ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ahmet_
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
230
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Kasım 2020 18:10
Son Ziyaret:
9 Saat 18 Dakika önce
Toplam Mesaj:
413 [1.69 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
308 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet_
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Malatya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Flowerhorn Büyümüyor!😠
Merhaba flowerhorn akvaryumunda kum ve dekor tavsiye edilmiyor. İsıtıcınızı 30 dereceye sabitleyin sıcaklığın kafada etkili olduğunu duymuştum ama belirteyim en önemli faktör genetik... bir de su değişim sıklığınızı artırın.
Akvaryuma Tavsiyeniz Ne Olur?
Merhaba minik oval taslar ekleyebilirsiniz veya anubias ekleyebilirsiniz ; hacim zaten küçük dekorla daraltmayın derim japonlar dekordan ziyade geniş yüzme alanı istiyorlar dekor sizin zevkinize kalmış bir durum. Bir de kullandığınız yemleri değiştirme imkanınız varsa ahm veya klasik japon yeminden ( resimdeki sagdaki yemden) almayın derim. Ajm kalitesiz bi yem japonlar için özel olan yemlere bakın marka olarak sera , jbl , tetra , hikari , tropical , nls iyidir bunların yemlerine bakabilirsiniz.
Bir de eklemeyi unuttum ic filtre yerine pipo filtre kullanabilirsiniz daha sağlıklı olur.[EDIT]Ahmet_,2021-07-15 14:50:18[/EDIT]
Japon Akvaryumu Bitki Önerisi
Anubias , crypto balansae , java fern, crinum calamistramum , belki moss ball eklenebilir.
Japon Balığı Gözü
Mehrhaba filtrasyonunuz yetersiz diye düşünüyorum. Eheim pick up serisinde sadece sünger bulunuyor bu da sadece mekanik filtrasyonu sağlıyor bildiğim kadarıyla. 3 japon fazla olmuş akvaryuma ya sayıyı azaltın ya da su değışimini sıklaştırın. Kesinlikle filtrasyona bir çare arayın iç filtreyle olacağını sanmıyorum.
Bu akvaryumun yanına koyacağınız susnun 602b bile işinizi görür icerisine biyolojik medya koyarsanız iyi bir filtrasyon olur. [EDIT]Ahmet_,2021-07-15 10:29:50[/EDIT]

[QUOTE=RyukinLoveTr]
Merhaba. Hacim olarak 32 ve 78 demişsiniz. Gerçek hacim kaç litre?Filtreniz de sanırım eheim pickup 2008. Bu filtrenin süngerini 5 günde bir yıkıyorum demişsiniz. Peki musluk suyuyla mı yoksa akvaryum suyuyla mı yıkıyorsunuz? Akvaryum suyu kullanmalısınız eğer muslukta yıkıyorsanız. Muslukta yıkanmak bakteri döngüsünü sıfırlar.
Tuz kullanmayın. Hem balıklara ekstra yük hem de akvaryumda “Vatoz” var. Vatozların balığın gözünü o hale getirmesi olağan. Japon’la vatoz beslenmez. Gündüz çok iyi geçiniyorlar ama gece kavga başlıyor. Vatozlar gece aktif çünkü.
Ayda 1 su değişimi yapmayın. En geç haftada 1 %40-%30 olacak şekilde.
Ayrıca balıgın daha detaylı fotosunu alabilir miyiz?[:)][/QUOTE]
Merhaba denk gelsiğim videolarda gördüğüm kadarıyla biyolojik medya dışındaki malzemeler musluk suyuyla yıkanıyor sünger de dahil çünlü süngerde bakteri oluşmadığı söyleniyordu ne kadar doğru bilmiyorum ama mantıklı geldi biyolojik medya da sadece akvaryum suyuna daldırılıp çıkarılmak suretiyle temizleniyor iç filtredeki sünger de bana kalırsa sadece mekanik filtrasyon konusunda etkili olur.
Discus Bakmayı Düşünüyorum
Merhaba 150 litrede böyle bir oşe ben olsam girişmezdim akvaryumunuz 400 450 litre olsa daha güzel olur ama bu da imkanlarınıza bağlı hiç yoktan 300 litre bence daha iyi olur diskuslar hem hassas hem de pahalı balıklar büyütmesi zor anlayacağınız emek isteyen balıklar bu sebeple iyi düşünüp taşınmak lazım. Filtrasyonunuz iyi olmalı , su değişimini aksatmamalısınız kısacası balığa uygun su değerlerini saglamalısınız. Besleyecekseniz grup halinde besleyin hem stresi büyük ölçüde azaltırsınız hem de güzel görsel yakalarsınız ama dediğim gibi 150 litre küçük bir hacim önce akvaryumun hacmini kesin olarak belirleyin.
Merhaba Sizce Hangi Tür Monster Balıkları Almalıym
Merhaba yerinizde olsam tek bir oscar alır büyütürdüm. Bildiğiniz üzere oscar sahibiyle bağ kuran bir balık hem de monster için size tecrübe olur. Akvaryum filtrasyonunuz çok iyi olsun silis kum ve yati kökleriyle güzel bir oscar akvaryumu yapabilirsiniz. Şunu da belirteyim karma yaomaya kalkmayın hacminiz küçük balıklara yazık olur. İyi hobiler [:iyi:]
400 Tl Bandında Dış Filtre
Ben olsam bahsettiğiniz ürünlerin ikisine de yanaşmazdım bunun yerine Eheim , Fluval gibi markaların dış filtrelerine bakardım ben bahsettiğiniz 100 litrede 2213 kullanıyorum çok memnunum eğer ikinci el sitelerine bakarsanız 400 liranın altında birçok 2213 filtre bulabilirsiniz veya 2213 şart değil fluvale bakabilirsiniz , eheimin başka modellerine bakabilirsiniz önemli olan ürünün sağlam olması , içinin dolu olması vs.
Japon Balığı İle Bu Balık
Japon balığını tek tür beslemeye çalışın kedibalığı vs zaten akvaryuma çok uygun değiller hem ürkekler hem hızlı hareket ediyorlar hem de çok boylanıyorlar. Bu hareketlilik iyi yüzücü olmayan japon balıklarını da strese sokar. Japon akvaryumunuz varsa bir tek japon türünü besleyin. Japonun yanına çöpçü , vatoz bile eklenmemesi taraftarıyım.
Japon Akvaryumu Zemine Lav Kırığı
Japonlar kumu ağzına alıp tükürmeyi sever. Lav kırığı maalesef bu imkanı vermiyor. Silis kum , dere kumu , mercan kırığı japonlar için daha uygun
Lav kırığı ve hagenin bitkili tanklarda kullanımı daha yaygın. [EDIT]Ahmet_,2021-07-06 01:03:13[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.