ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ilhannnn01
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
881
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Kasım 2015 09:24
Son Ziyaret:
18 Saat 59 Dakika önce
Toplam Mesaj:
946 [0.42 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İlhan A.
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1985
Yaş:
37
İl:
Adana
Meslek:
Bilgisayar Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/179452/100920190951531.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

Tuz Vatoza Zarar Verir Mi?
[QUOTE=Kınayu]

Merhaba ,
İlhan kardeşim vatozun hangi türü var akvaryumlarında ve az dan kasıt oran orantı nedir Litre olarak tuzun ?
Tuz kullanmaktaki amaç ne akvaryumlarda ve her akvaryumda vatoz bulunmasının ne maksadı gayesi var hepsini bir akvaryuma toplasanız belki kendi aralarında bir etkileşim çiftleşme çoğalma olmaz mı ?

[B]Dip Not :[/B] Sırf sana özel sormadım genel sordum yanlış anlaşılmasın .[/QUOTE]

Haklısın Erhan Ağabey, yüzeysel bir şeyler yazıp bırakmışım yanıltıcı olabilir.
Tedavi amaçlı olmayan kullanımdan bahsediyorum. Genelde büyük balıklar besliyorum, bazen aralarındaki sürtüşmelerden dolayı ufak yaralanmalar oluyor, bu yaralardan enfeksiyon kaplamarını önlemek için, bunun dışında deri ve solungaç parazitlerini uzak tutmak için tuz kullanıyorum. Kullanım miktarım yaklaşık 50 litreye 1 tablet.

Her akvaryumda vatoz olmasının sebebine gelince, büyük amerikan tankında dibe çöken yemleri yemesi için normal veya leopar vatoz. Küçük tanklarda biraz dibe çöken yemler biraz da yosun temizliği için cüce vatozlar var.
260 Litrede Kaç Astronot Balığı Yaşar
260 litrede filtrasyonun iyi olması şartıyla 1 tane besleyebilirsiniz.
Tuz Vatoza Zarar Verir Mi?
Yıllardır neredeyse her tankımda vatoz var ve hep tuz kullandım. Az miktarda olunca problem olmaz.
Astronot Balığım Yanık Kalırmı ?
Suyunuz sürekli temiz olursa, filtrasyonunuz iyiyse 14 15 cm ye kadar o akvaryumda büyüyebilirler, sonra en az 300 litrelik bir akvaryuma almanız gerekir. Astronotların bahsettiğim boya ulaşmaları da fazla vakit almaz, eğer besleme niyetiniz varsa yeni tank araştırmaya başlayın.
Astronot Osgar
Yeni astronot ekleyecekseniz en az 2 tane ve mevcut balıklardan daha büyük eklerseniz problem çıkma ihtimali düşer. Astronotlar bölgeci balıklardır genelde kendilerinden daha küçük, tehdit olarak görmedikleri balıklara saldırmazlar ama sizde sadece 2 tane olduğu için aralarına yeni gelen balığı dışlamışlar. Yeni gelecek balık daha büyük olursa kavga ihtimali düşer, balık sayısı arttıkça da balıkların dikkati dağılacağı için yer tutma kavgalı azalır.
Balıklarım Suyun Üstüne Gelip Su İçiyor
[QUOTE=Balik..][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/233613/120120220122351.jpg[/IMG]
İyi günler 2 tane sus balığım var fanusta yeni aldım 4 gün eder taşındım ve balıkların 2 kere yeri değişti fakat gün içinde yukarı çıkıp su iciyorlar sularını değiştim 2 defa yaptığım belki yanlış ama olmelerinden korktum yarı kendi suları yarı bekletilmiş su döktüm yarın fanus iç filtre almayı düşünüyorum gerek var mı bide sabaha çıkarlar mi ve beyaz olan balıkta kararma oldu nedeni nedir acaba[/QUOTE]

Öncelikle fanusta yaşamaları balıklar için sakıncalı, uzun süre yaşatmak istiyorsanız en azından 20 litrelik bir akvaryum ve bir pipo filtre alın. Akvaryumda balıkların sağlıklı yaşaması için hem yeterli su miktarı ve yüzme alanı olması lazım hem de biyolojik döngü ve yeterli oksijen olması lazım.
Balıklarınız havasız kalmış gibi görünüyor, şu an ilk yapmanız gereken şey içinden biraz su eksiltip fanusu taze suyla doldurmak. Yarım doldurmayın tamamına yakınını doldurun, eklediğiniz suyun fanustaki su ile aynı sıcaklıkta olmasına dikkat edin.
Sonra da mümkünse 1 2 gün içerisinde bir akvaryum ve filtre temin edin.
Güney Amerikan Akvaryumunda Vatoz.
Saklanma alanları varsa rahatsız edeceklerini düşünmüyorum, güney amerikanlar diğer cichlidlere göre daha az agresiftir. L046 nadir ve pahalı bir tür, denemeden önce cüce vatoz ekleyip duruma bakabilirsiniz.
F0 Astronotlarım
[QUOTE=KARIDES999]Desenleri çok güzel büyüdükçe deişirmiki[/QUOTE]

Genelde yavru astronotlarda daha çok desen olur gençlik dönemlerinde desenler kaybolur, erişkin olduklarında daha farklı bir desen ortaya çıkar.


Ahm Flowerhorn Yemi Nasıl
AHM flowerhorn yemini oscarlarım için almıştım, yemediler. Bunun dışında ahm nin yemlerinin kalitesiz olduğuna katılmıyorum başka yemlerini kullanıp iyi sonuçlar aldım, özellikle büyük amerikan cichlidleri için "cichlid large xl" yemi gayet güzel. Firma da gayet ilgili, arayıp yemler hakkında ilk ağızdan bilgi alabilirsiniz.
DİSCUS ASTRONOT BERABER YAŞARMI?
Birlikte yaşarlar, yani aynı odada ama farklı akvaryumlarda. [:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.