ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mehmet064
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
18 Temmuz 2013 03:35
Toplam Mesaj:
22 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
mehmet vural
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Usak
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

MEHMET VURAL

SON 10 MESAJI

bitkiliden malawiye geçiş

Boyut (cm):
Kapasite (litre):

Canlılar:

Malzemeler:

Akvaryum Bakımı:

Kullanılan Yemler:

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:

Merhaba değerli hobiciler uzun süredir bitkili akvaryumla uğraşmıştım.Değişiklik amacıyla malawi türlerine yöneldim akvaryumcu katanga diye verdi bu balıkları araştırmalarıma göre en cok hongiye benziyor.Ama hala kesin tür adını bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorum.Çok eylenceli ve hareketli balıklar 5d 1e 6 adetler herhangi bi geçimsizlik yok sağlıkları gayet iyi akvaryum biraz küçük geliyor ama akvaryumcudaki alanlarından cok cok daha iyi alana sahipler ilerde nasip olursa akvaryumu büyütmeyi düşünüyorum zaten.Kapak ve sehpa kendi yapımımız.filtre saatte 500l kapasiteli şelale filtre gayet güzel temizliyor.50w ısıtıcı hava taşı ve hava motoru mevcut dekor olarak çakıl ve ortaboy taş kullandım bir tanede kök var sade ve şık olduğu kanaatındayım değerli yorumlarınızı bekliyorum herkeze sağlıklı balıklar
Erdal Hoca2009-07-03 16:46:32
Bitkilerin gelişimi için çivi
[QUOTE=bitkici1]

Çivinin faydalı yada zararlı olduğu konusunu bırakın, iddalı arkadaş ''co2 felan ne gerek var masrafa '' demiş, bitkilerin co2 ihtiyacı tartışılmaz bir konu. Bu olay denize dalmaya giden bir adama abi oksijen tüpünü boşver, iç şu ilaçları performansı gör demek gibi bir şey olmuş.

[/QUOTE]

co2 elbette tartışılmaz ama buradaki co2 tabirinin arkasındaki maksat tüplü sistem.Co2 olmassa zaten bitkide olmaz.
mehmet0642009-04-11 13:17:55
Göründüğü kadarıyla bu konu hakkında yeterince bilgisi olan yok yada daha bu konuya rastlamadı.Bu konunun illaki bilimsel bir açıklaması vardır.Eğer gercekten bitkilere faydası varsa neden uygulamayalım.zamanla balıklara zararı olacağı az cok kestiriliyor.sürekli değilde zaman zaman aralıklarla uygulamayı göz önünde bulundurursak daha fydalı bir açıklama olacağı kanısındayım..saygılarımla

Emre bey metaller bidiğim kadarıyla suyun içinde küflenmezler ancak havayla ıslakken temasa geçerse küflenme olur diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin.

Adem TANIŞ2010-05-21 17:11:08

Arkadaşlar bugün akvaryumcuya gittim. Yeni bitkiler gelmiş, neyse seçtim beğendim bir kaç tane aldım. Akvaryumcu abiyle ayak üstü sohbet ettik. Tüplü co2 sistemleri nasıl falan diye cevabı şu şekilde oldu.''co2 felan ne gerek var masrafa 2 tane inşaat çivisi göm kuma seyret bitkilerdeki gelişimi'' Bunun üzerine abi ciddimisin dalgamı geçiyorsun dedim. Gayet ciddi bir şekilde dene sonra gel konuşalım dedi. Hayret ettim tabi üstadlar hakikaten böyle birşey var mı? Bilgisi olanlar paylaşırlarsa bu konuyu sevinirim. Herkese sağlıklı bitkiler.

Adem TANIŞ2010-05-21 17:10:38
botanik akvaryum,canlı doğuran "resim eklendi"

Son durum şu şekilde..FOTOGRAFLAR..

Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Önerilerinizi,eleştirilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekür eder, tüm akvaryum.com ailesine sağlıklı balıklar dilerim.
Bitkili tank deneme (canlı doğuran) ^^res

Dekor değişikliği yapılmıştır yeni konu açılmıştır bu konu kilitlenibilir.

murad2009-03-14 09:12:40

Arkadaşlar iyi veya kötü değerli yorumlarınızı bekliyorum.Ne yazıkki bitki sıkıntısı cekiyorum bizim buralardaki akvaryumcularda pek bitki yok eğer fazla veya bundanmış bitkileriniz varsa irtibata geçmek isterim.Şimdiden teşekkürler.

mehmet0642009-03-14 02:12:42

Fotoğraf:

ESKİ HALİ

Yeni Hali Dekor Aşaması

Boyut (cm):

Uzunluk:60  Derinlik:25  Yükseklik:35

Kapasite (litre):

Yaklaşık 52 lt. 

Malzemeler:

Şelale Filtre: HAILEA 600 lt/s  (çin malı ama çok memlunum)

Aydınlatma: 15w 2 Adet daylight ekonomi apullerinden

Isıtıcı: Heto 100w

Kum: Dere kumu,Midye kırığı,Lav kırıgı (köklerin olduğu bölgeye dolgu olarak kullanıldı)  Yaklaşık toplam 15 kg.

Mango Kütüğü: 3 Adet

Akvaryum Bakımı:
Haftada 1 gün dip çekimi  % 25 su değişimi

Değerli Akvaryum.com üyeleri  forumu dolaştıkça insanın akvaryumu hergün başka bi dekorla göresi geliyor. Keşke kumandalı olsada kanal değiştirir gibi dekor değiştirebilsek.Tebessüm Bu foruma zaman ayırdıkça elimi suyun içinden alamaz oldum. Ve yeni dekor yapmaya karar verdim. Resimler tam istediğim açılardan olmadı malum biraz zahmetli oluyor, eller kum içinde resim cekmesi oldukça zor.Camlar içinde şimdiden özür diliyorum fotograf cekerken ne yazıkki temizleyemedim. Artık suyun oturup berraklaşmasını bekliyecez.İnşallah herhngi bir aksilik çıkmazsa bir kaç güne kalmaz net ve kaliteli resimler eklerim.Değerli ve benim için  bir okadarda önem teşkil eden yorumlarınızı bekliyorum.Saygılar.

Kurulumdan sonra bir kaç değişiklik yaptım ve ortaya böle bişeyler çıktı umarım beyenirsiniz.Herkese sağlıklı balıklar. 
mehmet0642009-04-07 16:47:40

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.