ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ehtiyar
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
347
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Ekim 2023 20:36
Son Ziyaret:
37 dakika önce
Toplam Mesaj:
366 [1.42 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
330 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Bozat
Doğum Tarihi:
25 Haziran 1963
Yaş:
61
İl:
Kocaeli
Meslek:
Emekli
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ahmet Bozat

SON 10 MESAJI

Betta Balığımda Kuyruk Erimesi
Beta tanklarında en fazla catappa yaprağı tavsiye ediliyor. Humik asit salgılıyorlar hem hafif asidik olmasını sağlıyor hemde betanın mukozasını ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Catappayı petshoplarda veya intenetten bulabilirsiniz. Bence dip çekimi değil sadece su değişimi yapın, haftada bir en fazla yüzde otuz ve dinlendirilmiş suyla. Ben ilaç tavsiye edemiyorum uzaktan kusura bakmayın ilacın azı faydasız, çoğu zehir. Ancak düzenli, iyi filtrelenmiş akvaryum önerebileceğim, iyi geceler.

Dip çekiminde kumu havalandırıp, kumdaki bakterilerin ölümüne ve amonyak çıkışına sebep olabiliriz. O yüzden tankın orta alt seviyesinden hafifçe dolaştırarak çekim yapıyoruz. Suyu kloru uçsun diye dinlendiriyoruz hazır su kullanmakta sakınca yok.
Özel mesaj yerine konu başlığından devam edelim, herkes okuyabilsin belki başkasınada yarar veya yanlışımız olursa düzelten olur.
Betta Balığımda Kuyruk Erimesi
Merhaba, maalesef var gibi duruyor.
Filtreniz normal çalışıyor mu, bir salyangozunuz vardı galiba duruyor değil mi? Salyanozlar tanktan çıkmaya uğraşıyorsa sorun var demektir.
Catappa yaprağı veya mevsimi değil amma bulabilirseniz kurumuş meşe, çınar, hatta yakında kurumaya başlar dut yaprağı ekleyebilirsiniz ilaçtan daha faydalı olacaktır. Su değişimlerini, dip çekimi değil, düzenli yapmaya dikkat edin. Filtrasyonunuz sağlam ve sürekli çalışır olmalı, tanka kesinlikle tuz veya metilen mavisi eklemeyin işe yaramaz birde tankın bütün dengesini bozar. Bakım gerektirmeyen bitkilerle filtrasyonu destekleyebilirsiniz. Ne kadar bitki o kadar temiz su, geçmiş olsun.
Yosundan Balıklar Gözükmüyor
Merhaba, temizlikte jilet yerine sert plastik malzeme kullanın, eski kartlar gibi yoksa çizilir camlar. Önce kaba temizliğini yapın daha sonrasında ise kireç çözücü gibi asidik malzeme yerine perhidrol kullanabilirsiniz, yalnız dikkatli olmanız lazım, oksijenli suyun safı diyeyim kısaca. Kesinlikle eldivenle ve açık havada yapın işlemi. Tankı suyla doldurduktan sonra perhidrolü dökersiniz sıçratmadan bir miktar,her on litre için 20 ml. yeterli olur. Bir saat falan beklettikten sonra süngerle camları sildiğinizde sorun kalmayacaktır umarım.
Perhidrol kuaför malzemesi satan yerlerde bulunur. Akvaryumu güneş almayan bir yere kurun yoksa her birkaç ayda bir yosun temizlersiniz. İyi bayramlar dilerim.
Odundan Akvaryum Sehbası
Merhaba, https://www.youtube.com/channel/UCxyGyWNdeOXxuN-yggMSZtQ/?sub_confirmation=1
Akvaryum'un Fotoğraflarını Çekerken Çıkan Yansıma
Teşekkür ederim, ben gözlük temizleme kağıdımı kullanıyorum fakat bunu bir araştırırım. [:iyi:]
Su Marulu
Evet hastalık gibi duruyor. Olmaması lazım, sıcaktanda olabilir. Mantarlaşma olmuş, su değerleriniz normal mi acaba. Amonyak nitrit ve nitrata dönüşmüyorsa bitkiler kullanamıyor. Fakat su sıcaklığını kontrol edin yinede 30 üstü dert.

Bu bahaneyle güncelleme yapayım. Pistialar nerdeyse bütün yüzeye yayıldı. Repensler çürüdü, öldü. Mosslar azdı iki kez budama yaptım. Sessilifloralar pek büyümüyor fakat sağlıklı. Java ve anubias toparladı, büyüyorlar. Budamadan çıkan moss bunlarda:
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/240932/120620241556361.jpg[/IMG]
Beta Canlı Yayında Parası Kapar Mı
Merhaba, cep telefonlarında otomatik tamamla özelliğini açıyorlar, telefon öyle kafasına göre tamamlıyor kelimeyi.....
Beta Canlı Yayında Parası Kapar Mı
[QUOTE=SalihNarci]Hangi dil bu ?[/QUOTE]
Dil Türkçede lehçeyi çıkaramadım.
Akvaryum'un Fotoğraflarını Çekerken Çıkan Yansıma
Merhaba, aranıza girmiş oldum. Camda jilet vs. keskin malzemeler kullanmayın yazıktır camı çiziyor geri dönüşü mümkün olmuyor. Eski kredi kartı veya benzeri sert plastik kullanabilirsiniz ara ara temizlik yapmakta fayda var. Keyifli hobiler dilerim.
Bu Bitkime Ne Oldu?
Mini parvula co2 desteği olmadan yaşamaz en azından büyümez diye biliyorum. Bendede var co2 vermeme rağmen istediğim gibi olmadı bir türlü. Tabii benim hatam, beşli çete corydoraslarım ve ikili cüce vatozum duman ediyor zemini.[:lol:] Ne yapayım onlarda çok tatlılar.
Tetra ve lepistes ile karides çok zor, yavru alamaz bir süre sonra karidessiz kalabilirsiniz. Hatta tetralar bile lepistes yavrularına dadanabilir.
Salyangoz şart değil elbette ama döngüye her türlü faydası oluyor, su değerlerinde bozulma olduğunda bir nevi erken uyarı görüyor. Neticede seviyorsanız çok güzeller, sevmiyorsanız başa bela.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.