ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ahmet Haşim
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
157
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Haziran 2019 18:14
Son Ziyaret:
9 Saat 32 Dakika önce
Toplam Mesaj:
112 [0.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Haşim
Doğum Tarihi:
21 Haziran 1981
Yaş:
43
İl:
Çanakkale
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ahmet Haşim

SON 10 MESAJI

Bitki Candır Deyip Ortaya Karışık Bitkili Kurulum
[QUOTE=Kınayu]Hafta sonu bu dalgalanmaya dengesizliğe yenilen bitkileri baya bir temizledim kalanlarla yola devam yapacak bir şey yok [:(]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/230820211128391.jpg[/IMG][/QUOTE]
Tankınızdaki kayalar hiç estetik durmuyor Erhan bey, doğallık adına güzel birkaç kök daha şık dururdu. Ayrıca bu kayaların tankınıza hiçbir artısı da yok. Sizin gibi yıllardır hobiye gönül vermiş birinin daha şık bir tankı olmasını beklerdim.
İyi hobiler.
Fluval Fx6 Tekleme Sorunu
[QUOTE=Kınayu]Selamlar ,
Büyük geçmiş olsun kardeşimde bu bahsi geçen filtreler pekte ucuz şeyler değil denemediğiniz ondan alıp ona takmadığınız filtre kalmamış . Yani sizinki de büyük cesaret çalışan sistemi de bozma durumu olabilir bu büyük bir risk sonuçta da anlattıklarınızdan da ilgisi alakası olmayan hiç umulmayacak bir yerden sorundan kaynaklıymış .
Bu kadar büyük paralar verip filtre alıp bu şekilde olmayacak sorunlar yaşamak ne isterim nede arzu ederim .
Daha böyle havadan sudan sebeplerden bu güç boyut hacimdeki tekleyen filtreyi de yeni duyduk Allah beterinden saklasın .[/QUOTE]
Maalesef bazı şeyler cihazların fiyatlarına bağlı olmuyor. Fluval ve Eheim marka değeri olsa da benim de zamanında yaşadığım 2275 gibi saçma sapan sorunlar çıkartabiliyor. Konu sahibine geçmiş olsun diliyorum.
Şelale Filtre Seçimi
[QUOTE=Kınayu]

Selamlar bahsi geçen üründe kesinlikle ses seda yok sadece temizlenmiş akvaryum suyunun Şelale filtreden akvaryuma şelale şeklinde akma sesi vardır . ( Malum Şelale filtre ya hani [:)] ) [/QUOTE]
Ses durumu malum kişiden kişiye değişen bir durum. Şelale filtre olması sessiz olacağı anlamına gelmiyor Erhan bey. Su sesi ayarlanabilir bir şey ancak motor sesi ve temasla oluşabilecek uğultu da sesten sayılıyor. Çok kişinin sessiz dediği cihazların başkası için rahatsız edici olduğunu duydum ve deneyimledim. Kesinlikle ses yok denmesi sizin şahsi fikrinizdir, başkası için de kesinlikle sesli olabilir. Buna karar verecek şey ise desibel ölçer uygulamaları ve cihazlarıdır.
Kolaylıklar.
Tunze 9004 Hakkında
[QUOTE=musses00]Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi en pahalısından en ucuzuna kadar belli orantıda ses oluyor, bizzat şahit oldum. Şu an bir eksiğimiz kaldı oda su tamamla bu gerçekten hayati önem taşıyan bir sistemmiş [/QUOTE]
Maalesef 2009’dan beri edindiğim tecrübelerden biri bu, sessiz ps yok. Royal Exclusive Buble King dc serisi hariç, o bile uğultu yapıyor. 9004’ün alttan emiş yapması da bir nebze sessizliği sağlıyor. Su tamamlama olarak Smart ATO tavsiye ederim.
Kolaylıklar dilerim.
Tunze 9004 Hakkında
Hiçbir Protein Skimmer sessiz değil maalesef özellikle Tunze, ancak 9001-9012 gibi doc modellere göre 9004 serisi biraz daha az sesli desek daha doğru. İçerisinde çırpıcı olan bir aletin sessiz olması da imkansız zaten. Bir de kimine göre sıfır ses olan cihaz kimine göre rahatsız edici olabiliyor. 50-90 Lt arası gayet uygun bir cihazdır. Dolap içi daha makul bir sesi vardır diye düşünüyorum. Bir de cihazda bir süre sonra hafif yağlanma olması sesi biraz daha azaltır. Güle güle kullanın. [EDIT]Ahmet Haşim,2024-05-29 06:50:45[/EDIT]
150.50.60h Eheım Pro Serisi- Fluval Fx Serisi?
Eheim 2275 pro 600 serisini kullanmıştım ancak üst musluk takımının sertliği ve en ufak zorlamada kırılması ve malzeme pahalılığından dolayı o modelleri tavsiye etmiyorum. Kullanıcı yorumum bu. Ayrıca servisi de denildiği kadar anlayışlı değil. 2211-13-15-17 gibi amiral gemisi modellerinden iki adet de uygundur. Oase ve Fluval serilerinden de memnun olanların sayısı bir hayli fazla. Litrajınıza göre fluval ve oase uygun olacaktır diye düşünüyorum.
Aqua Reef 80 Yeni Kurulum
.
[EDIT]Ahmet Haşim,2022-02-28 22:08:18[/EDIT]
Redsea Coral Pro Neden Yok
Şu anda bir kaç sitede stokta mevcut. [EDIT]Ahmet Haşim,2021-05-01 13:54:11[/EDIT]
Yeni Deniz Akvaryumu Kurulumu
Geçmiş olsun Volkan bey, canlı kayıplarınız için üzüldüm. Canlıları nereden almıştınız? Bu kadar emin adımlarla ilerleyip fazlaca kayıp vermeniz normal değil. Hobide maalesef başımıza böyle şeyler gelebiliyor. Benzer durumları ben de yaşadım ve pek çok hobici de yaşıyor.
Canlı alırken oturmuş canlı çok önemli, tankınızın bakteri popülasyonu ve oturması canlılar girdiğinde onları etkileyen ikinci etmen. Kondisyonu düşük, oturmamış bir tankta balık yaşatmak gerçekten zor.
Bu yüzden ben de acı tecrübelerime dayanarak tankın içine birkaç canlı girerek uzun bir süre bekleyip, sonra balık eklemeye çalışıyorum.
Sağlıklı hobiler.
Oase Marka Dış Filtre Hakkında
Yetkili servis telefonu açar açmaz zaten sizi suçluyor. Hemen yapılacak işleri sıralıyor ve faturalandırıyor. Kargo size ait diye peşinen söylüyor. Yani göndereceksin, ben yapacağım vs bir sürü iş uğraş, hiç uğraşma kaldır çöpe at diyor üstü kapalı. Eheim gibi bir firmanın o kırmızı tuşu insana eziyet olsun diye yapması ve ses problemi beni gerçekten hayrete düşürdü. Gerçi şaşırmamak lazım. Yıllardır ısıtıcılarda da kalibrasyon dedikleri bir şeyle aynını yapıyorlardı. Sonunda farklı bir ürün çıkararak sorunu çözmüşler ısıtıcı için, buna sevindim. Kendim de dış filtre alırken başlık açmıştım tavsiyeler gelmişti fakat o zaman da dediğim gibi bazı şeyler de şans işi. 20 yıldır eheim kullananda var benim gibi 2 yılda sorun yaşayanlar da.
Oase yi denemenizi tavsiye ederim.
Konunuzu amacının dışına çıkardıysam kusura bakmayın.
Sağlıklı hobiler. [EDIT]Ahmet Haşim,2021-04-17 01:42:40[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.