ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Lasanie
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
30
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Eylül 2021 23:20
Son Ziyaret:
23 Ocak 2022 22:19
Toplam Mesaj:
39 [0.30 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
38 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Recep Helvacıoğlu
Doğum Tarihi:
22 Eylül 2002
Yaş:
19
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Recep Helvacıoğlu

SON 10 MESAJI

40 Lt'de 2 Çöpçü 3 Japon?
Japonlar o kadar küçük akvaryumda katiyen olmaz. Çöpçülerle beraber tetra gibi ufak bir tür bakabilirsiniz. Japonları geri vermeniz en iyisi olur, zaten japon balıklarının çöpçüleri yeme (daha doğrusu yemeye çalışıp yiyemeyip hem kendilerini yaralayıp hem çöpçüyü öldürme) ihtimali de var.[EDIT]Lasanie,2021-12-20 20:30:59[/EDIT]
Betta Smaragdina Yavruları
Tesekkurler, akvaryum tabaninda hayli tortu var zaten. Mese yapragi da attim onlar da dekompoze oluyor. Sanirim fazla yemleme yaptigimdan detritus kurdu gibi ufak canlilarin sayisi cok bu aralar. Infusoria'ya bakacagim. Olmazsa da bu betta uretme maceramda ilk sefer olacak, napalim.

Infusoriaya baktım, zaten yeşil su derken yaptığım şey buymuş.
Karanlık Dünya(betta Smaragdina)
[QUOTE=Cem Altay]
Ben mikro kurt kullanmadığım için "HİKARİ FİRST BİTES"toz yem veriyorum.Sonrasında artemia verebilirsiniz.[/QUOTE]

Teşekkürler, bu yem en uygun nereden alınır bir bilginiz var mı? İstanbul'dayım, buradaki ilanlara da göz atacağım. Öğrenci olduğumdan biraz bütçe ile çalışıyorum. Atakan petshopa bakarım hiç olmadı.

Bir de rotifish starter feed iyi midir? Kabuksuz artemiayı da duydum.[EDIT]Lasanie,2021-11-29 16:09:07[/EDIT]
Betta Smaragdina Yavruları
Selamlar, 45 litrelik 2 aylık Walstad akvaryumumda bir çift copper varyantı betta smaragdinam var. İlk aldığımda erkek dişiyi kovalayıp hırpalamıştı, ben de dişiyi ayırıp dondurulmuş kan kurduyla besleyip biraz forma soktum. İki gün önce akvaryuma geri koydum ve bu sabah yem vermek için akvaryum kapağını açtığımda bir de ne göreyim: erkek köpük yuvasının başında bekliyor, önceden yaptığı köpük yuvalardan farklı olarak ufak beyaz şeyler de var bazı köpüklerin içinde. Yem vermek için elimi yaklaştırdığımda agresifleşiyor. Yaklaşan karidesleri kovalıyor ve düşen yumurtayı alıp geri koyuyor yuvaya.

İnternetten 1-2 güne bunların çatlayacağını ve 4-5 güne amniyotik sıvılarını bitirip yuvadan çıkarak yem istemeye başlayacaklarını okudum. Yem için ilk günlerde yeşil su veya mikrokurt gibi çok ufak yemleri önermişler, ben de akvaryum suyu koyduğum bir fanusa haşlanmış ıspanak sapı doldurup güneş gören bir cam önüne koydum yeşil su olsun diye. Ondan sonra da sanırım artemia ile besleyeceğim. Ama düşündüğüm şey şu ki bu bir Walstad akvaryumu, zaten bitki ve kök üzerinde ve suda hayli besin olabilecek mikroskobik canlı var. E Walstadın mantığı da olabildiğince kendi halinde bir ekosistemin gelişmesine izin vermek olduğuna göre ben de olabilecek en yüksek sayıda yavrunun hayatta kalmasını sağlamak gibi bir amaca sahip değilim. Daha önce akvaryumlarda ürettiğim tüm canlılar gibi bunların da biraz kendi hallerinde büyüyüp ölenin ölmesini kalanın kalmasını tercih ederim. O yüzden tam olarak nasıl bir beslenme diyeti hazırlayacağımdan emin olamadım. Yeşil suyu kalsın mı sizce? Mikro kurt yavruların hepsinin kesin olarak hayatta kalmasını istemiyorsam çok elzem mi?
Karanlık Dünya(betta Smaragdina)
İkinize de teşekkürler, dişiyi erkekle aynı akvaryuma aldım ve hemen renklenip çiftleşme çizgileri çıkardı. İki gün kadar kur yaptılar birbirlerine. Bu sabah yem verirken gördüm ki erkek yuva yapmış, köpüklerin içinde de beyaz beyaz şeyler var. Sanırım oldu bu sefer. Akvaryum 2 aydan fazladır devam eden bir Walstad akvaryumu, bol bol çürüyen organik madde ve tahminimce her türlü planktonik canlı mevcut suyun içinde. Yavruları ilk günlerde yeşil suyla onla bunla besleyin diyorlar ama kafam karıştı, mikro kurt alsam mı yoksa kendi hallerine bırakıp bitkilerin odunun üzerindeki sudaki mikroorganizmalarla beslenip büyümelerine izin mi versem emin değilim. Yeterince büyüdüklerinde de artemia vereceğim sanırım. Önceki canlılarımda hep olabildiğince az müdahale düsturunu uygulamıştım, bunlara da aynısını yapacağım sanırım. Ölen ölür kalan kalır diye düşünüyorum ki zaten tüm yavrular kurtulsa akvaryum dolup taşar.
Walstad Denemesinde Oluşan Kurtçuklar
Detritus worm gibi duruyor. Zararsiz hatta yararlidir.
El Natural(kısmen)
Selamlar parıldayan gurami bulduysanız nereden temin ettiniz söyleyebilir misiniz
30 Litrelik Tanka Hangi Balık ?
Ben çift vahşi betta besliyorum, 45 litre akvaryumum. Siz de düşünebilirsiniz.
Karanlık Dünya(betta Smaragdina)
[QUOTE=OrkosBetta]

Tedavi edilecek ya da besiye çekilecek balık küçük kaba alınsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Siz tam tersini yapmışsınız.[/QUOTE]
Öyle diyorsanız öyle yapayım.
Karanlık Dünya(betta Smaragdina)
[QUOTE=Cem Altay]

Öncelikle selam;
Betta smaragdina hakkında bilgim sadece bir yıl,fakat canlıların doğal davranışları hakkında edindiğim bilgilere göre çiftleşme için her iki cinsin de hazır olması gerektiği.
Bana kalırsa sizin erkeğiniz hazır,dişi değil gibi,o yüzden bu kargaşa.
Bir süre ayrı tutun ve sağlam yem menüsüyle destekleyin derim.
Sağlıklı hobiler.[/QUOTE]

Teşekkürler, erkeği büyükçe bir fanusa aldım biraz bitki ve salyangozla şimdilik. Dişinin toparlanmasını bekleyeceğim bir süre.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.