ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ali_erdem
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
102
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
04 Haziran 2007 12:29
Son Ziyaret:
18 Saat 43 Dakika önce
Toplam Mesaj:
226 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
12 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali Erdem Erciyas
Doğum Tarihi:
21 Kasım 1982
Yaş:
38
İl:
Ankara
Meslek:
Çevre Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ali Erdem Erciyas

SON 10 MESAJI

Yeni Akvaryum
[QUOTE=Yenibaslayan19]Herkese iyi akşamlar ben yeni başladım 2 haftadır balık bakıyorum ve olması gereken ilaçlar vitaminler nelerdir yada olması gereklimidir[/QUOTE]

Rafınızda ilaç veya vitamin bekletmenize gerek yok diye düşünüyorum. Genel bakım kurallarına (doğru filtreleme, su değişimi, sabit ısı vs.) uyarak hasta olmayacakları ortamı oluşturmanız daha önemli.

Herşeye rağmen bir hastalıkla karşılaşırsanız, o zaman tedavi yöntemlerini araştırırsınız.

Bu arada balıklarınızın gereksinimlerini forumdan araştırarak bunlara özen göstermeniz, onları korumakta asıl etken olacaktır.
Şelale Filtre Akıntı
Bahsettiğiniz şelale filtrenin su çevirme kapasitesi, 25 litre hacim için biraz yüksek kalabilir gibi geldi bana. Yoksa şelale filtre balığınız için uygun bir filtreleme olur. Belki ayarını kısınca kurtarabilir, kullanırken deneyebilirsiniz.

Eğer kısmanıza rağmen akıntı yeteri kadar düşmezse, onu 45 litrelik akvaryuma, oradaki pipo filtreyi 25 litrelik akvaryuma takabilirsiniz.
Hava Motoru Hep Açık Kalmalı Mı
Fotoğraftan tam olarak anlayamadım fakat eğer iç filtre ise sürekli açık durması lazım. Ancak bu şekilde verim alabilirsiniz.
Dıy 80x50x40h Akvaryum
Bu ölçüler için 8 mm. cam kalınlığı, kayıt ve kuşak olmadan da yeterli olur.
Karma Akvaryumu Tek Türe Çevirme
36 litrede, 1 erkek 3 dişi lepistes olacak şekilde devam etmeyi deneyin. Diğerlerinin hepsini vermeniz lazım, çünkü balık sayınız çok fazla. Ayrıca yavrular için de en azından aynı hacimde bir akvaryum daha kurun.
Doctore'nin Balık Odası!
Gördüğüm en güzel hobi odası. Çok kişiye ilham olacağı ortada. Hem kurulum hem canlı çeşitliliği çok fazla. Her hobicinin ilgisini çekebilecek bir tank mutlaka mevcut. Odada bütün bakımın ne kadar uzun ve zor olabileceğini düşünerek hayretle izliyorum. Elinize sağlık.
Akvaryumum Neden Kırmızı Renkte?
Fotoğrafta yoğun kızıllığı pek algılayamadım fakat canlı yükünüzün fazla olmasından veya kullandığınız yemin cinsinden ya da fazla miktarda kullanılmasından kaynaklanabilir. Bunların dışında, akvaryumunuzda veya dış filtrenizde bulunan bir ürün salınım yapıyor olabilir.

Sorunu bularak giderdikten sonra dış filtreye aktif karbon ekleyerek kalıntıları giderip sonra yeniden çıkarabilirsiniz.
Lepistes'imin Karnında Kararma Var
Muhtemelen balığınız hamiledir. Bol saklanma yeri oluşturabilirseniz kendi halinde yavrular ve yavruların büyük ölçüde kurtulmasını sağlayabilirsiniz.
Doğayla Başbaşa
Hayırlı olsun, güzel görünüyor. Biraz yansıma olmuş galiba başka fotoğraf da eklemeniz mümkün mü?
Akvaryumdaki Kokunun Sebebi Ne Olabilir
Mutlaka bir filtre eklemelisiniz. Örneğin küçük bir şelale filtre ekleyebilirsiniz. Diğer taraftan kumunuzu kalın oluşturmanıza rağmen fazla köklü bitki yerleştirmemişsiniz gibi görünüyor. Eğer kumunuzu boşaltmayı deneseniz kokunun dayanılmaz hale geldiğini görürsünüz. Ya biraz daha köklü bitki ekleyin ya da daha ince katmanda kum kullanın.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.