ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Splendor
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1150
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Haziran 2011 12:58
Son Ziyaret:
7 Saat 15 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1282 [0.45 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
607 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Görkem KIRMIZI
Doğum Tarihi:
19 Haziran 1989
Yaş:
29
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

40*40*40 Low Tech [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/40lik_bitkili_kup_k935130.asp[/URL] Ember Tetra / Panda Cory / Kiraz Karides / Leopar Vatoz / Katil Salyangoz Görkem KIRMIZI

SON 10 MESAJI

İlanlardali Fiyatlardaki Pahalılık
2 ay kullandığım filtreyi yarı fiyatına koyuyorum, pazarlık teklif etmeyiniz yazıyorum, adam hala indirtmeye uğraşıyor.. Donanımhaber ölücüsü de çok forumda [:lol:]
Karides Diyeti .
Aşağıdaki ürünü tavsiye ederim, hepsi başına toplanır.

https://www.google.com/search?q=crab+cuisine&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwie5qedmJbhAhXPzaYKHTRgCoMQ_AUIDigB&biw=1920&bih=937#imgrc=ehltSCnExur5fM:
Kiraz Karides Ve Betta
Ember tetraların ağızları küçük olduğu için orta ve büyük boy karideslere dokunmuyorlar. Tavsiye ederim.
Bakteri Kültürü
[QUOTE=masisdemirel]

Efendim genel olarak yazılan makalelerde belirli bir yemden bahsedilmiyor. Tek amaçladığım şey şu balıkları Nitrivecten 24 sonra ekleyebilirim fakat azot döngüsünü sağlayacak bakteri miktarı ekleyeceğim balık sayısını kaldıramayacağı için sistem çökecektir. Yem ile amaçladığım azotu yok eden bakterilerin üremesini sağlamak.[/QUOTE]

Ha siz toprak ve sudaki azotu absorbe edip, bitkilerin tüketimini kolaylaştırıcı azotlu bileşikler yaratan bakterileri istiyorsunuz. Bu sonraki aşamalarda kullanılır diye biliyorum, ilk kurulumlarda bunu yerleştirmeniz zor. Anaerobik bakteriler diye geçiyordu galiba ama emin değilim. Toprak altında oksijensiz solunum yapıyorlar. Tabanda neler kullandınız, nasıl bir taban yaptınız? Nitrivecle azot tüketen bakteriler gelmez diye biliyorum, onlar amonyak tüketen nitrifikasyon bakterileri oluyor.
Bakteri Kültürü
[QUOTE=masisdemirel]

Kullandığım ürünleri araştırdım. Siz Yeni Tank Sendromu ve azot Döngüsü adlı makaleyi okudunuz mu ?[/QUOTE]

Alıntı yaptığınız yer neresi? Nitrivecle eklenen bakterileri pul yemle mi besleyeceksiniz?
Bakteri Kültürü
Nitrivec kullandıktan 24 saat sonra azar azar balık ekleyebilirsiniz. Nitrivec'in olayı, tanka yem atarak 2-3 haftada oluşturulan başlangıcı 24 saatte oluşturmasıdır. Kullandığınız ürünleri hiç araştırmadınız mı?
Betta Splendens (beta) Sorusu
Hava motoru + hava hortumu + pipo filtre alın.
Tanka sığarsa problem olmaz.
Bettanın tek olduğunu bilmek güzel.
İç filtre akıntı yaratır, balığı yorar. Açıkçası açmayın ama günlük %10-20 su değişimi yapın.
Betta Splendens (beta) Sorusu
İç filtre yerine pipo filtre kullanacaksınız ve hiç kapatmayacaksınız. Filtre süngerleri yararlı bakterilerin yerleşkesidir ve 7/24 çalışmalıdır.
Bettalar 25-26 derece sularda yaşar, evet, bir an önce almalısınız.
Enine boyuna bakın, sığarsa 100'lük alın, problem olmaz.
Yararlı bakteri kültürü yok, su ona göre soğuk, yem yememesi normaldir.
Akvaryumda neden lepistesler var? Bettalar tek bakılır, özellikle de sizin tankınızın litresinde.

Baştan bunları çözün sonra bitki kısmına bakarsınız.

6- Maalesef her şey..
40x40x40 Akvaryum
[QUOTE=utkuulu]

Betta bakmadığımdan cok hakim degilim ama zaten yuzeye yakin yuzuyorlar diye biliyorum, ayrica bildigim kadariyla suda yeterli oksijen oldugunda disaridan nefes almasina da gerek kalmiyor saniyorum ama dedigim gibi hic bakma firsatim olmadi. [/QUOTE]

Fark etmiyor. 20 litrede, bitkili, tek başına, 24 saat açık pipo filtreli tankta bile solunum için yüzeye çıkıyor. Kuyruk varyetelerinden dolayı gelin gibi geziyorlar. Şahsi kanaatim, bir gelinlikle bir insan ne kadar rahat edebilirse, bu balıklar da o kadar rahat ediyor. O yüzden yorulduğu gibi hemen güçten düşüyor ve problemler ortaya çıkıyor. Güçlü kalsın diye protein yükleniyorsun bağırsakları tıkanıyor, onu çözmek için iki gün bitkisel besle hemen güçten düşüyor. Zor hakikaten.
Bitki Fotosentez Hak.
45-50 cmden sonrasında ışık yeterli şekilde bitkilere ulaşmıyor. Yüksek tankların aydınlatmalarına mercek takılıyor diye biliyorum.

O büyüklükteki bir tank için mayalı sistem yetmez. Co2 takviyesi ancak tüple sağlanır. Her ay yeniliyorum diyorsunuz ama 2.5 litrelik şişedeki mayalı sistem bile en fazla 2 hafta kadar gidiyor. Kabarcık çıkışı azaldığı gibi yenilemeniz lazım.

"Potasyum haftada bir demir 3 günde bir diğerleri 2 günde 1 ölçülü." yalnız böyle bir gübreleme şekli yok. Gübreler tanka ppm olarak uygulanır. Bitkili tanklarda hangi gübreden kaç ppm bulunması gerektiğini biliyor musunuz?

Kumun arasından çıkan büyük ihtimalle azot gazıdır. O da kum içindeki bakterilerden kaynaklı. Fotosentezden çıkan oksijen kabarcıkları bitkinin üzerinden gelir, kuma hapsolmak gibi bir durum yok.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.