ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ilhannnn01
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
922
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Kasım 2015 09:24
Son Ziyaret:
24 Haziran 2022 15:32
Toplam Mesaj:
965 [0.40 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
25 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İlhan A.
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1985
Yaş:
37
İl:
Adana
Meslek:
Bilgisayar Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/179452/100920190951531.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

Ciklet Akvaryumunda Kıl Kurdu. Nasıl Kurtulurum?
Korkmana gerek yok, etçil yemleme yapılan akvaryumlarda olur fazla yemleme yaparsan çoğalırlar. Normal düz vatoz varsa o kurtları yer.
Blue Acara Mı Green Terror Mü
Balık gt. Bant çıkarmış olması stresli olduğunu gösterir.
Sump Su Çıkış Deliği Kapatma
İnternette plastik kör tapa diye aratırsanız, uygun model e ölçüde olanı ile kapatabilirsiniz. Yapı marketlerde ve hırdavatçılarda da bulabilirsiniz. [EDIT]ilhannnn01,2022-04-05 13:25:34[/EDIT]
Astronot (oskar)
Leopar vatoz / normal vatoz alın, oscarlar 7-8 cm ise vatozun boyu da 10-12 cm civarı olsun hiç bir sakıncası olmaz, vatozun astronotlara zarar vereceğini de ilk kez duydum. Oscar akvaryumunda yem artıkları için en ideal tür normal vatoz, vatoz dışında da astronotla aynı veya yakın boylarda olması şartıyla; tinfoil barb, silver shark, makrakanta, Leporinus, Çin Ejderi gibi dipten beslenebilen balıklar uygundur.
Astronot Balığı Deri Hastalığı
Balıkta deri hastalığı yok, fena hırpalanmış acilen diğer balıktan ayırın 10-15 günde kendine gelir. Akvaryumunuz astronot beslemek için çok küçük bu hacimde balıklar sağlıklı ve mutlu olamaz.
Araştırmaya Üşeniyorum ; Bilgi Lazım
[QUOTE=Kınayu]

Silmek pek acımasız bir yaptırım olacaktır düşüncesindeyim [:(]
Formun kalitesinin yükselmesi için çoğulcu bir katılım ve fikir görüş fırtınasıyla olacağından bu tür bir uygulama daha çok yeni istekli araştırmaya öğrenmeye istek duyanlarda da bir ön yargı ters bir ivme algı yarata bilir daha çok üyenin kaybedilmesine de sebebiyet verebilir .
Bu yüzden silmek yerine görmezden geline bilinir istek arzu emek harcayıp uğraşıp cevap yanıt vermek isteyen Bitli Baklanın kör alıcısı olabilir [:)][/QUOTE]

Erhan hocam araştırmadan soru sorulması ayrı bir konu ama her başlık farklı konuşmalara gebe olduğundan başka konularda olmayan bilgiler buraya yazılabilir yani ona takılmıyorum, asıl takıldığım şey; başlığa baktığınızda içerik ile ilgili hiç bir şey anlaşılmıyor. Forumda başlık açarken en azından sorunun doğru sorulması gerektiğini düşünüyorum.
Problemin tanımı, akvaryumun durumu, balığın durumu, şu ana kadar yapılanlar gibi açıklayıcı bilgiler ve içeriği kısaca tanımlayan bir başlık olursa daha sonra araştıracak kişiler de faydalanabilir.
Araştırmaya Üşeniyorum ; Bilgi Lazım
[QUOTE=ErtanGulen]Yanlış anlaşılma olmasın

başlık orjinali; bilgi lazım
Başlık değişeni; Araştırmaya Üşeniyorum ; Bilgi Lazım

Arkadaşın duygularına tercüman oldum bunu da belirttim aslında ama konu buraya kaymasın lütfen :)
[/QUOTE]

Bence böyle başlıkların silinmesi araştırma yapan arkadaşların faydasına olacağı gibi forumun kalitesini yükseltecektir.
4 Metrelik Akvaryum İçin Tavsiyeler
4 metrelik ve yerde duran bir akvaryumun bakımı çok ama çok zor olur, dip çekimi yapmaya kalksanız işkence olur.
Temizlik ve bakım sırasında sürekli eğilerek duracağınızdan bel ağrılarınız olacaktır, akvryumcu ile birlikte ortopedist veya fizik tedavi uzmanı araştırmanızı öneririm.
Forumda Durgunlaşma
Akvaryum.com, konusunda en iyi Türkçe bilgi kaynağı hatta dünyadaki en zengin bilgi kaynaklarından birisidir. Bilişim dünyasındaki tüm gelişmelere ve insanların kullanım alışkanlıklarındaki değişimlere rağmen hala bu foruma bu kadar ilginin olması da bunun bir göstergesi.
- Forumun eskisi kadar hareketli olmamasının en önemli sebebinin ekonomik olduğunu düşünüyorum. Herşeyden önce malesef ülkemizde bundan 10 sene önceki hatta 5 sene önceki balık çeşitliliği yok, olan türlerde cep yakıyor, yem ve ekipman fiyatları 10 kat artmış. Halkın alım gücünün de düşmesi sebebiyle insanlar artık hobilerine eskisi kadar bütçe ayıramıyor.
- Bir diğer sebebin de yeni nesilin internet kullanım alışkanlıkları olduğunu düşünüyorum. Bir bilgiye ihtiyaç duyulduğunda önce araştırma yapılması ve araştırmaların sonunda istenen bilgiye ulaşılamasa bile en azından nitelikli soru sorulabilecek kadar bilgi toplanmış olması gerekir. İnsanlar artık hiç araştırma yapmadan sorularını sosyal medyaya yazıyor ve onlarca yanlış yorumun içerisinde belki doğru bilgiler de kaynayıp gidiyor. Aynı şey forum için de geçerli, forumda küçük bir araştırmayla edinilebilecek bilgiler için birbirinin aynı başlıklar defalarca açılıyor. Bu da forumda bilgi kirliliğine ve bazen atışmalara yol açıyor ve bazı üyeleri küstürüyor.
- Bir diğer sebebin moderasyon zaafiyeti olduğunu düşünüyorum, forum moderasyonu kötüdür demiyorum ama konu açma soru sorma konusunda bir önceki maddede belirttiğim şekilde sormaya yönlendirecek kurallar getirilse veya ansiklopedi kısmında en çok sorulan soruların bir derlemesi yapılsa faydalı olabilir.
70*70*70 Bir Akvaryumumda Oscar Ve Yanında Balik
2 oscar beslemenizin bir sakıncası yok, yanına bölgeci olmayan oscar ile mücadele etmeyecek ama kendini koruyabilecek ve yem olmayacak 1 2 balık eklenebilir, severum türleri(gold/green severum, rotkeil, çikolata), leopar vatoz sizin akvaryumunuz için uygun. Akvaryumunuz daha büyük olsaydı tinfoil, bayrak kuyruk, çin ejderi, kristal köpekbalığı, bişir, silver dollar, green terror, makrakanta, arowana gibi balıklar da uygun olurdu ama bunlar çok büyüyeceği için bir süre sonra problemler başlar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.