ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
-doctore-
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Kullanıcı Başlığı:
[C]2,1,131352[/C]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
923
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
29 Haziran 2012 23:47
Son Ziyaret:
4 Saat 8 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1617 [0.97 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
210 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Muhammed YILDIZ
Doğum Tarihi:
04 Aralık 1984
Yaş:
32
İl:
Samsun
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/131352.jpg[/img] 500 Lt Akvaryum Yırtıcıları 200 lt Channa Bleheri(Gökkuşağı Yılanbaş)

SON 10 MESAJI

Hobi Odam
Böyle bir odayı her hobici hayal eder, Çok azı yapabilir. Tebrik ederim gerçekten.
Mesela ben de hep istemişimdir, yaptım da. Manzarayı anlatayım, Derme çatma cama cam tanklar, fokur fokur sünger filtre sesi, kovalar bir yanda hortumlar bir yanda dağınık, yem, bitki dekor artıkları sağda solda, ağzı kesilmiş pek şişelerde fazlalık bitkiler ve cinnet geçirmiş bir eş. [:D]
Channa Bleheri- Gökkuşağı Yılanbaş Tankım
[QUOTE=ColorTR]Muhammet bey merhaba,

Uzun zamandır görüp beğendiğim ve betta aşığı olan biri olarak tam şunlara bir bakayım ülkede besleyen var mı diye bakayım derken sizin konunuza denk geldim. Akvaryumunuz da balıklarınız da harika. 10 sayfayı baştan aşağı okudum, deneyimlerinizi aktardığınız için çok teşekkür ediyorum ve yakın zamanda 250 litrelik tankı bozup yeni kurulumla aranıza katılacağımı bildirmekten mutluluk duyuyorum [:)][/QUOTE]

Teşekkürler Mert Bey, aramıza hoş geldiniz o zaman. [:)] Edinme konusunda sıkıntı olursa yardımcı olabilirim.
Kuru Yem Canavarı Peacock Bass
Timsahlar çok tekinsiz balıklar, feci de dişleri var. Yutabileceğini kestiremediği zaman hamle yapmıyor ama bir deneyim derse tuttuğu yer ağzında kalır.

Peacock için de birkaç şey söyleyim. Tek başına bakılması pek mutlu etmeyecektir onu. Grup balığıdır. Bu şekilde strese girer. Kuru yemle de çok sağlıklı gelişmeyecektir. Şöyle bir örnek vereyim. Ben balıkları aldığımda başka bir arkadaş da aynı yerden kendine 2 adet almıştı. O zar zor kuru yeme alıştırdı, benimkiler canlı yem alıyordu sadece. 2 ay sonra arkadaşın aldıklarının biri öldü, diğerini de bana yolladı. Yolladığı, aynı andan aynı anda aldığımız, yani kuru yemle bakılan o balığı benim balıklar abartısız tek hamlede yutardı. 2 ayda böyle bir fark olmuş aralarında. Dahası o balık hemen hemen hiç büyümemişti. 2 ay yanlarına koyamadım, ayrı baktım, sonra ekledim.
Yarışma Hediyeleri Son Sayfa'da Güncel.
Hediye ve plaket az önce ulaştı. Teşekkür ederim.
Plaketi silikon dışında yapıştırma yöntemi varsa paylasabilir misiniz ?

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/131352/170120171751391.jpg[/IMG]
Yarışma Hediyeleri Son Sayfa'da Güncel.
Geldi mi hediyeler? [:)] Bana ulaşmadı, yarın gelir demek ki. Hediyeler değişmişti zaten, açıklamalarda yazıyordu.
Akvaryum Canavaları
Can Bey merhaba. O kadar büyük bir tankı sıfır yaptırmak zaten en mantıklısı, madem 2. ele çok fiyat çekiyorlar... Hem ölçüler tam istediğiniz gibi olur hem de risk almamış olursunuz.

Mevcut karma ile işiniz zor açıkçası. O tanka balık girişi yapmak isteseniz 40-50 cm den aşağı olmaz. Haşat ederler. Yukarda da 50 cm lik kırmızı yılanbaş...Allah korusun. :)
Bıçak balığının genel karakteri zaten anlattığınız gibi. Aksi bir durum yok yani. Yem zamanı hareketlenen, dipten beslenen bir canlı. Ha bende 50 cm bir tane vardı, kendisi akvaryumun ağası olduğu için sürekli geziyor ona buna sataşıyordu, yem zamanı yukarı gelip elimden alıyordu, ama sizde öyle bir durum söz konusu olamaz. Gece aktif balıklar oldukları için sizdeki muhtemelen ışıklar kapanınca gece harekete geçiyor, sabaha kadar dolanıyordur.
O tanka yüzen balık almak için kırmızı yılanbaşın çıkması gerekir. O varken ekleyebileceğiniz bir tür de aklıma gelmiyor. He belki bir tane daha kırmızı yılanbaş. [:D]
Plati Akvaryumum
Bayılırım paludaryum akvaryum tarzı çalışmalara. Çok güzel bir tank,maşallah. Yeşille kırmızının uyumu... Akvaryum ve bakımı hakkında biraz daha bilgi verebilirsiniz.
Channa Bleheri- Gökkuşağı Yılanbaş Tankım
[QUOTE=AlperAskan]

Maşallah çok beğendim, yavrular noldu yaşıyorlar mı? Ben bi akvaryum dolusu hydra ve nematoddan andazol ile kurtulmuştum. Yanlış hatırlamıyorsam 3 günlük bir uygulama yapmıştım. Akvaryumda karideslerim vardı 1-2 tane hariç kayıp yaşamadım. Bitkilerde de bir sıkıntı olmadı.[/QUOTE]

Teşekkürler. Malesef yavrular yaşamadı.
Channa Bleheri- Gökkuşağı Yılanbaş Tankım
[QUOTE=Yunus01]Muhammed Bey hadi yeni kurulum da hayırlı olsun[:iyi:] Sıpalar büyümüşler sanki son güncellemeden sonra[:)] Salvinia ve su mercimeği haricinde yaprağı lotus gibi olan bir yüzey bitkisi daha vardı, onun adı neydi acaba?[/QUOTE]

Evet büyüdüler, hemen hemen son boyları. Salvinia yom tankta. Yuvarlak yapraklı sarmasık gibi olan bitki Hydrocotyle Leucocephala.
Channa Bleheri- Gökkuşağı Yılanbaş Tankım
Yeni tanktan ufak bir güncelleme yapayım dedim.
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=lsFB92LUQAQ&feature=youtu.be[/VID]

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,376,003 Mesaj
  • 351,705 Konu
  • 91 Forum
  • 118,780 Forum Üyesi
  • 1,342 Özel Forum Üyesi
  • 26 Kıdemli Akvarist
  • 2,519 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.