ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Emyy
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2988
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Haziran 2016 15:39
Son Ziyaret:
Dün 10:25
Toplam Mesaj:
2586 [3.32 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
150 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emine Gönenç
Doğum Tarihi:
06 Haziran 1984
Yaş:
34
İl:
Ankara
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emine Gönenç

SON 10 MESAJI

Neden Böyle?
İlaveten, japon balıklarının en çok sevdiği şey olan kumu karıştırmayı ve zeminde oyalanmalarını sağlayacak ince taneli (çok ince olmamasına özen gösterin) kum eklemesi yapmanızı tavsiye ederim.
Neden Böyle?
Gelen yorumlara hızlıca göz attığımda Melih Bey doğru tespiti yapmış. Sorun bana göre de havasızlık değil. Aslında ortada sorun da olmayabilir. Çünkü özellikle yemlemeden sonra balıklar bir süre su yüzeyinde gezinip ağzını açıp kapatır, birçok japon balığının doğasında vardır bu. Balığın diğer hareketleri normalse rahat olun. Yemlemeyi de aşırıya kaçırmayın.

Bunun dışında hacme göre biraz fazla filtrasyon kullanıyorsunuz. Bu hacimde sadece dış filtre yeterlidir zaten. Canlı yükü şu an tek balık ve en fazla 1 balık daha eklenebilen bu hacimde biyolojik kirlilik de zaten çok az olacaktır. Gördüğüm kadarıyla şelale aparıtını kullanıyorsunuz, bu da su yüzeyini havalandırmaya yetecektir, ayrıca hava motoruna gerek yok. Hele ki akvaryumda gereksiz titreşim ve akıntı yaratan, işi sadece kaba pisliği tutan iç filtreye hiç gerek yok.

Önemli bir nokta; akvaryumun üzerinde bulunduğu platform akvaryuma göre çok küçük ve tankın kenarları açıkta kalmış. Bu şekilde olumsuz bir sürprizle karşılaşmanız an meselesi. Üzerine oturttuğunuz altlık en az akvaryumla aynı ebatta olmalı.
Türk Yapımı Efsane Teraryum!
Makiden başlayarak çıplak alpin zirvelere kadar bitki kuşaklarını detaylandıran güzel bir çalışma. Emek verenlerin başarıları daim olsun.
En Güzel Yarışması
Sözünü ettiğiniz ‘seçme’ işlemini nasıl gerçekleştireceksiniz?
Akvaryum Havalandırması Nasıl Olması
Bu şekilde suyunuz oksijen kazanamaz. Su çıkış aparatını su yüzeyine paralel konumda tutarak suyun hareketlenmesini sağlamalısınız. Şelale aparatınız varsa daha geniş bir yüzeye hareket sağlamış olursunuz. Bu şekilde akvaryum kapakları tam kapalı olmayacak, dışarıdan hava girişine izin verecek şekilde ayarlarsanız yeterli gelecektir. Aksi halde hava motoruna ihtiyacınız olabilir.
Acemi Akvaryumu
Sağlıkla büyüsünler [:nazar:]
Orion Ve Arkadaşları
Şaka gibi. Tahammül edilmesi zor bir ihmal. Geçmiş olsun.
Yeni Goldfish Tankı Kurulumu
Üzücü bir haber verdiniz Ramazan Bey. Örnek hacimde ve görsellikte bir tanktı sizinki. Hacim sebebiyle bakımı zor geldi sanırım. Umarım daha güzel ortamları olur diyeceğim ama pek gerçekçi olmayacak bu tanktan sonra :)
Japon Baligimin Karnı Şiş
Kanlanmaların başlıca sebeplerinden biri sudaki oksijen yetersizliğidir. Filtrasyon ve havalandırma yeterli hale getirilirse sorun ortadan kalkabilir. Bunun dışında; hacim azlığı ve canlı fazlalığı, suya salınım yapan boyalı taşlar ve yapay dekorlar da bu durumu tetikler. İlaçlı tedaviye gerek kalmadan da sorunun üstesinden gelebilirsiniz. İlk çıkış noktanız suyu temiz tutmak (su değişimlerinizi sıklaştırabilirsiniz) ve bolca hava vermek olsun.[EDIT]Emyy,2018-07-10 16:38:35[/EDIT]
Japon Baligimin Karnı Şiş
2 gün aç bırakın, hiçbir şekilde yem vermeyin ve gözlemleyin. Bağırsaklarının boşaldığından eminseniz sonraki gün haşlanmış ıspanak verip kuru yem miktarınızı azaltarak devam edin. Hala şişlik devam ediyorsa başka nedenler üzerinde durmak ve belirtilere dikkat etmek gerek.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,612,442 Mesaj
  • 383,129 Konu
  • 91 Forum
  • 132,644 Forum Üyesi
  • 1,398 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,512 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.