ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
11akıncı11
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
20 Haziran 2009 20:57
Toplam Mesaj:
12 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ercan DEMİRBAŞ
Doğum Tarihi:
25 Mayıs 1975
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ercan DEMİRBAŞ

SON 10 MESAJI

strafor yerine kontraplak olsa?
Önereceğim pek bir şey yok. O da ben pek bu tür arka planla uğraşmadım, sadece 2 renkli siyah ce koyu mavi bir fon kağıdı. Ama önerdiğin straforu yapıp slikonla yapıştırmadan altını kuma gömerek seyyar yapabilirsin. emoricat2009-03-01 10:11:20
Buharlaşmanın Faturaya İnanılmaz Etkisi
Buhar camı dediğiniz nedir ve nasıl uygulanır? Streçin akvaryuma ve balıklara zararı yok mu? Uygulamaları biraz daha anlatırsanız seviniriz.

Oguzzz2009-03-27 17:09:10
strafor yerine kontraplak olsa?
Akvaryum içi için düşünüyorsan kontra plak ahşap talaşından yapıldığından kısa sürede deforme olur ve akvaryumun içini dağılmaya başlayınca berbat eder.Ayrıca içerisindeki ağaç tozlarını yapıştırmak ve dayanımı arttırmak için kullanılan kimyasalların balıklarına vereceği zarar da uğraşının yanına kar kalır sanırım.
Chiclid Uyumu ve Uygun Akvaryum
Fazla tecrübem olmamakla birlikte bilenlerden öğrenebildiğim kadarıyla bu ölçüdeki bir akvaryuma üretmek için 15-20 adet çiklet öneriyorlar siz üretmiyecekseniz birazdaha fazla adet olabilir ama balıklar kalabalık arttıkça boy gelişimi azalıyor.

1erkeğe 3-4 dişi öneriyorlar zevk için derseniz sarı prensesler yunusa göre biraz daha hareketli örneğin kayaların içine girip çıkmak içindeki vazo vs malzemelerin içine girip çıkma konusunda sarı prenses yunusa göre daha görselliği  ve aktivitesi fazla ama akvaryumda renk için yunus vs çeşit iyi olur.Bende yunus ve sarı prenses var uyumsuzluk sorunu yok diğer cinsleri bilemiyorum başarılar.

Balığım Ölümden Dündü, Şimdi Neler Yapabilirim ?
Hastalık geneline yaygınmı bilmiyorum.Ben değişik bi hastalık oldu bir arkadaşım bu tür hastalıklar için insanların ayak mantarında kullandığı kırmızı küçük haplardan önermişti adını hatırlamıyorum ama eczaneler bilir 200 litre suya 2 - 2,5 tane atın dikkat edin yemesinler akşam karanlıkta atın yada akvaryum etrafını sarın görmesinler.

Suyuda 6 saat sonra haftalık yada 15 günlük ne seviyede değiştiriyorsanız aynı seviyede değiştirin sonrakini suyun rengine göre değiştirirsiniz.3-5 gün sonra .
ilacı çocuk lardan uzak tutun zehirlidir el değmeden atın balıkları göz önünde bulundurun fazla gelirse zehirler böyle bi durumda suyu hemen değiştirin.Ben denedim benim akv. 140 litre alıyor 2 taneyle hastalığı çözdüm.Gündüz kullandım akşama iyileştiler diyebilirim.Başarılar.
Not ilaç zehirli canlılardan uzak tutun

Sarı Prensesimin kafasındaki yarık
Geçmiş olsun öncelikle.Bir arkadaşım mavi yunusun gözünde bakteriden dolayı şişme yi tedavi için bildiğimiz göz kremlerinden teramisin i gözüne sürdüğünü ve 1 günde iyileştiğini söyledi.
Yara açık olduğu için dikkatli ol ellerini sabunlamadan akvaryuma sokma.Ben denemedim ama başkada yapacak birşey yok tur  sanırım bi antibiyotikli krem dene tramisinde iyi.
ankaradan antalyaya balık taşımak (canlı doğuran)
Bir arkadaşım Ankaradan Antalyaya yavru yunus yolladı.İçine oksijen basılmış torba ve pille çalışan hava motoru kullandılar nasıl kurdular bilmiyorum ama akvaryumcular bunu belirli bir ücret karşılığı yapıyorlar.Biraz maliyetli ama götüreceğin balıkların değeri bu konuda önemli.
yUNUS bALIĞI CİNSİYETİNİ ANLAMA
Tüm arkadaşlara Teşekkürler.
102x26x46 litre ile ölçüyü karıştırdım.
oval ön cam
Akvaryum boyutu 120 cm.14o-150 lt su alıyor.Aldığımda 1 haftalıktılar.Balıkları aldığım tarihe baktım 2008 in 7. ayın sonu yani 5aylıklarmış anlattıklarınıza bakılırsa boyları normal gibi.Su değişimi konusunda ortalama 20-25 günde yapıyorum,dış motor olduğu için bukadar bekliyorum ama çeşme sularınında etkisinden korktuğum içinde geçiktiriyorum. 11akıncı112009-01-17 12:21:03

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.