ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ömer t
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
424
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
17 Haziran 2020 23:31
Son Ziyaret:
20 Haziran 2022 12:00
Toplam Mesaj:
227 [0.29 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ömer Güneşdogdu
Doğum Tarihi:
24 Temmuz 1984
Yaş:
38
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ömer Tarık

SON 10 MESAJI

Beyaz Bulut Dağı Tetra/white Cloud Mountain Minno
[QUOTE=whoami]

Tetra var sanırım yanlarında, iyi yavru yiyicilerdir. Su sertliğiniz nasıl? Çok yumuşak sulu bir tanka almak istiyorum ama emin değilim rahat edebilirler mi[/QUOTE]
Hocam su sertliğini ölçecek bir kit edinmedim hiç fakat co2 indikatörü yeşil açık yeşil seviyelerinde oldu hep ve tank yati kökü,mangrow kökü bitki yoğunluğu fazla bu yüzden düşük oldugunu düşünüyorum.. 2 cins tetra ve kribensis ile karma bir tankda uyum içerisinde yaşıyorlar..
Yalnız erkekleri tetralara göre daha iyi yumurta yiyiciler olduklarını söyleyebilirim serpa tetralarda daha önceden yumurta döktüklerinde ilk beyaz bulut dağı tetralar yumurtalarını yediler gercekten iyi bir avci olduklarını söyleyebilirim, canli artemia ve su piresi attığımda tetra ve kribensisler 2 yerken onlar 5 yiyor cok seri canlılar [:)]
Beyaz Bulut Dağı Tetra/white Cloud Mountain Minno
[QUOTE=whoami]

Hocam ürediler mi hiç? [/QUOTE]
Bir çok kez yumurta döktüklerine şahit oldum yogun bir bitkili tankta yaşamalarına rağmen yavru hiç denk gelmedi. Belki ayirsam farklı olabilir..
Beyaz Bulut Dağı Tetra/white Cloud Mountain Minno
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/224533/110120220311461.jpg[/IMG]
Merhabalar cok net olmasada tankımdaki 2 yila yaklaşık beslediğim beyaz bulut dağı tetralar en soldaki dişi bu arada.. Gercekten seyir zevki yüksek canlılar vede cok dayanıklı canlılar 2 yila yaklaştı hiç kaybım olmadı.
Kesinlikle tankınızda bu sevimli canlıları misafir etmelisiniz keyifli hobiler [:)]
[EDIT]Ömer t,2022-01-11 03:23:33[/EDIT]
Cam Üzerinde Canlılar Var
Bunlar nematod yeni alinan bitkilerle ve hatta şebeke suyunda bulunan yumurtaları ile akvaryuma girerler. Temizlenmesi oldukça zordur.
Camda görünenin aksine cok daha fazlası toprağın altında yaşarlar bir çok türü bitki öz suyu ile beslenir.
İçeriğinde hci içeren nilverm gibi ilaçlar sindirim sistemine zarar vererek ölmelerini sağlar fakat toprak altında kalan yumurtalarına zarar verecek bir ilaç yok 7 ila 11 gün icinde tekrar yumurtadan çıkarak tekrar peydah olurlar tekrar yumurtlarlar.
Bir çok tetra grubu, cory ve cüce vatozlar afiyetle tüketirler balık eklediginizde sayıları görünmeyecek derecede azalır doğal bir döngü icerisinde ürer ve tüketilirler..
Fanusta Karides Yaşar Mı?
Evet karides ısıtıcı istemeyebilir oda sıcaklığı yeterlidir, fakat fanus da hic bir canlının yaşamasını doğru bulmuyorum...
Canlılarım Neden Ölüyor. Ember Tetra Ve Karides.
Walstad metodunda hacminiz ve karideslerin biyolojik yükünü tankınız kaldırırken ve bitkileriniz bunu gubre olarak kullanırken balık eklemeniz suda ani değişimlere zemin hazırlamış olabilir..
Şöyle anlatayım baliklarin dışkıları baliklar a verdiğiniz yemler biyolojik yükü artırdığından ve suda bu yükü hâli hazirda zararsız gazlara dönüştürecek yararlı bakteriler üremediginden nitrat patlaması ve amonyak artışından balik ve karidesleriniz ölmüş olabilir, sudaki bulanık 'ta bunun bir gostergesi olabilir bitkilerinde ürettiği oksijen ve kullandığı nitrat bu azot döngüsü için yetersiz kalmış olabailir..
Şelale filtre durumu kurtarmaya biraz geç kalmış fakat zamanla suanki biyolojik yükü kaldiracak azot döngüsü tekrar oluşacaktır bundan balik ve karideslerin daha az zararla çıkmaları için bir süre yemi azaltarak ve akvaryumda daha sık aralıklarla %20 dip cek yaparak yardımcı olabilir siniz.
Keyifli hobiler dilerim
60x40x55 Basit Bitkili Neon Tetra, Danio Zebra, Ki
Gayet güzel görünüyor[:iyi:],co2 indikatörü alıp stabil bir co2 verebilirsiniz.
Panda ve komando cory ler en az 6'lı olmalıdır sürü balıkları olduğundan kendilerini daha mutlu hissederler grup halinde gezmeleri görsel olarak daha keyiflidir komando veya panda birini tercih edip sayılarını artirmanizi tavsiye ederim..
Zebra danio balıkları cok meraklı balıklardır karides yavrularına aman vermezler..
Keyifli hobiler dilerim[:nazar:].
Beyaz Benek Krebensis Yumurtalarına Zararı Nedi
Yumurtalara bir zarar veremeyecektir fakat yumurtadan cikan yavrular telef olacaktır.
Henuz bir tedavi süreci uyguladinizmi??
Krebensisle Beraber Hangi Apistogramma Beslenir
Tetra sürü balıkları ve dipte vatoz hariç cory'lerde dahil hic bir türe aman vermeyecektir. Yumurta döktüklerinde ve yavru gezdirmeye başladıklarında her balığı köşe bucak kovalayıp strese girmelerine sebebiyet verecektir.
Alabalık Yemi Hakkında
Havuz baliklari için uygun olup akvaryumda kullanılması cidfi su kirliliğine suyun üstünde yag birikmesine neden olacaktir.
Bir sure sonra akvaryum suyunda oluşacak kokuda çabası olur.
Bunun yerine daha zengin icerikli akvaryum yemleri satin alabilirsiniz

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.