ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BadWolf
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4465
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Haziran 2013 08:48
Son Ziyaret:
3 Saat 56 Dakika önce
Toplam Mesaj:
6052 [2.25 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
113 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Zeyneb Oner
Doğum Tarihi:
24 Şubat 1998
Yaş:
22
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Zeyneb Öner [B]El yapımı anahtarlıklar için buraya[/B] [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/el_yapimi-ozel_tasarim_kolye_ve_anahtarliklar!_k903327.asp[/URL] İnstagram pink_necromancer

SON 10 MESAJI

El Yapımı-özel Tasarım Kolye Ve Anahtarlıklar!
O sırada..
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/148434/201020201911391.jpg[/IMG]
Green Terör
Amerikan cichlidi karmalarına çift konmaz. Genelde sadece tek cinsiyet dişi ya da erkek tercih edilir, balıklar aynı boyutta seçilir. Hacminiz büyük olsa dahi huzursuzluk çıkacaktır. Özellikle üreme dönemlerinde yaralanmalı kavgalar görebilirsiniz. Zaten yumurtaya yatan çift tankın çoğunu korumaya çalışacak, diğer çiftlere gün yüzü göstermeyecektir.
Baliklarim Hakkinda Bilgi
Bir çift Green terrör. Amerikan cichlididir. En azından 300 lt civarı bir akvaryumda bakılmalıdır, yumuşak sudan hoşlanır. Verdiğiniz her şeyi yiyecektir. Yine kendisi gibi sert türler ile bakılabilirler.
Yeni Yılanbaş
Bildiğim kadarı ile özellikle tanka yeni eklendiklerinde , alışma sürecinde ve ya yaşları küçükken oldukça utangaç olabiliyorlar. Bu nedenle tankta gölgelik alanlar ve saklanma yerleri bırakmak iyi bir seçim olabilir. Aynı şekilde arkadaşın da dediği gibi canlı yem öneririm. Akvaryum ortamında yetiştirilmemiş, "evcil olmayan" yırtıcı balıkları kuru ya da canlı olmayan yeme alıştırmak çileli ve kimi zaman imkansız bir iştir.
Kuyruğu Uzun Zamandır Püskül Gibi Olan Betta
Kuyruğun ucundaki ışınlar kıvrık, doğuştan sakatlık ya da sonradan hasar alarak oluşmuş bir durum olabilir, ancak hayvana bir zararı yoktur. PH konusuna gelince şebeke suyu genelde 7-8 arasıdır. Ve kimse ph ı bizzat elinde kimsa alet edevatı ile gelip te ayarlamaz. Tanktaki suyun Ph ını sudaki dekor belirler. Kayalar ve çakıl taşları suya saldıkları kimyasallar ile Ph ı yükseltir, kütükler, dal parçaları ve kurumuş yapraklar, kozalaklar ise Ph ı düşürür.. Sonra ufak "ph test strip" olarak geçen ufak bir kit var, 100 tanesi 5 tl mi neydi, onu alır suya bandırırsınız, size tam olarak küsüratına kadar söyler. Eğer balık besleyecekseniz, 5 tl lik bir kağıt parçası lüks değildir, hayvanın TEMEL İHTİYACINI yerine getirdiğinizden emin olmanızı sağlar. Bettalar sert suda sağlıklarını kolayca yitirirler. Vücutlarını kaplayan mukus tabakası zayıflayarak hayvanı hastalıklara , parazitlere ve kuyruk erimesine açık hale getirir.

Sarı prensesler için ise, harem halinde yaşayan oldukça sosyal balıklardır. İnsanlarla iletişim ve bağ kurabilirler ancak bu onu tamamen izole bakmanızı pek doğru kılmaz.
Fantom Tetra Dişi Erkek Uyumu
Sürü balıkları alınırken cinsiyet fark etmez . Doğada karışık halde bulunurlar ve dişi erkek oranı önemli değildir. En azından 6 lı gruplar olarak bakıldıkları sürece bir şey olmaz.
Malawi İçin Düzenlediğim Akvaryum Da Tetra Türü ?
Kum low tech bitki için sorun olmaz kullanmaya devam edebilirsiniz. Şahsen insanların en absürd ve boyalı kumda bile micra gibi estetik ve bakımı "zor" bitkiler yetiştirdiğine bizzat şaidim. Ancak arkadaşların da dediği gibi, çoğu tetra türü oldukça yumuşak sudan hoşlanır, sert su koşullarında çabucak sağlıkları bozulur. Kayaları çıkartıp sadece bitkili ve ya kütük , dal parçaları ve kuru yapraklardan oluşan güzel bir kurulum yapabilirsiniz. Tetra üretimi meşakatli ve ilgi isteyen bir uğraştır. Yavrular çoğu zaman sadece canlı yem tüketir, su değerlerine karşı son derece hassastır ve nispeten yavaş büyürler. Tek bir "iri" kaya saklanma alanı sağlamaz. Üretim için zemin irili ufaklı çakıl taşları ile kaplanabilir ya da devasa moss yumakları kullanılabilir, ancak ilk işiniz üretim değil tecrübe kazanmak olmalıdır.
Japon Balığı Hacim Sorunu
Arkadaşların da dediği gibi canlı yükü çok fazla. japonda başlangıç hacmi 40 lt ve ondan sonra eklenecek her balık için +20 lt şeklinde hesaplanması en rahatıdır. Hacminiz aşağı yukarı 5 balığa uygundur. Bu hesaplamanın tek nedeni sadece japonların aktif ve çok büyüyen türler olması değil, aynı zamanda suyu oldukça kirletmeleridir. Su değerleri bu şartlar altında kolayca bozulup kontrolden çıkacaktır.
Tümör Mü?
Merhabalar, tümör olduğu doğrudur. Malesef betta üreticileri görsellik adına canlının sağlığını görmezden gelir oldu. Yapabileceğiniz pek birşey yok, Kütle git gide gelişip yayılacaktır. Bu tarz hayvanların uyutulması en iyisidir bana sorarsanız. Oldukça acılı, uzun süren ve çözümü olmayan bir süreçtir. Karanfil yağı ve ya dondurma yöntemi kullanarak acısız bir biçimde uyutabilirsiniz.
Bu Balığın Türü Nedir ?
Yavru astronot. Yavruyken renkleri daha "kamuflaj" tonlarında ve desenlerinde olur. Büyüdükçe turuncu desenleri belirginleşmeye başlar. Şu anki tonlarına bakarsak büyük ihtimalle wild variety olma ihtimali çok yüksek bir yavru. İnce taneli kum kullanmanızı öneririm, suyu çok pisleten bir türdür ve detaylı dip çekimleri şarttır, bu tarz iri taşlar sorun çıkartacaktır. Aynı şekilde büyük boylara ulaştıkları için 300 litre bir akvaryumda, güçlü bir filtreleme sistemi ile bakılmalıdırlar. Oldukça obur bir avcıdır ve ağızlarına sığan her şeyi yutmaya çalışacaklardır, o nedenle sadece benzer boyutlardaki amerikan cichlidleri, pacu vb iri türlerle ve ya tek olarak bakılabilirler. Stresli olduklarında yan yatan dramatik bir balık türüdür.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 270 Online Kullanıcı, 147 Üye

Online Kullanıcılar

Fatihyüce, The Last Samurai, giyotyn, memoli07, Aozalatur, muzaffer_81, capp, lemur, Kasap1453, MetinSungu, dream7, mcs20, tayyaar, H.e.k, wmelontr, Huleyn, zkaan, totaku, HaydarGul, Aktasefe, Bisnev99, cagabo, Aydın58, dmond2, Muga, ttahaer111, BugraKarahan, secaflex, SinanTanis, Kınayu, Eren3434, cevahir0671, Mete Duru, Abu, canfkp, sinor, yns325, KÇetintaş, oktaysarigan, Fatihs, saltun, karahantolga, OrkosBetta, Aeran, gcb1903, lebowskia, Woland, GorkemErsoy, alimuzaffer, dorukyalcinn, vedat79, nejalt, MalawianKeeper, erimgorgulu, Acemi_34, CmKrbn, Supervenenis, Sergen 00, yasinenes, bymurat06, Yunus_Krgl, Bsbs, reano, Menfa, MiSoSiKiaN, jueJ., OrandaGolfish, akvarcumcukovboy, Hasmetmeap, Tekin35, Didon, bekir erdem, Sparrowhawk, Deadsong, indianaconz, tanerberkgulec, onuribrahim, Ylzgcl, Engin BULUT, YunusEmrePEKER61, Meteor71, borabgln, Kayalik, Onurbaki, omyc, aleko61, .mono, Sinan., gokhan0063, omerkaya40, SRDSTR, sarıyerli 1970, jagxtreme, Shaggi, SusKunN1, kurtbey1905, Rafayella, SuPiresi26, Bengü balık, omerkazanc, engineerpro, mrtdmn, ChemicalEng, Sanat464, FurkanKöse59, JohnWick, Fishkeeper, sinanb85, musatürk, ffeytt, Aqua Discovery, ENFARKLISI, recep3410, Sadece Akvaryum, RuLing, KahramanDemirkol, Curse, deriinmavi, Mylife70, Süleyman şenkurt, Mussa, byigrik, otorun, Mehmet Y, ydenizb, Bihobi, Arapaima, Drsnozcn, Gökhan54, mhmtak0642, Altispinoza, SinanBulut, Tolgans06, trakonya *, ozkansomali, Aşk-ı semek, a.kemal, tosbag, CaptainJava, denizim20, Ahmet özcan, Emre0012, batas, yildirimbeyazit, tatar06, musab, Mhmtcn90, Mhurt1,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.