ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Adnan53
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
39
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Ekim 2018 19:35
Son Ziyaret:
4 Saat 12 Dakika önce
Toplam Mesaj:
58 [0.33 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
56 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Adnan irken
Doğum Tarihi:
24 Kasım 1980
Yaş:
38
İl:
Istanbul
Meslek:
Oto kiralama
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Adnan

SON 10 MESAJI

Akvaryum Isısı 22 Dereceyi Geçmiyor
[QUOTE=Turkishsoldier]Termometre bozuk galiba balıkları haşlıcaktım 5 dakkada derece düştüğünü gösterir diye düşünüyorum ama derece 22 de kaldı hep ?
Ozaman ben ne olur olmaz diye 22 de bıraktım ısıtıcıyı ama su aynı 30 da yapsam aynı 26 da ksb bakyın ısıtıcı konusında tecrübesizisim balıklar telef edicem galiba

Öyle hiç denemesim pşastik kısmından tutup bi deneyim hemen [/QUOTE] Kolay gelsin... Isıtıcıdan vazgeçmeden önce 2.bir termometre al, yine civalı sarı renk ince uzun olanlardan. Eski termometreyle yanyana koy bak aynımı gösteriyor. Smartlarda 2 derece oynama olabiliyor ama dediğin gibi bir fark çıkmaz. Birde ısıtıcı çalıştığında yakından bak, belli belirsiz sıcaklık dalgası gözüküyormu suda.
Pullar
[QUOTE=AKVARİSTNB]peki niye[/QUOTE] Balıklarında dinlenmeye ihtiyacı var, ışığın sürekli açık olması onlarında sürekli aktif olması demek. En azından akşam 11~12 den sabah 7~8 e kadar ışık kapatın[EDIT]Adnan53,2019-04-18 20:47:12[/EDIT]
Hangi Balığı Almalıyım Kararsızım
[QUOTE=KuzCeb] Barbları seviyorum aslında bitki için yardımcı olur musunuz? Bu arada mel ilk tecrübe için zorlar mı?[/QUOTE] ilk başlıyorsanız ve bütçeniz düşükse 1e4d sarı prenses 1e4d iceman en ideali. Silis kum ve bol saklanma alanlı kayalık tasarım. Başlangıç için güzel balıklar, zamanla yavru alır koloniyi genişletirsiniz. Düşük ihtiyaçlı bitki bile baksanız o litrede masraf ve bilgi isteyecektir. Bütçenizde öncelik filtre ve ısıtıcı olmalı.
Bişiriler Polypterus İle Pengasus Japon’lar
[QUOTE=Serkan190735]Merhaba,arkadaşlar. 2 adet bişirilerim var
Çok Avcılar Japon’larıma defalarca saldırdıklarını gördüm 3 günde 3 Japonum öldü onlar mı öldürdü bilmiyorum
Pengasus tankıma mı atayım bişirileri
Yoksa Japonlara zarar vermez mi bişirler
Lütfen acil destek !!![IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/213212/170420191846461.jpg[/IMG][/QUOTE] Bişir avcı balık, yemek menüsünde balık etide var. Kendi gibi avcı balıkların olduğu akvaryumlarda geniş litrelerde besleniyor. Japon balıkları onun için yemden başka birşey değil,pengasuslarada çok hasar verecektir.
30cm Lik Akvaryum İçin Filtre
[QUOTE=canarslnn]

Sanırım en doğrusu bu oldu. Önerinizi dinledim. Rahatsız edici bir girdap oluşmuyor suda. Peki suyu yeterince havalandırıp filtreleyecek mi sizce bu yöntem? Birde fotoğrafını paylaştım. Doğru yapmış mıyım kontrol eder misiniz?[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214742/160420192330571.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214742/160420192332051.jpg[/IMG][/QUOTE] Filtrenin bir uzatma borusu daha olması lazım. Varsa onu kullanın yoksada olduğu şekliyle filtreyi aşağı doğru konumlandırın, tamamı suyun içinde olmalı.
Albino Çöpçü Su Yüzeyinde
[QUOTE=Görkem ÖzBayram]2-3 gün önce almış olduğun albino çöpçü sürekli olarak su yüzeyinde ve dipten yem bulamama sıkıntısı yok çünkü yemleme yaptıktan sonra da su yüzeyinde kalıyor .
Akvaryum içinde kılıçkuyruk ,beta ve cüce vatoz var. Ayrıca minare salyangozu da gözlemledim. Lütfen bunun bir hastalığın başlangıcı felan ise söyleyin yedek tanka aktarım yapıyım. (Bu arada sorun Salyangozlardan kaynaklanıyorsa lütfen bilen biri nasıl bu salyangozların kökünü nasıl kazırız söylesin )[/QUOTE] Çöpçüler betalar gibi oksijeni su yüzeyinden alır. Ani hareketlerle tabandan yüzeye bir anda fırlayıp geri geldiğini görmeniz normaldir, benimkilerde de aynı durum var. Sürekli su yüzeyinde kalıyorsa başlıca sebebi stres yada nitrat olabilir. Balığınız yeni ayrıca 1~2 gün daha gözlemleyin, rahat olabilmeleri için en az 6lı grup halinde bakılmalılar. Strese bağlı değilse düzenli su değişimleriyle nitratı azaltmaya çalışın. Yemlemeyi fazla yapmayın. Çöpçüler yem artıklarını tüketir diye bilinselerde sadece artıklara mahkum etmek doğru değil,onlara özel dip yemi kullanın. Salyongoz sayısı rahatsız edici düzeydeyse (zamanla olacaktır) gördüğünüzü akvaryumdan toplayın, kalanlar için akvaryuma 2 tane katil salyangoz ekleyin. Kökünü kazımasalarda nüfus artışını engellerler. Salyangozlarda dipte yem artıklarını tüketir, yeme ortak olma dışında bir zararları olmaz çöpçülere.Üstten Çift Delikli Sump Nasıl Yapılır?
[QUOTE=16oguzhan][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/194853/140420192227061.jpg[/IMG]
Arkadaşlar 170x70x60 2.el aldığım bir akvaryum vardı. Bunda sağ üstte ve sol üstte sump delikleri varmış. Peki bu nasıl bir sistem ben hiç anlayamadım. Şuan dış filtre var ama biraz yetersiz. Acaba bu sump'u nasıl kuracağım? [/QUOTE] O şekilde delik benim bildiğim durso sistemlerde mevcut. Sistem yapımı ve işleyişi hakkında tecrübem yok. Size tavsiyem durso sump sistemi olarak araştırmanız. Akvaryumun tam görselleri, ebatları, deliklerin konumu ve çapı hakkında bilgiler verirseniz tecrübe sahibi arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Akvaryumum İle İlgili Bilgi Almak İstiyorum
[QUOTE=Oguz17]35 civarı japon var ne kadar yemlemeliyim kuru yem var kırarak toz haline getiriyorum 20 tanesini günde 1 kere veriyorum sizce yeterlimi?[/QUOTE] Yemi toz haline getirmeyin, büyük stick şeklindeyse ufak parçalar halinde verin. Yemi ufalamak suyu kirletecektir. Vaktiniz müsaitse günde 3 defa az yemleyin ve yem tek çeşit olmasın. Alta baya emek vermişsiniz ama herşeyden önce tabanı komple boşaltıp ince kum ekleyin. Yapay süsleri çıkartın büyük taşlar kalsın. Kabuklar içine girilecek şekildeyse onlarıda çıkartmanız gerekecek, japonlar sıkıştığı yerden çıkamıyor maalesef. Forumda dün gördüm, biri 2 gündür kayıp japonunu kabuğun arasında ölü buldu. Son bir tavsiye ; akvaryumun litresi iyi, şu an küçükler diye kalabalık gelmiyor gözünüze ama balık sayısını 10~15 e indirmeye çalışın. Yeterli hacimde düzenli yem ve su değişimiyle balıklarınız daha rahat büyür ve güzelleşir. Büyük boy japon balığı akvaryum görsellerini inceleyin. Ne demek istediğimi anlarsınız.
Akvaryum Temizligi
[QUOTE=LockeX]2.el akvaryum aldim 175 lt 150 tl aldim akvaryum kirli nasil temizlemeliyim neler kullanmaliyim[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/213838/120420191853531.jpg[/IMG][/QUOTE Hayırlı olsun... Akvaryumun kumu önceden kalmaysa hiç uğraşmayın komple çıkartıp atın kumu. Önce sıcak suyla 1~2 çalkalayıp boşaltın, kirler yumuşasın(çalkalayın derken akvaryumu kaldırıp kendinize yada akvaryuma zarar vermeyin) . Sonrasında akvaryum tuzu ve sirke kullanarak bulaşık süngeriyle güzelce içten temizleyin. Camlarda kireç lekesi varsa jilet yada bulaşık süngerinin sert kısmıyla camı çizmeden temizlemeye çalışın. Kirler çıktıysa durulayıp tankı su doldurun, suya akvaryum tuzu ve metilen mavisi ekleyin (sızdırma ihtimaline karşı test etmiş olursunuz) . Akvaryumda iç filtre varsa iç malzemelerini atıp dışını bu suya koyabilirsiniz. Bu şekilde 1~2 gün bekleyin, sonrasında suyu komple boşaltıp durulayın . Camları içten güzelce silip kurulumu yaparsınız. Kimyasal kullanmayın, sadece kirler çıkmayacak gibiyse iyi durulamak kaydıyla çok az çamaşır suyu işinizi görür. Camdaki kireç lekeleri için kazırsanız silikonlara dikkat edin.
Akvaryumdaki Dış Filtre Tam Temizlemiyor
[QUOTE=kerim123121]Vallahi 1 ay olacak 1 tane green terrör öldü onun sebebide yemlemeyi 1 gün unutmamdı ayrıca yemler diba batıyor .yem olarak batmayan bu balıklara uygun bir yem önerebilir misiniz balıklar gerçekten çok pisletiyor bu malesef doğru :D[/QUOTE] 1gün aç kalmakla balık ölmez. Oscar hariç bahsettiğiniz balıkları beslemedim hiç. Oscarıda beslerken yeniydim, maalesef araştırmadan hacimsiz kalabalık bir tanka koydum. Haliyle balıkların ömrü uzun olmadı. Şimdi canım sıkıldıkça bu forum gibi yerlerde sürekli konuları okuyorum. Araştırmama göre Akvaryumunuz sadece green terrorler için uygun. Bıçak balığı 80 cm. e çıkabiliyor ve karmada çok agresif, onlar için uygun tank 700+ litrelerden bahsediliyor. Astronotlar keyifli balıklar ama onlarda hacim ister. Akvaryumu büyütemiyorsanız ; tek olarak astronot ya da bir çift green terrörle devam edin. İnanın sizde baktığınız balıkta akvaryumdan daha çok keyif alacaksınızdır.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 256 Online Kullanıcı, 139 Üye

Online Kullanıcılar

mperk, teksel, falconx, BoraBerkol, gbozkurt, ceyh, BKAYA, F4iLuR3, ferdikorkmazzz, DTkadir, Byfiremanfish, Umut6, Brzoza6pl, Aquariumhouse, indianaconz, enversen79, terranova, drugs, SahinTaskin, enginm2000, Alikorkmaz13, fahri-, Berkay4234, BadWolf, Yılmazqq, Gtuncay, Fragant, sbasoz, tolgatrn, Neosever, sahsuvar01, Ulqiorra, Silver06, echeveria, serkantezel, tugi, sahin71, msurucu, tavla2, aponogeton, muratchef, vendetta99, mehmetaydin, sinanb85, FURKANALTIN, icelebi, Erdemerol23, gcinoglu, Street Parrot, Slymn-pyrz, Flexa, Akgün Cem, Mikail Erdoğan, namsada, leventyikilmaz, UmitOnay, rikifat, istaquarium, mehmeyt, ANKARALEPTESOMA, Noyes, MiSoSiKiaN, bocco, Emre 90334, bettaaşığı, Hasanbal54, Halil14, mesut alak, hkn06, Engin BOZKURT, ErdSNGZR, aldemirim, İsyan ateşi, Ismetk, AlperTasci, emreyildirim, Furkann66, Altispinoza, keremmina11, geheimnis, Shotokan, FurkanYnk, Chtt, deriinmavi, Mehya, Wolf, canguler, Deadsong, CrowDooku, heihache, solaytekin, Firatbasoglu, Ortaamerika, nikon_, ertan26, orhanönal, Mu5a, Gannicus, Beta_balik, 😊, Pervane, Supervenenis, Fatih ÇE, Metal06, ozan_1903, İhsansahintr, Kemalk41, bilalylmz53, swordfishhhh, EnginEmirErdogan, 16oguzhan, Kadir Bora, dusumsel, erimgorgulu, Mallaca, emree06, mustafa_unax, kadirik, ultraaskin, Balikaşki, tunasoylemis, kaangurlen, Heinzen, Hawks, shark, UGURBEY, AntigueAquarium, Muhammed kose, selahattinfidan, aymumcu, ka2n, erdalakçay, TheMax, Ziya Erkus, devito, hacivat, yiwotxxx, radkaya, huzur, Alikaan147,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.