ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
JapoJupo
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1261
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Kasım 2011 21:16
Son Ziyaret:
7 Saat 3 Dakika önce
Toplam Mesaj:
2076 [0.47 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
9 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
S.B.
Doğum Tarihi:
01 Nisan 1977
Yaş:
46
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SERKAN B. Corydoras Gold Laser/Corydoras Black Venezuela/Corydoras Orange Venezuela/Corydoras Similis/Albino Koi Lepistes/Anentoma Helena/Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası/ Corydoras Hastası ve Sevdalısı...

SON 10 MESAJI

Lepistesim Hızlı Nefes Alıyor Ne Yapmaliyim
Hava motorunuzun olması yeterli değil.Filtrasyon nasıl yapılıyor önemli olan o.Pipo filtre mi var? Dış filtre mi? İç filtre mi? Şelale filtre mi? Bunlardan hangisini kullanıyorsunuz filtrasyon için? Yoksa hava motorunun ucuna hava taşı veya başka bir malzeme mi takılı?

Tank hacminiz ve buna bağlı olarak filtrasyon gücü önemli olan.

Bilgi verirseniz yardımcı olunur.Hava motorum var deyince eksik oluyor.

[QUOTE=Ali33]Şu deyisimi yapıyorum ve hava motorunda var ama balığım detismiyor[/QUOTE]

[EDIT]JapoJupo,2023-11-19 13:38:49[/EDIT]
O Ring Conta
Arkadaşlar bu sorunun cevabını bilen kimse yok mu?
Blackwater Akvaryum Yapmak İstiyorum Neler
Kuru yaprak koymak lazım. Ceviz veya çınar ya da her ikisi birden olur. Catappa da olur ama boşuna para vermek anlamsız diğer 2 yaprakta aynı işi bedava görüyor.İnce ağaç dalları hoş olur.Ben olsam o testileri çıkartırdım.Yapay bir görüntü veriyor.
Hangi Isıtıcı Alınır?
EHEIM, JBL, TETRA bunların üçü de iyi.En iyisi EHEIM elbette.Ben hem EHEIM Jager hem JBL Protemp kullanıyorum ikisi de iyi.Son olarak yeni ısıtıcı aldım onu da TETRA aldım 200 W ama henüz kullanmadım.

[QUOTE=bilgekeci]Malum havalar soğumaya başladı. Akvaryum sıcak odada bulunsa da sıcaklık çok dalgalanmasını istemiyorum.

Tetra, eheim, aquael, sera bu markalardan hangi ısıtıcı önerirsiniz?
Bitkili akvaryum 35 Lt[/QUOTE]
Yeni Betta, Neon, Cory Akvaryumu
Tankınız hayırlı olsun. Resimden net değil ama kayanın yanındaki ANUBIAS bitki eğer kuma gömdüyseniz kökünü çıkartmalısınız. ANUBIAS kuma gömülmez bir kütük veya lav taşına v.s. bağlanır. Kökü dışarıda kalmalı. Dışarıdaysa sorun yok resimden sanki kuma gömülmüş gibi görünüyor. Bir de ışık bitkilere yeterli gelmeyecektir muhtemelen.
Betta Köşesi
Bence o en küçük sehpadaki tankı da ortadaki sehpaya alsanız iyi olur. Ayağınız çarpabilir v.s. insanlık hali dalgınlıkla dönerken çarpıp düşürebilirsiniz tankı. Ben olsam onu ortaya alırdım veya sağ-sol 2 tank yeterli olurdu.Zaten çok aşağıda kalmış görünüyor yani seyir imkanı da pek kalmamış gibi.

Catappa, ceviz veya meşe yaprağı koyabilirsiniz. Hem doğal bir görünüm verir hem de Betta lar yumuşak su sever suyun Ph ını düşürür. Ayrıca suda mantarlaşma v.s. gibi durumları önler. Balığın dış mukozasını korumasında yardımcı olur.

Ben olsam ısıtıcı ve ufak birer şelale filtre koyardım.
O Ring Conta
Merhaba,

JBL dış filtre kullanıyorum.Geçen gün temizlik yaparken farkettim pervane kısmında bir beyin altı [B]O Ring Conta[/B] vardı ama bu sefer temizlik sırasında göremedim.Sanırım daha önce yaptığım temizliklerden birisinde düşürdüm v.s. Bu conta ne işe yarar bilen var mı? Olmazsa ne olur? Şu an o ring conta olmadan çalışıyor.Almak lazım mı yenisini?

Teşekkürler,
Aşırı Popülasyon Artışı Ne Yapıcam?
Forumun ilanlar bölümünde rahatlıkla satabilirsiniz. Salyangozları, bitkileri ve karidesleri. Fiyatı uygun tuttuktan sonra kolaylıkla elden çıkar.
Oranda Japon Yavrusu
Ufak bir lav kayasına 1 kök ANUBIAS bitki bağlanabilir.Lav kayası yararlı bakteriler için konak yeri olur ve biyolojik döngünüze katkı sağlar.Bitki de hem görsel açıdan iyi olur hem de tankta oluşacak nitratı tüketir.Japon balıkları bitkilere zarar verebilir bu nedenle ya ANUBIAS ya JAVA FERN olur japon balığı için.Bunların yapraklarını yemezler.Diğer bitki türlerine zarar verebiliyorlar.

Yem olarak iyi markaların japon balıkları için hazırladıkları yemleri kullanabilirsiniz. JBL, OCEAN NUTRITION, TROPICAL, SERA, HIKARI, OMEGA ONE bunlar hep iyi yemlerdir.Bunlardan birkaç çeşit yem kullanabilirsiniz.Tank hacmi 2 japon için bile yeterli.Bence yanına bir arkadaş almanız iyi olacaktır.Hem balığın stresini azaltır.
Dış Filtrem Var Ekstra Pipo Filtreye Gerek Var Mı?
Anubias kolay bir bitki türüdür.Işık alması yeterli ekstra gübre falan ihtiyacı olmayan basit bir bitki.

Dış filtreniz saatte tank hacminizim 3-5 katı arası suyu çeviriyorsa yeterlidir.Tabii bu net debisi olacak.Filtrelerin kutusunda yazan 600/800/1000 lt/s gibi açıklamalar filtre boşken çevirdiği su miktarını gösterir.İçini malzeme ile doldurduğunuz zaman debi %30 gibi bir oranda düşer.Ona göre hesap yapabilirsiniz.

Filtreniz 600 lt/s ise bu 420 lt su çeviriyor gibi düşünebilirsiniz.125 lt tank için yeterlidir.

[QUOTE=lifeqoes10]Teşekkür ederim hocam bende tek eksik olarak bitki düşünüyordum anubias bakımı kolay mıdır gübre vs hiç bilgim yok bakımı kolay bir bitki arayışındayım
açıkçası [/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2022-04-11 09:17:19[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.