ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
DeviLLe
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
21
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
19 Temmuz 2018 10:45
Son Ziyaret:
5 Saat 23 Dakika önce
Toplam Mesaj:
39 [0.42 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
37 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Onur
Doğum Tarihi:
01 Eylül 1985
Yaş:
33
İl:
Istanbul
Meslek:
Eğitim
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Onur

SON 10 MESAJI

72 Ekran Televizyonu Akvaryuma Çevirmek
[QUOTE=Kınayu]Selamlar amaç bu form ve şekle uygun akvaryum yapıp içerisine koymaksa gerekli cam kalınlığı güvenlik faktörleri içerisinde tercih edilir yapılır.
Zor bir şey değil adam gibi yapılırsa 40 cm ( h ) yükseklik çok az hiç bir şey olmaz . Bu boyutlarda 8 mm cam kalınlığı tercih ederseniz kayıt kuşağa,da ihtiyaç gerek yok [:iyi:]
Yanlız şöyle bir durum var bu Televizyon dış kasası gri renkteki bölgeler plastik veya başka bir olası malzeme,den olduğunu sanmıyorum .
Genelde sıkıştırılmış mukavva gibi bir malzemeden zamanla nem ve rutubet,ten şişer yada küfe bağlı siyahlaşır sonraki aşamada ufalanmaya başlar [:((] [/QUOTE]

Eğer yapılacak olan tv görseldekiyse komple plastik malzemeden üretilmiş. Herhangi vir şişme ufalanma vs sorun yaşamayacaktır.
Hava Pompası
Bende hava motoru kullanmamayı deneme aşamasındayım. Bitkili ve bol canlılı 200litre akvaryumumda artık hava motorunu iptal ettim. Yaklaşık 1 haftadır bu şekilde hiçbir sorun yaşamadan yavrularımıda büyütüyorum. Sadece sump içerisinde kullandığım kafa motorundan suyun yüzeyine çıkış verdim ve su yüzeyini dalgalandırıyorum.
Moli Plati Melek Cinsiyetlerini Söyler Misiniz?
Merhaba öncelikle yavru almak istiyorsanız ve dişi balığınızın sağlığı açısından 1 erkek 3 dişi şeklinde beslemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Çektiğiniz fotoğraflardan özellikle dalmaçyalı dediğinizin cinsiyeti anlaşılmıyor. Siyah olan dişi gibi gözüküyor. 15 20 saniyelik bir video koyarsanız daha kolay yardımcı olunur. Özellikle yandan ve alt kısımları belli olacak şekilde çekerseniz iyi olur. Gonopod olup olmadığı gözükmüyor.
Aylık Elektrik Tüketim (fatura Yansıması)
[QUOTE=Tunc Berk]
O hesap baştan sona hatalı.[/QUOTE]

O hesaba göre düşündümde allah korusun evde ütü, kattle vs tarzı şeyleri günlük 10 dk çalıştırsak ay sonunda asgari ücreti elektrik faturasına bırakırız :)
Aylık Elektrik Tüketim (fatura Yansıması)
[QUOTE=Tunc Berk]Dün gece yaptığınız hesabın bu günle alakası yok.

5 watt 30 günde 49,90 hesap etmişsiniz. Sizin hesabınıza göre 20 watt dış filtre 200 lira olması lazım.
Açtığınız konular hep tutarsız.
Bilgi kirliliği yaratıyorsunuz.

[/QUOTE]

Hocam bu alıntı yaptığınız tabloya göre hemen hemen herkes sadece 1 akvaryum için aylık 200tl civarı minimum fatura ödemesi lazım :) o tabloda sanırım virgul kaydırması yapılmış.
Melek Balıklarıyla Ve Bitkilerle Uyumlu Balık..
Eğer kargoya güvenirsen canlı gönderimi atakan petshop ın internet sitesinde varmı canlılar bilmiyorum ama telefonla iletişime geçersen her türlü istediğin tür dişi yada erkek gönderimini sağlarlar.
Tetrazon min 10 adet,
Moli plati düşünürsende 1. Erkek 3 dişi şeklinde alman daha iyi olur.
Diğer türleri beslemediğim için onlar hakkında yorum yapamayacağım. :)
Melek Balıklarıyla Ve Bitkilerle Uyumlu Balık..
İstanbuldaysanız torium avm daki petshopta olabiliyor yada avcılar atakan petshopu arayıp sorabilirsiniz orada da oluyor.
Tetrazon düşünürseniz 10 tane bulundurursanız ne meleklerle nede başka türlerle muhattap olmuyolar kendi aralarında birbirini kovalamaca yaşıyorlar. Birde yemleri orta seviyede tükettikleri için dibe pek fazla yem düşmemiş oluyor böylece su kirliliğinizi minimuma düşürürsünüz. Dibe düşen yem kırıntılarını vatozlar temizliyor.
Plati ve moli su yüzeyini çok güzel temizliyor. Yağ birikintisi gibi oluşan alg leri çok sevdikleri için suyun yüzeyide tertemiz oluyor.
Melek Balıklarıyla Ve Bitkilerle Uyumlu Balık..
Benimde 100x40x50 tankım var meleklerimin yanında, moli, plati, tetrazon ve vatoz besliyorum hepsi çok mutlular. Bu türleri tavsiye edebilirim sizede..
Petshop Da Satılan Akvaryumlar Clear Cam'mı ?
[QUOTE=yigitmst]Arkadaşlar petshoplarda satılan akvaryumların hepsi clear cam'mı oluyor yoksa normal mi ?[/QUOTE]

Bu soruyu aslında akvaryumu almak istediğiniz petshop'un satış sorumlusuna sormanız daha doğru olur. Burda herhangi bir kimse böyle bir genelleme yaparak cevap veremez. Yani sorunuzun cevabı akvaryumu alacağınız Petshop'ta...
Moli Dogumu
[QUOTE=comolok]
Yo 15 litrelik yavruluk var.Hepsi varda uzun zamandır hatta hiç doğurmadı bu moli boyutu normal büyük erişkin ama ciftlesmiyorlar önceden ciftlesiyorlardi şimdi tik yok heryerde aradım bi sonuca varamadım[:'(][/QUOTE]

1 erkek 3 dişi olacak şekilde ayarlarsan, sıra sıra bol bol eşleşir merak etme.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.