ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Emyy
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3016
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Haziran 2016 15:39
Son Ziyaret:
19 Ekim 2018 23:41
Toplam Mesaj:
2605 [2.99 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
150 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emine Gönenç
Doğum Tarihi:
06 Haziran 1984
Yaş:
34
İl:
Ankara
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emine Gönenç

SON 10 MESAJI

Akvaryum Rehberi ( Youtube )
Çok iyi düşünülmüş bir video olmuş, devamını kendi adıma çok isterim. Armağan Bey ve onun gibi bu hobinin hakkını vererek yapanların hikayesi eminim birçok kişiye de cesaret verecektir. Kutsal japonlar.. En iyi akvaristlerin bile bir yerlerde bir şekilde yolunun japon balıklarıyla kesiştiğini görmek ayrıca güzel 😄
Eşten geçtim :) kızımın beni hayvanlar konusunda en az sizin anneniz kadar yormasına şimdiden razıyım🙏
Hastalık (beyaz Benek)
Çok fazla kaya tuzuna maruz kaldıysa bu da onu yormuş olabilir. Akvaryumda aydınlatma var ise açmayın, balığı strese sokacak şekilde tankın yakınlarında durmayın ve yukarıdaki önerileri uygulayın.
Betta Hanedanlığı
Çok geçmiş olsun Emre Bey, kaybınıza üzüldüm. Ne kadar özen göstersek de bir gün bize veda etmeleri kaçınılmaz. Ben de uğruna bu hobiyi sevdiğim, beslediğim diğer canlılardan farklı bir anlam yüklediğim balığımı kaybettim. Bazen insan kendini sorguluyor.. Sonra buraya kadar olduğunu kabullenmek zorunda kalıyorsun ve susuyorsun.
Diğer canlılarınızın uzun bir ömrü olsun dilerim.
Akvaryuma Göz Damlası Damlatmak ?
O akvaryumcuya bir daha gitmeyin.
Balıklarım Ölüyor!
Birçok nedeni olabilir fakat ilk akla gelen (rutinlerin dışına çıkılmadıysa) değişim yaptığınız suya karışabilecek kimyasallar. Su şebelerinde yapılan klorlama miktarı veya karışabilen diğer kimyasallar gizli suçlu olabiliyor. Bunun yanısıra değişim yaptığınız su miktarı ve sıcaklığı da önemli. Yüksek oranlarda su değişimi yavru tankları için hayati risk taşır.
Rafya Mı Yavruluk(doğum Kabı) Mı
Yavruluk anne için stres odasıdır, kısa vadede rafya kullanın. Uzun vade için, bakımı kolay bitkilerle yavrular için doğal saklanma alanları yaratmaya çalışın.
Yemler
Evde hazırlanan yemler sürekli beslenme için değil, kuru yemlerin yanında takviye olarak verilmeli. Aksi halde özellikle bu sıcaklarda suyunuz çok çabuk bozulur (beslediğiniz türler hassas). İnternetten yem siparişi vermenizde fayda var.
Balıklar Çok Hasta Yardım!
Sıcaklarda aşırı yemleme ve yetersiz su değişimi mantarlaşmayı hızlandırıyor. 2 günde bir, dörtte bir su değişimi yaparak yavaş yavaş suyunuzu seyreltmeye çalışalım. Bir anda yapacağınız büyük su değişimi balığa başka sıkıntılar açar. Kuyruk erimesinde su sıcaklığını yükseltmeyin, mantarlaşma artabilir, bilakis düşürmeye çalışın (mümkünse 25 derece). Değişim yaptığınız yeni suyunuz dinlendirilmiş ve sıcaklığı akvaryum suyuna yakın olsun.

Erimenin seviyesi ileri boyutta ise ilaç tedavisi uygulayabilirsiniz fakat ilkin bol su değişimi ve suya hava motoruyla bol oksijen vererek işe başlayın. Balık kendini toparladıkça yem yemeye de başlayacaktır.
Japon Balığı Her Yeri Beyaz
Beyaz benek gibi değil de su baloncuğu gibi geldi bana. Bu durum; hastalığı ilerlemiş, bağışıklığı düşmüş ve sonucunda mukozası tahrip olmuş balıklarda görülür. İki durumu birbirinden ayırt etmek, doğru tedaviyi uygulamada çok önemli. Balığın karnında da şişlik göze çarpıyor fakat fotoğraf açısıyla da ilgili olabilir.
Akvaryum Rehberi ( Youtube )
İtiraf etmeliyim, videonun başındaki ifadenize çok güldüm 😄 Açıklama kısmında bahsi geçen konu ile ilgili söylenecek çok şey var ama burayı bununla boşuna doldurmaya gerek yok. Sadece kendi isteğiyle, iyi hissettirdiği için yapılan şeyler başkalarına da ışık tutuyorsa, önünde saygıyla eğilmek gerek. Radyolarda “istek şarkımı çalmadınız” tadında kimseye faydası olmayan sitemleri bırakmamız gerek. Çekilen videolardaki doğallık asıl amacı ortaya koyuyor zaten. Bunun için yıllarca vakit geçirmeye gerek yok kişiyle, hangi amaçla izlenildiğine bakar kişinin algısı. Devamlılığınız ve başarınız buralardan hiç eksik olmasın.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 401 Online Kullanıcı, 218 Üye

Online Kullanıcılar

Cihanturk, velitrknn, sinanb85, capo di capi, indianaconz, ApistoPanduro, Rango, madshark, Delraich, kursatufukcoskun, iksirci, Bailamos36, AlfaCORE, Murat75, Fahrikurt, suslu_78, SelimTUNCA, eroltaşdelen, hozsoy, BadWolf, fth0507, ManeNia, levent07, s3rdar, msurucu, Metal06, Bonzi, Gokhan38, Engin_35, Sj Injection, MiSoSiKiaN, eyorubulut, kabaktadi, vendetta99, derman42, GuppyHappy, miralp, haydarkal, AEfe, aXarayli, supert, smmyh, Metehan Yılmaz, alonestrider, muratantalya007, tanerberkgulec, movvel, Mikail Erdoğan, SerkanAkın, Göktürkk, enversen79, undertaker312, burak618, beyazgul, Mehmetcan3882, babanus, sametucan, sduru35, qiray, Kınayu, gizemli16, Akfanyum, fate, UnleasheaD, starmedica, Etimesgut06, Mete Duru, TeRRaMaD, -RBG-, benerium, Can_06, redfox69, Gunsal, TalhaAkif, AmazonDream, ufukdemirturk, Deadsong, serengeti, aponogeton, Yusuf Tanrıverdi, Toygar Arslan, nvrkcy, caneruzal44, EmreCev, Ahmedis, Efe yanar, CERANOXE, crstr, Canberk, pengasusboi, Some, akayoptık, ERHAN ÖZAKSU, barxbull, KadirSpmz, Quersian, serkantezel, Noyes, icelebi, arasakv, AncyraTR, cgknodk, Garajdakiejder, eeekkkggg, omerkoylu, Hasan Kayış, gattar5050, Shotokan, MehmetAbi, MehmetU, Sinan Gürcan86, hunted86, Yaqmur, sbilgic82, MurathanM, kadir16, onurv, nicola, Fatihs, tdenizs, akertek, AbdullahÇoşkun, Emreboy, Erkan İtak, iezgi, stk_dalkilic, superego54, TÜMER, knezlik, GRantMaSTeR, maharaja, SweTReap, Sarslanpay, 5Murat5, feversea, sinanyas, kaanzambelli, Sekq54, UmitOnay, aliyilmaz34, akvacy, mahmut1905, erdew, FatihHoca, Nuniş, MahmutHoca, AlbasanWorks, Xzyfos, LemanTurqi, Osman barbaros, nasreddin, boriticinee, Fiko88, Matyas, borani, Zikrullah, faithlesss, mek44, Megline, orhanönal, Ladres, Vedat Ciftci, Wphiree, hipnotize, BoranPara, Alp19, fahri-, CevdetSERBEST, emreeeuslu, ugur3460, yakaryus, tatalevo, Mhurt1, baydogan06, Şahmat, Altıparmak, Fatih2334, Colak 5, zoka87, BiotopeDogan, Closer, gokturkseyhan, Griffin, atlantis917, yusufkorkmaz, bitkigubremarket, mehmetaydin, vetserhan, reano, gyunda, ahmetselvi77, onur_0606, mcmert, Black_77, Thanatosie, Akvaryum8585, DiscusFan, Osman4907, Mustafaata77, Chicco, ThanatoZek, semihbbs, em1rhan, Apistotales, Parsl, ZECE, hatesli, Mehya, thecrash, niyazidudak, Youmanid, Berkayerim, isakaynak, Mahmutyener, metamorfiksist, Serdnmz, sselimturan, avaca, terko,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.