141 [1.35 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
68 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Serkan Biltekin
Doğum Tarihi:
23 Mayıs 1999
Yaş:
23
İl:
Bursa
Meslek:
Aşçı
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Serkan Biltekin Halfmoon Betta Üretim https://www.instagram.com/betta.production_tr/

SON 10 MESAJI

Balık Balığı Yerse Su Değişimi Vs. Ne Yapmam Gerek
Tank balıklar için aşırı küçük, arkadaşınız aracılığı ile edinmişsiniz balıkları konu başlığı açtığınız kadarıyla keşke biraz da hani balık kaç litre de yaşar hangi türler ile uyumlu özellikleri ne gibi araştırmalar yapmaya yönelseniz size dediğime bakmayın genel olarak konuşuyorum, Türkiye de %70 kesim bilgisi olmadığı işte bilgi edinmeye eli gitmiyor.
Yosun Mu?
Sakal Yosununa Benziyor ama yosun olduğuna eminim
Vatoz, Çöpçü Balığı Ve Salyangoz Adetleri
[QUOTE=whoami]

O kişilerle ilişkinizi bitirmenizi tavsiye ederim. [/QUOTE]

[:lol:] [:lol:] [:lol:]
Beyaz Benek
[QUOTE=Ciyus]Bence acil bir kararname ile betta ithalatı yasaklanmalı.[/QUOTE]

Hobiye yeni başlayan biri olabilir zamanla öğrenecektir herkes bu hobinin en temelinde bir fanusta bardakta vb. gibi yerlerde başladı yanlışlardan ders çıkararak araştırarak tecrübeler kazanıldı, en azından akvaryum.com sitesini bulması onda mutlaka yeşil ışık yakacaktır.
Beta Balığı Yavrusu Boylandırma
[QUOTE=KonyaBeta] Dişiler akvaryumda beraber boylanıp gider diyorsunuz anladığım kadarıyla. Hacim sıkıntısı olur mu aceba? Birde dişi erkek ayrımını henüz yaoamayacak gibiyim sanki, çok da belli olmuyor.
[/QUOTE]

Dişilerin altında minik beyaz çıkıntı olur ki o balıklarda mutlaka bu çıkıntı vardır erkeklerde alt sakallarından ince uzun oluşundan anlayabilirsiniz
Beta Balığı Yavrusu Boylandırma
[QUOTE=KonyaBeta]Tamam bu bilgiler için teşekkür ederim.


Hacim konusundan dolayı dişileri de teklemek gerekiyor o zaman doğru mudur? Dişi erkek farketmeksizin tekleyeceğim.
[/QUOTE]

Dişiler aynı tankta kalsın sorun olmaz onlar kendi aralarında mutlu yaşarlar sorun erkeklerde erkekler hırçındır erkekleri tekleyin siz görmeseniz de mutlaka üstün ve çömez olan balıklar varıdır aralarda fakat belli olması zor dediğiniz gibi bazıları daha iri bazıları daha küçük.
Beta Balığı Yavrusu Boylandırma
[QUOTE=KonyaBeta]Henüz kavga ettiklerini görmedim ama sadece ayıracağım kapların su sıcaklığına takılıyorum. Peki üstat ayıracağım kaplar 3,3 lt lik falan, şimdi o kaplarda sabit durmaları mı yoksa kalabalık da olsa boydan boya yüzebildikleri 65 cm lik akvaryum mu daha faydalı gelişebilmeleri için. Birde ayıracağım kaplar kitaplık tafında dizili, aralarını da birbirlerini görmeyecekleri birşeyle kapatsam mı?
[/QUOTE]

Teklediğinde birbirlerini görememeleri için bir şey koy teklenmiş olsunlar, 1 ay sonrasında duvarları kaldır antrenman yaptır ara ara su değişimini sık tutman daha hızlı boy atmalarına neden olur 3 günde 4 günde bir SAĞLIKLI BALIKTA ful su değişimi yapabilirsin.
Beta Balığı Yavrusu Boylandırma
[QUOTE=KonyaBeta]Isıtıcısız oda sıcaklığına alışmazlar diyorsunuz yani. Birde Youtubede Betalar hakkından birçok üretim serisi olan biri var, 2,5-3 ay olunca bu benim yavrular gibi kuyrukları belli olmaya başlayınca ayırın diyordu, hatta balıkları ayrı kaba ayırdıgına göre boylanmalarını karşılaştırmış ilk ayırdığı daha çabuk gelişmiş, ama sizde üretim yaptınız sanırım, tevrübeye dayanarak 4-4,5 ay diyorsanız bana da öylesi mantıklı geliyor çünkü daha kavga falan eden yok.
[/QUOTE]

Kavgalar 1,5 aydan itibaren başlar, bu durum balıklara bağlı bir durumdur. Aynı tankta kalmalarının sorunları vardır, bunlar salgıladıkları hormon yüzünden diğer balıkların gelişimini azaltma, litre bölünmesi olduğu için balıkların gelişiminde yavaşlama diğerine fazla yem düşersek bir diğerine daha az yem düşmesi vs. Ayırmak ve 3 günde bir sık su değişimi ile desteklemek faydalıdır.

Şahsi kendi fikrimi sunayım yaz ayı ısıtıcı ya gerek durmuyorum ne anaçlarımda ne yavrularımda kendi yetiştirip ana tank yaptıklarımda da ısıtıcı yoktur kış ayı odanın sabit ısıda kalması balıkların hastalanmasını engeller, üretim tanklarında ısıtıcı kullanmaktayım orası şart bunun dışı yavaş yavaş alıştırabilirsiniz. Tabi ki bunlar benim kendi yaptıklarım.
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/220616/110420222320171.jpg[/IMG]

Karnım doydu biraz dam üstünde yatayım diyor.[:)))]
Betta Hastalık Son Durum
Hastalık nedir ne gibi sorunla karşılaştınız?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.