ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
fadfad
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Şubat 2020 09:06
Son Ziyaret:
5 Saat 31 Dakika önce
Toplam Mesaj:
8 [0.53 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Fad
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Fad

SON 8 MESAJI

Eurostar Akdeniz 380 Filtre Kullanımı
Yanıtınız için teşekkürler. En alta elyaf, üstüne bir sıra Eurostar seramik halka, üstüne sünger ve en üste tekrar elyaf koydum. Bir de pipo filtrem var akvaryumda zaten. Şelale işlevine gerek kalmıyor gibi aslında. O zaman, daha fazla su doldurmak balıkları da rahatlatacağından, şelale suya gömülecek kadar doldurabilirim.
Eurostar Akdeniz 380 Filtre Kullanımı
Merhaba arkadaşlar, Eurostar Akdeniz 380 akvaryum kurdum. Birkaç lepistes ekledim. Sorum şu;

Bazı arkadaşlar bu akvaryumun tepesindeki orijinal şelale filtrenin şelalesi suyun içinde kalacak kadar su doldurmuş akvaryuma. O filtre o şekilde düzgün çalışır mı? Suyun şelaleden aşağı düşmesi için biraz boşluk bırakmak gerekir mi? Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Selamlar
Hobiye Başlama
Merhaba, akvaryumunuz çok güzel. Ben de Eurostar 380 aldım. Bir sorum olacak; dikkatimi çekti, siz akvaryumun tepe şelalesini suyun içinde bırakacak kadar su doldurmuşsunuz. Filtre o şekilde sağlıklı çalışabiliyor mu? Biraz boşluk bırakıp, suyun filtreden aşağıya şelale gibi düşmesine izin vermek gerekmiyor mu?
Bu Kum Sizce Hagen Mi?
[QUOTE=acemiihtiyar]1) Bu tarz akvaryumlarda amaç her ihtiyacı bir arada karşılamaktır zaten. Ekstradan hava motoru ve pipo filtre koymanıza gerek yok bence. Şelale filtreden tanka dökülen su gerekli oksijeni sağlayacaktır. Boşuna masraf yapmayın. [:cik:]
2) Canlı bitki eklemek istiyorsanız zemindeki kumun 5 cm civarı olması gerek. Aksi halde bitkiler tutunamayıp su yüzeyine çıkacaktır. (Tabi anubias tarzı bitkiler alıp kaya veya ağaç dallarına yapıştırırsanız o başka)
3) Seramik halka bakteri kültürünün oluşması için çok önemli ama şelale filtre içinde dış filtre veya sump içinde verdiği performansı vermeyebilir. [:((]
4) Yetiştirmeyi düşündüğünüz balık türleri için bir yorum yapmayacağım. hangi balığın ne kadarlık bir alana ihtiyaç duyduğunu diğer forumlardan öğrenebilirsiniz. ama 40 litre bir akvaryum için en azından bir türü iptal etmeniz gerekir gibi düşünüyorum.

sonuç olarak temizlik ekibini tamamlamak için bir vantuzlu çöpçü ve / veya bir sae eklerseniz aşırı bir yemleme yapmadığınız sürece suyunuz çabuk kirlenmeyecektir. dolayısı ile pipo filtreye de gerek kalmıyor ve tabi onu çalıştıracak hava motoruna da. [:iyi:][/QUOTE]


Yorumlarınız için teşekkürler.

Hava motoru geldi bile. Pipo filtre kargoda kaybolmuş gibi görünüyor. Ama masrafı yaptım artık, dönüşü yok :) Zaten pipo filtreyi ben oksijen için değil, bakteri kültürü için aldım. Şelale filtrenin hacmi küçük olduğundan çeşitli malzeme koyulamıyor. Oraya da sadece seramik halka ekleyeyim dedim. Akvaryumum küçük ama yine de önemli olan çok balıktan ziyade sağlıklı bir ortam diye düşünüyorum.

Bu arada, ısıtıcıyı 100 watt aldığıma pişman oldum. Bu akvaryuma çok oldu sanki. Ayarlamakta sıkıntı yaşıyorum.

Balık seçiminde de sadece neon tetra da yapabilirim aslında. Temizlik ve döngü için de elma salyangozu, cüce vatoz ve çöpçü uygun olmaz mı?
Bu Kum Sizce Hagen Mi?
[QUOTE=acemiihtiyar]Öncelikle hagen kumu neden tercih ettiğiniz önemli bence. Eğer zemini ve arka planı koyu renk yapıp balığınızın rengini ön plana çıkarmak istediyseniz bu kadar karışık renkli bir kumla istediğinizi pek elde edemezsiniz. Yok eğer bitkili bir tank kuracaksanız hagen idealdir ama o zamanda renginden önce altına koyacağınız lav kırığı veya benzeri bir katmanla hageni desteklemeniz gerekirdi. O zaman kumun rengi ikinci planda kalır çünkü zamanla bitkiler tankı saracaktır. [:iyi:]
Not: bu arada balığı acilen o sudan çıkartıp varsa önceden dinlendirilmiş bir suya yoksa damacana suya almanızda fayda var. tank oturmadan canlı eklemek [:cik:][/QUOTE]Fotoğrafı önceki akşam çekmiştim kurunca. Bu akşam eve gittiğimde 48 saat olmuş olacak. Akvaryumum Eurostar Akdeniz 380 (40 litre). Şelale filtresi sürekli çalışıyor. Sıcaklık 26 derecede. Artık su düzelmemiş midir 48 saatte?

Bir iki bitki koymayı düşünüyorum. Çok değil. Hagen kumun altında da 1 kg gübre var.

Hailea Aco 6600 hava motoru ve Xinyou xy-380 pipo filtre sipariş ettim, bir hafta içinde kuracağım onu da. İki filtre de aynı anda çalışsın istiyorum. Bir kutu da seramik halka aldım, onu da şelale filtre içine koyacağım. Ayrıca bakteri kültürü de alıp eklemeyi düşünüyorum suya.

Düşündüğüm balıklar;

Lepistes 1e3d
Moli / Plati 1e3d
Cüce vatoz 1
Çöpçü 1
Elma salyangozu 1

[EDIT]fadfad,2020-02-13 13:04:10[/EDIT]
Bu Kum Sizce Hagen Mi?
Sizinki de simsiyah görünmüyor Ömer Ali Bey.
Bu Kum Sizce Hagen Mi?
Biraz öyle oldu. Hata, biliyorum. Ama akvaryumcunun tavsiyesi değildi bu. Balık çok kötü bir ortamdaydı, daha kötüsü olamaz diye aceleyle yaptım bunu.

Kum konusu canımı çok sıktı. Simsiyah bir zemin oluşur diye beklerken görüntü böyle oldu. Hagen kumun simsiyah olması gerekmiyor mu?
Bu Kum Sizce Hagen Mi?
Merhaba arkadaşlar, yeni akvaryum kuruyorum. Akvaryumcu arkadaş Hagen kum için farklı farklı kalite ve fiyatlar olduğunu söyledi. En pahalısı 10 Tl/Kg olanını aldım. Orijinal Hagen kumdur dedi. Ama akvaryumdaki görüntüsü böyle. Sizce gerçek Hagen kum mudur bu?

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/221041/130220200959321.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/221041/130220200959331.jpg[/IMG]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 403 Online Kullanıcı, 219 Üye

Online Kullanıcılar

HarunYldrm, Gokdeniz0660, ilker aydın, CagriSindirac, namsada, borabgln, Ali Talip0306, emrepablo11, biacar, buraktasdelen35, icelebi, KILLIFISH, Apoca1ypse, hakansel, Goksen, ryzend, hsyn35, ibrahim43, Tolga30, Balikcidede, Mesut.39, Eskihobici123, Skylord, arapaima, çilesiz, griii, Flexa, umut5555, Furkan 1, Yasin, SinanTanis, kptanil, lucas_74, EGInfernO, AGB22, BlackGoat, vendetta99, jueJ., nemo61_4, Gökyüzü. Bulut, aljehin, BaranTiryaki, budak_murat, mehmetguel, praksis, FurkanKöse59, gokhankuzeyelvin, yldrmali, Mikail Erdoğan, yakaryus, rexxter, Muhendis39, ataU, TugayKrmn, UGURBEY, MEOzbay, incaia, Alina_Meleğim, onur228, Furkann66, ahmetyesevi, usedir, rikifat, Koksal Gurkan, cengiz han, Kınayu, mcmert, seapromise, erimgorgulu, i_yilmaz, Rbektas, frknesen, soliter83, serhat480, hakandinler, EmrullahBoslu, koagulant, Alihanunal01, dragut_34, Merdan onluel, a.gumrah, RoIF, EmirHaN, Seher midilli, cmasdiver, capo di capi, wmelontr, Altispinoza, AkvaryumKolik, sanart915, EkremTzc, SinaBezek, bilge_kral, OrhuN Sarı, Oguzz92, gattar5050, ersin1981, sohtorik, idiopatik, Yavuz3112, AYKAN16, zaro73, aeakkus, cobankartal, ilkayocak, edabilsel, tolgor, cüneyt99, seran06, Bettabeta, lojistisyen, ternapi, Oguzhance, solaytekin, Yusuf Tanrıverdi, osman-01, zekigonlum, seco515, aefarukkeskin, iremg, MurathanM, denizkarayali, neco61, msurucu, Blocktrade, serdar131977, marco.pasha, UfukVural, woddwill, RobinsonDefoe, reano, Alltitan, eski-fishman, toprakzan, MertA, Alperenpkr, stopsound, Murat Dokur, Ghetto, aires, adnanulku, JohnWick, SmallCandyThing, orhanönal, darkandcold, serkancilek, selfish, menesc, erensimsek, merif, Cmlcngz, MŞEN, bakaya, Karaoğlan, bulent84, cetinsoft, Ali.65, akay25, Judge_Fish, asabijapon, Hanem1509, Kemalk41, batur07, Gld5, erman212, lapseee, zorroBlack, TSevil, Gustlof, reel_passion, ismailyakupoğlu, Bahadir, Haydem, Formicasmind, viper_78, flea, Reverb, gknbdyn, m4n4q4, sagamore, alecozan, KeremT, Ernbsc, Meteor71, atiryaki, Chensy, juliussezar, AQUAVARYUM, GirayKaan, ciii87, Berk12, Tugberk, otorun, bugra6, Tanganyika07, baygezgin, suslu_78, hkngrdn, hanbeyiderler, BlackHorse, Aqua Discovery, diaslayt, Kaptan34, livadi, rebellovee, Gursoyhasan, Musa27, bats18, celu, Mydonose26, Itokin, cankan_06_3, serengeti, MelihSezer, rohembus, Slanq, corax, Cigerci, basarir54, AmazonDream,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.