ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
aktugsedat
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
13
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Mayıs 2007 21:58
Son Ziyaret:
Dün 12:45
Toplam Mesaj:
21 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
yahya sedat aktuğ
Doğum Tarihi:
29 Şubat 1956
Yaş:
66
İl:
Ankara
Meslek:
Ziraat Yüksek Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

TrYSA

SON 10 MESAJI

Betta Akvaryumuna Şelale Filtre Önerisi
Hangi çeşit (iç-dış-şelale vb.) filitre olursa olsun akvaryumdaki su miktarını, en az, saatte 4 kez devretmesi gerekir. Sizin için 40 litre x 4 kez=160 litre/saat olmalı. Biraz zaman geçince debinin düşeceğini hesaplarsanız, saatte 200 litre uygundur.
https://www.ozelyem.com/akvaryum?brand=142
https://www.amazonpetcenter.com/aquaclear-20-mini-aski-filtre-378lt/h
Şelale Filtre Tavsiye
ŞELALE FİLİTRELERİN BABASI HAGEN AQUACLEAR'DIR.
https://www.amazonpetcenter.com/aquaclear-20-mini-aski-filtre-378lt/h
NE YAZIYORSA O KADAR SU DEVREDER.
https://www.ozelyem.com/akvaryum?brand=142
Bitkilerde Kararma Ve Delinme
Hemen 100 litreye 3 ml potasyum nitrat veya potasyum sülfat ekle. Suda potasyum hiç bulunmaz. 1 ml potasyum nitrat 100 litre suya 0,51 ppm potas katar. Hedef 5 ppm dir. (Birden 5 ppm karşılığı potas katılmaz. Balıklar ölür.)100 litreye 3 ml tavsiye edilir. haftada bir yeterli olur. Yosun, besin dengesizliğinden olur. Bitkilere tüketebileceği kadar besin verilir. Azar azar. Yemlerle fosfat ve nitrat oluşur ama bitkilerin tüketemediği miktardan fazla olursa yosunlar patlar. Su değişimi nitrat ve fosfat azalmasını sağlar. Yosunlar demiri çok sever. Fazlalığında hemen yosun oluşur. Formda bu konuda çok güzel makaleler var. Takip edersen, çok faydalı olur.
Eheim İç Filtre Sorunu
İçine, çepere yapışacak çapta kısa bir boruyu önce bir tarafı sonra diğer tarafı Japonla yapıştırabilirsin. Japon yapıştırıcının balıklara zararı olmaz.

İçine, çepere yapışacak çapta kısa bir boruyu önce bir tarafı sonra diğer tarafı Japonla yapıştırabilirsin. Japon yapıştırıcının balıklara zararı olmaz. Olmaz ise yine eheim marka difüzörler var. onlardan satın alırsın.
Betam Ölüyor:(( 🙏
Lavobada duran naftalin tabletleri de ev içinde kesinlikle kullanmayın. Çünkü zehirli ve kansorejen gaz çıkarır. solumak kesinlikle insana da zarar verir.
Jbl Manado Vs Aquaclay
Bence de ikisi de olmaz. En iyisi tabana ( JBL PROFLORA Ferropol ) serip, üzerine hagen siyah kum olur.
Yosun İle Mücadele İçin Ne Yapmalıyım!
Balık yükü (sayısı) fazla. Balıklar kendi ağırlığının on katı idrar (Amonyak) çıkarırlar. Ayrıca yemleme ile suda azot ve fosfor miktarı da artar. Her ne kadar değerleriniz normal olsa da, bitkiler tam köklenmediğinden, sudaki azot ve fosforu tüketemediği için, yosunlara gündoğar ve hızla çoğalırlar. Su değişimine devam edin, ışığın süresini daha da azaltın. Mümkünse balık sayısını da azaltın. Bir de ultraviyole kullanma imkanınız olursa, tek hücreli yosunları öldüreceği için, yosun oluşumunu da azaltır. Balıklarınız, japon balığı ile geçinirse, akvaryuma iki yada üç tane japon balığı ekleyin. Yem de vermeyin. Yosunların bir kaç günde kaybolduğunu da görebilirsiniz.
Hegen Kum Kaç Kg Gerekli
Bir litre hagen kum (Orjinali) 1,350 gr gelir. Akvaryum taban alanı (Derinlik x Uzunluk) ile istediğiniz kum yükseklik miktarını çarpın, size litre bazında kullanılması gereken kum miktarını verir. Onu da 1,350 ile çarpın, satın alınması gereken kumun ağırlık olarak miktarını bulursunuz. Sizin taban 38x20=760 cm2 bunu da kumun yüksekliğini 3 cm düşünürseniz 760 x 3=2280 cm3 2,280 litre bunu da 1,350 ile çarparsanız 3,078 kg kum lazım. Yani 3 kg kum yeter.
Sakal Yosunu Akvaryumu
Ben reefflower remalg ile çözdüm. yanlız tarife mutlaka uyun. Tahmin ederim içinde bakır var. Fazlası çok zehirlidir. Akvaryumda karides varsa hiç kullanmayın.
Mayalı Sistem Hakkında
CO2 çıkışındaki borunun ucunu bir şekilde, şelale filitrenin pervane ucuna, co2 emip parçalayarak suya verecek şekilde monte edebilirseniz, şelaleden dökülecek su co2 li olur. İşinizi fazlasıyla görür. Ben CO2 hortumunu sump motoruna bağladım. Sumptan gelen su, akvaryuma co2 i sis haline veriyor. Zaten istenen de bu.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.