ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ahmet_
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
303
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Kasım 2020 18:10
Son Ziyaret:
6 Saat 54 Dakika önce
Toplam Mesaj:
487 [1.45 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
223 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet_
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Malatya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

30 Litre Akvaryum Dış Filtre Önerisi
Merhaba 30 litrede dış filtre önermem bunun yerine askı dedikleri şelale filtre veya pipo daha hesaplı olur. Eğer illaki dış filtre diyorsanız da sunsun 603 olabilir.
Japon Baligi Gecmeyen Siskinlik
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Balığı ayırmakla iyi yapmışsınız tedavi ana tankta kesinlikle yapılmaz. bu süreçte balığı protein ağırlıklı yemler ve sık su değişimiyle iyileşme süreci hızlandırılabilir diye düşünüyorum. Bir de vatozla japon uyumsuz türler değil ama kimisi vatozların gece japonların mukoza tabakasına yapıştığını söylüyor bilmiyorum ne kadar doğru ama risk almaya gerek yok ayrıca japonlar obur olduklarından vatozu aç bırakacaklardır. Ben bu sebeple japonla vatoz bakılmasını önermiyorum. Tekrardan geçmiş olsun umarım düzelir balığınız.
Green Terror Dişi Mi?
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227924/241020210139141.jpg[/IMG]
Green Terror Dişi Mi?
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227924/241020210126231.jpg[/IMG]
Bilmiyorum belli oluyor mu sanırsam geminin içinde [:)]
Seachem Stability Bulanıklık Yapar Mı?
Yeni kurulum için ilk günde 40 litre su için 5 ml kullanın. Ardında bir hafta boyunca her 80 litre için 5 ml kullanın. Balık ve diğer su canlıları bu süre içinde herhangi bir zamanda eklenebilir. Optimim biyolojik döngü için ayda bir kez veya her su değişiminde ve yeni balık eklerken veya herhangi bir sebeple akvaryumunuzu ilaçladığınızda tedaviden sonra 80 litre için 5 ml kullanın. (Her 1 kapak 5ml)

Bu bilgiler dahilinde uygulama yapabilirsiniz direkt seachemin sitesinden kopyala yapıştır yaptım belki başka arkadaşların da işine yarar. [EDIT]Ahmet_,2021-10-22 23:20:35[/EDIT]
Tank
Akvaryum cam sileceklerini kullanabilirsiniz ucunda jilet olanlar , kauçuk olanlar vs var bunlarla gidermeyi deneyebilirsiniz veya en kötü jileti camla 45 derecelik açı yapacak şekilde çizmeden kullanarak temizleyebilirsiniz.
Seachem Stability Bulanıklık Yapar Mı?
Merhaba seachemin ürünleri gerçekten kaliteli ürünler bu anlamda bence içiniz rahat olsun. Eğer tankta bakteri kültürü oluşmamışsa zaten bulanıklılık olur bakteri kültürü eklediğiniz de de bu devam eder taa ki döngü oturana kadar. Ben kendi akvaryumumda arada bir filtrasyona destek amaçlı ekliyorum bulanıklılık vs olmuyor kesinlikle. Aşırı kullanımının da bir zararı olmadığını özellikle firma da belirtiyor.
Japon Balığı Ve Cüce Vatoz
Sorun olmaz ama bence beslemeyin çünkü japonlar atacağınız dip yemini dahi yiyip vatozlara bir şey bırakmayacaktır.
Çeşme Suyu Akvaryum'a Konur Mu
Merhaba ben su değişimlerinde her ne kadar doğru olmasa da doğrudan çeşme suyunu ekliyorum ekler eklemez de seachem prime kullanıyorum. Şimdiye kadar balıklarda bir sorun olmadı ama dinlendirip kullanmak en faydalısı olacaktır. Ben kovalarla uğraşmaktan, indirip kaldırmaktan bıktığım için su değişim seti aldım hem daha az vaktimi alıyor hem de eskisine göre daha fazla oranda su değişimi yapabiliyorum.
Leopar Vatoz İçin Akvaryum ?
Merhaba leopar vatozlarda cinsiyet tespiti çok zor oluyor bildiğim kadarıyla nasıl tespit ettiniz bilmiyorum ama maalesef cinsiyetin bir önemi yok çünkü bu vatozlar akvaryum ortamında üremiyor. Hem çok boylanan hem de pasaklı canlılardır bu sebeple en az 300 400 litre hacim bu canlılar için iyi olur. Eğer hacminiz bu canlılara yeterli gelmeyecekse bence elden çıksrın derim çünkü hem çok büyüyorlar hem de büyüdükçe tembelleşiyorlar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.