ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Agatha
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
11
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Şubat 2020 08:59
Son Ziyaret:
19 Temmuz 2020 05:05
Toplam Mesaj:
10 [0.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
10 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mikail Altun
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Usak
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

4 Challenger köpek balığı, 2 Albino Pengasus 250 lt Wild Akvarium.* +30 White Blue lepistes, 5 Gün ışığı Tetra Bitkili akvaryum 70 lt.* Akvaryum hayranı birisi.

SON 10 MESAJI

Lepistes Hamile Mi ? Yoksa Şişkinlik Mi Var ?
Öncelikle Merhaba!

Balığınız döllenmiş ve hamile. Doğum zamanını karında ki siyahlıktan ve yavruların gözle görülür şekilde belirdiği zaman anlayabilirsiniz.

Ek tavsiye olarak, lepisteslerin cinsine bağlı olarak yavruları yeme eğilimi vardır. Bu sorunu halletmek için rafya veya çeşitli bitkilerle saklanma koşulu oluşturabilirsiniz. Ayrıca canlı doğuran balıklarla da nüfus sorunu ilerleyen zamanlarda baş gösterecektir. İyi forumlar! Nice hobilere!
Saklanan Neon
Öncelikle Merhaba!


Neon balıkları en az 6'şarlı gruplar halinde beslenmelidir. Sürü balıkları oldukları için doğal ortamları gereği kendilerini güvende hissederler. Akvaryumunuzda ki Neon eksikliğinden kaynaklanabilir. Ayrıca Neon gibi balıklar sık bitkili akvaryuma bayılır ve stressiz yaşamalarını sağlar. Balığınız bu sebeblerden dolayı strese girmiş gibi gözüküyor. İyi forumlar! Nice hobilere!
Lepistes Kuyruk Erimesi
Öncelikle merhaba!

Akvaryumunuz çok hoş gözüküyor. Lepistesler de kuyruk erimesi başlamadan önce halsizlik belirtisi olur. Lakin belirttiğiniz üzere kıpır kıpırsa endişelenecek bir durum yok gibi. Zaten önceden tedbirinizi almış görünüyorsunuz. Bazen dişi lepistesler, erkek tarafından çok sıkılırsa saldırgan olabiliyor ve kuyruklarına hasar verebiliyor. Endişelenecek bir durum varmış gibi gözükmüyor [:)]

Ek tavsiye olarak, normal zamanda lepistesin cinsine göre su değişimlerini ve dip çekimlerini 2 haftaya bir yapabilirsiniz. Lepistesler eski suya bayılır. 2 güne bir değişim yapmak lepistes gibi hassas balıklarda yoğun stresten can kaybına kadar gidebilir. İyi forumlar! Nice başarılara!
Lepistes Lerim Kavga Ediyor
Akvaryumunuzun litresi ne kadar? Kaç dişi kaç erkek mevcut? Su sıcaklığınız kaç derece? Bunları yazarsanız yardımcı olabilirim.
Mikofish Ve Nitrofur Aynı Mıdır ?
Ben nitrofur için düşüncelerimi eklemek istiyorum. Lepisteslerimde beyaz benek hastalığında kullandım ve halen kullanmaktayım. 2 gün içerisinde geçirdi. Nitrofur'un olayı, akvaryum içerisinde ki yararlı ve zararlı mikro organizmaları yok etmesi. Zaten kullanım kılavuzunda şebeke suyun içerisinde zararlı bakterileri yok etmek için kullanır yazıyor. Bir nevi suyu nötr hale getiriliyor. Diğer bir kullanım ise yeni bir akvaryum kurarken litresi kadar döküp en az 1 gün flitresiz bekletilip balıkları öyle koyuyorum. Yani özetle Nitrofur, çok amaçlı yardımcı ilaç gibi düşünüyorum.
Lepisteslerim..
Hocam öncelikle akvaryumunuz çok güzel. Tebrik ederim. Bende bir lepistes tutkunu olarak bu naçizane görüşümü mağdur görün. Bu akvaryuma kerevit çok güzel yakışır. Cüce kerevitlerle lepistes beslediğim oldu. Hiç bir şekilde birbirlerine bir şey yaptıklarını görmedim. Hem egzotik olarak daha güzel gözükecektir [:iyi:]
Aldığım Bitki Zeytin Bitkisi Mi?
[QUOTE=brigantes]Hocam bu aynı semizotuna benziyor [:D][/QUOTE]

Hocam bitkiler, gübre ve güçlü ışıkta hızlıca alıştı. Forumda ve internette araştırdım. Farklı bir bitkiyse onu da bulamadım. Şimdi ki hali biraz Zeytine benziyor. Sizin düşünceleriniz neler?

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/221179/160320201842571.jpg[/IMG]
Aldığım Bitki Zeytin Bitkisi Mi?
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/221179/140320201432141.jpg[/IMG]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/221179/140320201432491.jpg[/IMG]


Evet arkadaşlar, petshopcudan bu bitkiyi aldım zeytin bitkisi dedi. Fakat ben zeytine benzetemedim. Bu bitki zeytin bitkisi mi?
Lepistes Bitki Yeme Sorunu
[QUOTE=deatless22]Mikail bey öncelikle merhaba,
60 litre akvaryum için 30 adet lepistes çok fazla. Öncelikle balık sayısını azaltmanız gerekli. Lepisteslerin tilki kuyruğunu veya elodea yediklerine şahit olmadım .
Tilki kuyruğu akvaryuma koyduğunuzda , lepistesler bitkinin gövdesini parçalayabiliyorlar mı?
[/QUOTE]

Tilku kuyruğunu koyduğumda didikliye didikleye gövdesini yediler. Aynısı eleoda içinde geçerli. Balık sayısının fazla olduğunun da farkındayım. Bir türlü anlayamadım. Saz bitkisini önermişlerdi, bu seferde akvaryum ebadlarına uymuyor. Valla ne yapacagimi bilemedim. Daha önceden 400 litrelik akvaryumda challenger köpek balığı besliyordum. Cok masrafi var diye hem guzel gorunumunden dolayi bitkili lepistes akvaryumana gectim ne yapacagimi bilemiyorum yani.
Lepistes Bitki Yeme Sorunu
Herkese merhaba ilk defa bitkili akvaryuma geçiş yaptım. Akvaryumum 60 litre 30 tane de lepistesim var. Arkadaş tavsiyesi üzerine tilki kuyruğu aldım. Akvaryuma koyduğumda lepistesler didiklemeye başlıyordu. Ertesi sabah baktığımda 5 tane tilki kuyruğum paramparça hale gelmişti ve yiyorlardı. Akşam olduğunda bir tane bile parçası kalmamıştı. Daha sonrasından forumda eleoda bitkisini önerdiklerini gördüm. Yine bi 10 tane aldım akvaryuma koydum. Güzelce yerleştirdim bi 5dk sonra didiklemeye başladılar. Sabah baktığımda bitkinin gövleri yenmişti. 2 güne yok ettiler bitkiyi [:'(] Şimdi java moss aldım tellerden dolayı elleşmiyorlar daha rahat büyümesi için çıkarıp misina ile bağlamak istiyorum ama korkuyorum. Günde 3 kez yemleme yapıyorum. Pipo flitre ve mavi loş ışığım var. Su değerlerinden dolayı olmadığını da biliyorum. Doğdukları andan beri 3 güne bir ıspanakla besliyorum acaba ondan dolayı mı diye düşünüyorum. Gözlemlediğim kadarıyla. Bana ne gibi bitki önerebilirsiniz balıkların yiyemeyeceği türden [:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.