ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
smithiseek
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
554
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Şubat 2014 13:00
Son Ziyaret:
11 Saat 37 Dakika önce
Toplam Mesaj:
775 [0.25 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
35 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Umut Ak
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/158408.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

Kullanılmayan Co2 Tüpü
- Sağlıklı kullanım ömürleri 10 yıl diye biliyorum ancak 10 yıl sonrası teste girip bir 10 yıl daha kullanılabiliyor sanıyorum.
- Uzun süre kullanmama durumunda boş tutulması öneriliyor zira CO2 aşındırıcı bir gaz, tüp aşınmış/zarar görmüş müdür derseniz maalesef bunu cevaplayacak kadar deneyime sahip değilim.
Planarya'yla Mekanik Mücadele
Mekanik olarak sifonlama yöntemi ile baş edebilirsiniz, denk geldikçe bende aynı yöntemi uyguluyordum . Sayıları mücadele edilemeyecek kadar çoğalırsa planarya kapanı kullanarak azaltır ya da kesin çözüm için no-planaria kullanarak kurtulabilirsiniz.
Karidesler geldiğinde de yemlemeyi bir kap(petri kabı,çay bardağı tabağı..) içerisinde yapıp kuma yem artığı karışmasını engellerseniz fazla çoğalamazlar.
Moss İçin Led
[QUOTE=appeo]

Ledlerin arası bi tık açık bir problem olur mu [/QUOTE]

Zannetmiyorum.
Karides Kabuk Değiştirirken Zorlanma
Sağlıklı kabuk gelişimi ve değişimi için bir takım katkılar var onlardan kullanabilirsiniz. Glasgarten shrimp fit gibi. Bu ürün fiyat olarak biraz maliyetli olduğundan ben yerli üretim ve uygun fiyatlı olan Shrimsforever Glucazyme ve Mineral powder kullanıyorum ,tavsiye ederim.
Moss İçin Led
Verimli olacağını düşünüyorum , mosslar 6500K soğuk beyaz ışığı seviyor. Uzun yıllar 6500K tasarruflu ampul kullandım moss olan akvaryumlarımda ve gayet verimli şekilde yaşayıp çoğaldılar.
Mavi Melek Karideslerin Gövdesinde Beyazlaşma
Eğer ki hasta karides tanktan ayrılmaz, tankta ölür ve diğer karidesler tarafından yenilirse hastalık diğer karideslere de geçecektir . Benim gözlemim bu yönde oldu .
Neocardiniada Su Kullanımı
Dinlenmiş musluk suyu büyük olasılıkla uygun olacaktır . Ben musluk suyu kullanırken Sera Aquatan blackwater kullanarak daha güvenli hale getiriyordum. Ancak bu sene bulunduğum bölgenin musluk suyu, Aquatan kullanmama rağmen pek hoş değerlere sahip değildi . Yumurta tutan mavi melek karideslerim her seferinde yumurtalarını attılar.
Bunun üzerine reverse osmos su kullanmaya başladım, Gh+ ekleyerek uygun iletkenlik değerini elde ediyor ve o şekilde kullanıyorum.
Karidesle Uyumlu Balıklar
Karides ile balık denemelerimde önerebileceğim tek tür pygmy cory dir. Beraber aynı kaptan yem yiyorlar, beraber yüzüyorlar ve asla karideslere dokunmuyorlar. Boyutlarından dolayı çok tavsiye edilen sivrisinek rasbora türü balıklar bile ne yazık ki yavruları zevkle avlıyorlar.
Melikşah Akvaryum Bilen Var Mı?
Bir adet 35 küp , bir adet de 60x40x40 tank aldım oradan. 35 küp tankı bir senedir kullanıyorum gayet memnunum, 60 lık olanı henüz kurmadım.
Ben memnun kaldım .
Bu Bitkinin Turu Nedir?
Riccia fluitans gibi görünüyor ,christmas moss değil maalesef.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.