ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
DeviLLe
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
45
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
19 Temmuz 2018 10:45
Son Ziyaret:
3 Saat 40 Dakika önce
Toplam Mesaj:
74 [0.49 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
72 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Onur
Doğum Tarihi:
01 Eylül 1985
Yaş:
33
İl:
Istanbul
Meslek:
Eğitim
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Onur

SON 10 MESAJI

Isıtıcı Fazla Isıtıyor
Muhtemelen hacminden dolayı öyle gösteriyordur diyeceğim ama, en kaliteli olanlar bile birebir üzerindeki yazanı vermiyor. O yüzden kalibrasyonunu siz kendiniz ayarlayacaksınız, büyük akvaryuma taktıktan 2 gün sonra ısıyı kontrol edersiniz üzerindeki derecelerden bağımsız şekilde kademeyi azaltıp çoğaltırsınız. İstediğiniz ısıya geldiğinde bir daha dokunmazsınız artık o ısıda sabit kalacaktır.
Sanırım bu ısıtıcıları daha büyük litreli tanklarda deniyorlar ona göre hazırlıyorlar. Benim de 200 litrelik tankta ısıyı 23 yapıyorum suyun sıcaklığı 25-26 arasında oluyor.
Kolay gelsin...
Melek Balığı Yavru Suni Yetiştiriciliği
Maaşallah çok güzeller hocam, tam bir görsel şölen olmuş özellikle 2. video :)
Melek Balıkları Yavrularını Yermi?
Yavrularınız hayırlı uğurlu olsun sağlıkla büyütürsünüz inşallah. Maalesef ki meleklerin doğasında avcılık var, azıcık bir açlık halinde muhtemelen teker teker yavrularını yiyecektir. İnşallah dediğiniz gibi 4. seferden sonra yavrularını yemeyip kendileri büyütüyor olurlar.
Melek Balıgım Hep Böyle Dün Aldım Bakarmısınız ?
Oksijen yetersizliği olabilir, filtreniz yoksa su değerleri bozulmasından kaynaklı olabilir.
80 Litrelik Akvarumda 3 Çöptü 2 Melek 2 Plati ?
İç filtre mutlaka kullanın derim, dış filtre belki bu akvaryum için fazla lüks olabilir.
80 Litrelik Akvarumda 3 Çöptü 2 Melek 2 Plati ?
Bir sıkıntı olmaz, 2 plati daha eklersin, 3 dişi 1 erkek olursa daha verimli yaşarlar.
Tetrazon Hakkında Bilgiye İhtiyacım Var
Neden bu tetrazonlara karşı ön yargılısınız bu kadar anlamış değilim. 1 yıldır benim 200 litrelik akvaryumumda 10 adet tetrazon, 12 adet molly ve plati, 6 adet melek, 4 sterbai, 2 vatoz mevcut ve herhangi bir aksi duruma rastlamadım. Moli ve Platilerden aldığım yavruları ayrı bir akvaryumda büyütüyorum. Yavru alamazsın vs gibi yorum yapmaya çalışacaklar için yazdım bu kısmı. Tetrazonu farklı balık türleriyle besleyebilirsin hiç bir sorunda yaşamazsın, sadece tetrazonlar sürü halinde kendi içlerinde didişmeyi sevdikleri için minimum 10 adet beslersen kimseye ne yan gözle bakarlar nede savaşırlar, kendi aralarındaki didişmeleri onlara yeterde artar bile.

Sorunun cevabına gelince de, tetrazonlar biraz aşırı harekete karşı duyarlı olabiliyorlar, benim kızım biraz hareketli olduğundan akvaryumun yanına gelince ondan kaçıp arkalara saklanabiliyorlar, eğer akvaryuma sürekli müdahale ediyorsanız veya akvaryumun olduğu yerde onlara karşı sürekli bir hareket varsa ürkmeleri çok normal. Yeni aldıysanız alışma süreci olabilir, ışıklandırmayı hava tam karardığı zaman değil de gün ışığı varken açmanızı tavsiye ederim sanki normal bir gün ışığıymış gibi hissetmeleri açısından faydalı olabilir. Yemleme olayına gelince tetrazonlar yemlenme konusunda çok bencil olurlar, en sevdiğim yönleri yemleme zamanındaki kapış kapış hareketleri. Yem olarak ne kullandığını bilmiyorum ama, ben Tropical 8mix pul yem, tropical granulat, kurutulmuş kan kurdu, sera wafers algae ile besliyorum.
Yavru Balık
Isıtıcı koyunca neden birşey olabileceğini düşünüyorsunuz? Isıtıcınızda bir sıkıntı filan mı var? Su miktarı az olduğu için ısıtıcının üzerinde yazan kademeleri en düşükten başlayarak deneyerek arttırın.
Yavru Balık
Suyun ısısı 26 derecenin altına düşmüyorsa hava motoru bağlamak kaydıyla yaşarlar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR