ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ilhannnn01
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
809
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Kasım 2015 09:24
Son Ziyaret:
15 Saat 39 Dakika önce
Toplam Mesaj:
909 [0.54 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
68 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İlhan A.
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1985
Yaş:
35
İl:
Adana
Meslek:
Bilgisayar Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/179452/100920190951531.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

Sump Vs Dış Filtre
Dış filtre yeterli, bu boyda akvaryum için sump yapmaya gerek yok.
Severium Akvaryum U
Genel olarak uyumlu bir balıktır, yine bütün amerikan cichlidlerde olduğu gibi agresiflik balıktan balığa değişir nadir de olsa arada agresif balıklar çıkabiliyor.
Ben genelde severum a daha agresif balıklarla birlikte baktım, orta amerikan karma ve astronot akvaryumlarımda vardı. Kendini iyi koruduğunu söyleyebilirim.
Birçok kez yanına yavru balıklar ekledim, yavru balıklara hiç bir zarar vermediği gibi sahiplendiğini ve diğer balıkların da yavrulara zarar vermesini engellediğini gözlemledim.
Bakması zevkli uyumlu balıklardır, büyüdüklerinde çok gösterişli olurlar yalnız iç parazit e karşı hassaslardır, su kalitesinin iyi olması olması önemlidir.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/179452/080520182125231.jpg[/IMG][EDIT]ilhannnn01,2020-06-03 08:46:19[/EDIT]
10 Cm Jaguarım
Canberk Bey, balık hala yaşıyor mu durumu nasıl ?
Kum,biyolijk Sunger Gibi Mal. Nasıl Uyguna Getrlir
2. el bulunabilir ama ben yeni almanızı tavsiye ederim. ayrıca oscarlarda silis kum yerine biraz daha iri ve koyu renk bir kum çeşidi kullansanız hem balığın renklerinin öne çıkması açısından hem de balık pisliklerini göstermemesi açısından daha uygun olur.
Oscar İle Yasayabilen Suru Baliklari
Uzun zamandır oscar besliyorum ve oscarların, yutamayacağı kadar büyük ve kendilerine tehdit oluşturmayacak balıklara saldırdığını henüz görmedim (melek dahil),

Sürü balıkları genelde küçük oldukları için oscar a yem olabilir, ama farklılık olması açısından tinfoil barb, bayrak kuyruk, kristal köpekbalığı, belki denisoni olabilir. Ek olarak makrakanta sürüsü olabilir, dip balığıdır ama hem büyük boyutlara ulaştığı için hem de hızlı oldukları için oscarlara karşı kendilerini koruyabilirler.

Ben uzun süre oscarlarımla birlikte tinfoil baktım arada bir tinfoil e vuruyorlardı ama öyle zarar verecek öldürecek darbeler hiç olmadı. Zaten amerikanlar kendi aralarında sürtüştüğünde de ufak tefek yaralanmalar oluyor.

Benim tecrübeme göre oscar ile en sorunsuz yaşayan balıklar severum ve türevleri, suyu temiz tuttuğunuz sürece renkleriyle akvaryumunuza güzel bir hava katarlar.

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=lx7GEhxsldU[/VID]
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=jijfXAl8MVw[/VID]


[EDIT]ilhannnn01,2020-05-29 14:57:54[/EDIT]
Yenı Dunya Ve 100 Kat Vernık
Vernik gereksiz, yeni dünya yaprağı, dalı, kökü akvaryuma konulabilir.
Camdaki Beyaz Kurtçuklar
Murat Bey, etçil beslenen her akvaryumda olur hiç telaş yapmayın, görmek istemiyorsanız vatoz atın akvaryuma, vatoz derken normal bildiğimiz düz vatoz (pleco) bunların hepsini afiyetle yer. Arada kaçanlar olur onları da balıklar yer. Discus a zarar verecek bir canlı değil.
Sump Çekiş Gücünü Nasıl Arttırabilirim
[QUOTE=mehmetdemirbas]

Kafa motorunu yükselteceğiz ama motorun olduğu bölümde su seviyesi bir önceki bölümün altında zaten. Motoru buyutunce son bulumdeki suyu hızlı bosaltacak ve kısım boş kalacak.

Su emisin olduğu kısma emisi arttirabilecek bir cihaz bağlanabilir mi? Elimde 650 lt lik iç motor mevcut, onun altına hortum bağladım ancak çekiş sağlamadı. İç filtrenin Su emiş kısmını bu alana dayadigimda emiş sağlıyor ancak motor suyun dışında çalışıyor. Uzun vade de ısınma vs ye bağlı arıza yapar mı?[/QUOTE]

Bahsettiğiniz delikli plakaları çıkarınca motorun olduğu bölümdeki su seviyesinde değişme oluyorsa, suyun daha rahat geçeceği bir ızgara kullanıp deneyin, iç filtre kafa motorlarının su içinde çalışması gerekir aksi takdirde kısa sürede bozulabilir.
Girişe kafa motoru eklemek suyun bölmeler arasındaki geçiş hızını etkilemeyeceği için bir süre sonra ilk bölmeden taşma yapar. 2. seçenek 2. kafa motorunu yine basış kısmına ekleyip hortumu birleştirmek.
Sonuç olarak emiş yapan motorun debisinin artması lazım.

2*20 lik bölmede sorun yok fakat bir şekilde ilk giriş kısmındaki ızgaranın deliklerini büyütmeye çalışın.
Sump Çekiş Gücünü Nasıl Arttırabilirim
Kafa motorunu güçlendirerek emiş gücü arttırılabilir.
Astronot Akvaryumu Kurulumu
Siyah arkaplan ve siyah ya da lav kırığı kum güzel olur, [U][B]sivri ucu olmayan[/B] [/U] dallar/kökler dekor için uygun olur. Suyu yumuşatmak için meşe/catappa/yeni dünya yaprakları kullanılabilir ek olarak mangrow kökü de suyu yumuşatır. Bitki veya küçük dekorlar düşünmeyin bitkileri söküp parçalarlar, yerinden oynatabilecekleri dekorları da ordan oraya atarlar.

Filtrasyonunuzun iyi olması lazım, dış filtre/sump gereklidir, sıcaklığı 25-26 derecede tutmaya çalışın daha yüksek sıcaklıklarda sorun olmaz ama düşük sıcaklıklarda beyaz benek olabilirler.
Yem olarak neredeyse herşeyi yerler, etçil oldukları için protein ağırlıklı cichlid yemleri ile besleyin, tek bir yeme alıştırmayın en azından 3 4 çeşit yemle besleyin, canlı yem, dana yüreği, tavuk ciğeri gibi şeyleri sıklıkla vermeyin bu tür yemleri çok severler ama alışırlarsa kuru yem yemezler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.