ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
allytourgood
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
65
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Mayıs 2021 16:09
Son Ziyaret:
10 Saat 12 Dakika önce
Toplam Mesaj:
50 [0.28 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
50 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali Turgut
Doğum Tarihi:
15 Şubat 1983
Yaş:
38
İl:
Antalya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ali Turgut

SON 10 MESAJI

Küme Oluşturan Ramshorn Salyangozlar
Besin yüzünden toplamışlar ise ne ala. Ben bir üreme davranışı sanmıştım. Yabancı bazı kaynaklarda kötü su degerlerinin neden olabileceği yazılmış ne derece doğru bilemedim.
Küme Oluşturan Ramshorn Salyangozlar
Sayın arkadaşlar yabancı forumlarda aradım mamafih tam sebebini bulamadım. Benim akvaryumdaki ramshorn salyangozlar fotoğrafta gördüğünüz gibi kümeler oluşturuyorlar. Sebebi ne olabilir acaba? [:?]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231134/261020211401431.jpg[/IMG]
Kardinal Neon Ve Neon Birlikte Sürü Yaparlar Mı?
Beraber hareket edip fark yokmuşçasına yaşıyorlar Ulaş Bey
Walstad Kurulumu! Yosun Başlangıcı Ve Öneriler?
Emir Bey, lav kırığı Walstad için uygun bir örtücü malzeme değil. Kaba ve iri bir yapısı olduğundan toprak tabakasından su kolonuna hızlı madde geçişi olacaktır. Muhtemelen bunu sararma şeklinde gözlemliyorsunuz.
Leecon Mini İç Filtre
Pipo filtrenin altında malzeme konulabilecek küçük bir hazne ve plastik dış kaplama eklenmiş içinde muhtemelen dahili hava taşı mevcut. Dolayısıyla taşları çekmez kısmi biyolojik filtrasyon sağlar diyebiliriz.
Walstad Yönteminde Suda Oluşan Sis
Sis görüntüsü belirli bir bölgede ise o kısımda bulunan bazı cisimlere tutunan ağsı bir yapıdadır diye tahmin ediyorum. Aksi takdirde tek bir bölgeyle sınırlı kalmaz suya dağılırdı. Sanırım o bölgede mantarımsı bir organizma gelişmiş. Bölgedeki dekor malzemeleri çıkarın 20 dakika kaynar suda bekletip sterilize edin. Suda kalan kısmı sifon ile çekebilirsiniz. Zaten bu işlemlerden sonra bir su değişimi iyi olacaktır.
Tetra Dış Filtre Sızdırma Yapıyor Mu?
Eski model tetratec ex 400 kullanıyorum. Kullandığım toplam 5 yıllık süreçte debisi az bir filtre olmasına rağmen sızıntı yüzünden bir kere conta bir kere musluk değiştirdim. Bence pek iyi bir dayanım göstermedi. Daha yüksek debilerde haliyle sızıntı ihtimali artmakta.
Yerli Aktif Soil İle Frankenstad Kurulum Denemesi
Alper bey, sağ olun vakit ayırıp bir sürü bilgi vermişsiniz, şeffaf dışkılamadan bir türlü emin olamıyorum. Kakaları genelde kısa oluyor, bazen beyaz gibi bazen normal gibi, karar vermek güç. Baka baka kaka eksperi olacağım bu gidişle. Sarımsaklı yem mutlak edineceğim dediğiniz gibi günlük diyete daimi eklemek çok mantıklı geldi. Ne yazik ki karantina akvaryumum yok ancak şeffaf bir kovaya geçici bir düzen kurmaya çalışacağım. Tekrar çok teşekkür ederim, akvaryum tanıtım başlığınızın konusu dağıldı benim yüzümden. Tekrar yeni kurulumunuz hayırlı olsun takipteyim...[:)]
Walstad Yönteminde Suda Oluşan Sis
Hocam, sis tüm suya yayılmış durumda mı yoksa dekor üzerinde mi? bir aya su içindeki sis görüntüsünün coktan geçmesi gerekirdi zira.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.