ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
jaloreef
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
64
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Eylül 2014 22:04
Son Ziyaret:
16 Ocak 2018 19:32
Toplam Mesaj:
508 [0.41 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
44 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
erdal arıcan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

erdal arıcan

SON 10 MESAJI

Corydoras Panda (Panda Çöpçü)
Tubifex bildiğim kadarıyla kanalizasyondan toplanıyor birçok risk taşıyor hastalık dolu mahlukat. (Alıntı)
Siz evinize Hepatit B virüsü taşıyan bir insanın gelmesini,sizinle temas halinde olmasını istemezsiniz.Aynı durum Tubifex içinde geçerli.Tubifex tam bir Hepatit taşıyıcısıdır.Hepatitli bir şeyi dezenfekte edebilmek için ortalama 70°C gibi bir değer olduğunu tahmin ediyorum.Sizce su değişimiyle Hepatit Virüs'ü yok olsaydı Hepatit bu kadar korkutucu olur muydu?Diyelim ki bu işlemleri yaptınız,Tubifex 70°C'ye maruz kaldığında ''canlı'' yem özelliğini ne derece korur bilemem...
Kurutulmuş Tubifex üretici firmalar tarafından soğutma ve ısıtma işlemlerinden geçiyor.Bunu sizin yapmanız hem zaman kaybı hem masraflı olacaktır.Onun yerine ucuz Artemia bulmaya çalışın.Eğer bulamazsanız yardımcı olabilirim.
Saygılarımla.[EDIT]jaloreef,2018-01-08 15:01:39[/EDIT]

Önemli diskus kitaplarından birinin yazarı olan Jim E. Quarles'in makalesi.

PARAZİTTEN ARINDIRILMIŞ TUBİFEX KURTLARI VE ÜRETİMİ

Bu makalede sizlere parazitten arındırılmış tubifex kurtlarının nasıl üretildiğini anlatacağım. Başlarken, bir yanlış anlaşılmayı da düzeltelim : tubifex kurdunun eti, parazitten arındırılmış ve sağlıklı bir besin olabilir. Sorun teşkil eden kurdun eti değil, ama kurdun yaşadıkları ve toplandıkları yer, özellikle de beslendikleri ortamdır.

Tubifex kurtları kırmızı toprak kurtlarına benzer olup, özellikle sulu veya yarı sulu habitatta bulunurlar. Bunların arasında suçlananlar ise, doğadan toplanan ve şeritkurt taşıyıcısı olanlardır. Ayrıca bulundukları habitat dolayısı ile bu kurtlar çok sayıda bakteriyel hastalık taşıyıcılarıdır.

Hedefimiz bu kurtları temiz bir ortamda, temiz ve hastalıktan arı gıda ile beslemektir. Bu gerçekleştiğinde, diskuslar için kırmızı toprak kurtları kadar güvenli bir yem olabilirler.

Yaşadığım bölge California’da 2 cins tubifex kurdu tespit ettim. Bunlardan biri çoğunlukla çamur zeminli bölgede bulunan ve renk olarak kırmızı kurtlara nazaran çok daha koyu hatta siyaha çalan renktedir. Dğer tür olan kırmızılar ise, akarsu kaynağının da içinden geçtiği kumluk bölgede bulduklarım. Bunları yumurta üreten tavuk çiftlikleri civarında buldum. İşte bunlar benim ürettiğim ve discus ve uaru’larımı beslediğim kurtlar.

Kültür kurtlarının elde edilmesinin yaşam döngüsü ve çevresel şartları şöyle olmalıdır.

En önemli factor oksijence zengin, atık ve yabancı madde olmayan sudur. Tubifex kurtları gövdelerinin ön kısımlarını kuma veya çamura gömerler. Çok küçük organik partiküllerden birçok bakterilere kadar pekçok şeyi yiyerek beslenirler. Bu kurtlar normal şartlarda yaşarken kuyruk kısımları kumun veya çamurun dışında kalacak şekilde kendilerini tabana saplarlar. Bunu yapmalarının amacı, akan suya vücudlarının maksimum temasını sağlamaktır. İşte bu yüzden yaşatıldığı çevrede yeterli oksijenin olması onlar için hayatidir. Yeterli oksijenin olmaması durumunda sadece birkaç kurt yaşamayı ve üremeyi becerebilecektir. Oksijen seviyesinin düşmesi, toplu ölümlere neden olur ve tüm işlemleri baştan başlatmanız gerekir.

Kurtların gaz alışverişi için solungaçları veya başka organları yoktur. Solunum deri yüzeyi tarafından yayılma yolu ile gaz değişimini sağlar.

Tubifex kurtlaı yüksek ısı, tuzluluk ve kurumaya karşı çok hassastırlar. Bu kurtları kültürlerken aklınızdan çıkarmamanız gereken noktalar bunlardır.
190x40x43h Malawi Akvaryumu.
Çok duygusal napsın yavrum 40 gün yemde yemedi dimi.
190x40x43h Malawi Akvaryumu.
Pul yem veriyormusunuz belki ozaman beslenebilir balığınız deneyin ufak granül yemde verin 0.1mm gibi
SunSun HW-603
Yani bir ad.sünger kullandınız benim yaptığım gibi benimde aynı fakat elyaf kullanmıyorum ben debi düşmemesi için.
Guraba Aquatics - Youtube Kanalı
Maşallah bol yavrular[:)]düzenek güzel balıklar şahane.
190x40x43h Malawi Akvaryumu.
İşte ona vicdanım elvermez ya onun için hemen yakalayıp hallediyordum işi [EDIT]jaloreef,2017-11-27 23:49:07[/EDIT]
190x40x43h Malawi Akvaryumu.
Daha çok doldururlar yavruya boğulursunuz:Dben yunuslarımı süreklü yavru olmadan ağızlarını doldurduklarında hemen kustururdum anaçlarda yerdi yer kalmamıştı yavruyala uğraşamıyordum artık protein kaynağı olurdu onlarada okadar çok dolduruyorlardı ağızlarını.[EDIT]jaloreef,2017-11-27 22:17:15[/EDIT]
190x40x43h Malawi Akvaryumu.
Masalllah aklınızda olsun aynı renklerdeki erkekleri aynı ortamda bulundurmamaya çalışın çekemeyebilir dığer erkeýi keyifli hobiler.[:)][EDIT]jaloreef,2017-11-27 19:36:46[/EDIT]
Mbuna Üstadlar Buraya
Kısmetse 120 50 60 olacak.
Corydoras Panda (Panda Çöpçü)
Bahar ve kış dönemi verimli oluyorlarmış şelalemde baya etkili oldu.[EDIT]jaloreef,2017-12-05 15:25:50[/EDIT]

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,546,627 Mesaj
  • 374,087 Konu
  • 91 Forum
  • 128,570 Forum Üyesi
  • 1,391 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,015 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.