ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
atlantis917
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
83
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Ocak 2017 10:55
Son Ziyaret:
09 Temmuz 2020 15:03
Toplam Mesaj:
86 [0.07 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erdal ÖLÇER
Doğum Tarihi:
13 Temmuz 1981
Yaş:
39
İl:
Istanbul
Meslek:
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erdal ÖLÇER

SON 10 MESAJI

Neonun Ağzındaki Beyazlık
[QUOTE=Yavuztrkr]Daha demin gördüm neonumun ağzında böylr bir beyazlık var neden olur? [/QUOTE]

geçmiş olsun neon hastalığı olarak söylenir, bende de oldu 1 yılda 30 neonumdan 1 adet kaldı. onunda zamanın dolmasını bekliyorum.
merak etmeyin başka balığa bulaşmıyor.
Çöpçü Balığı Kedi Balığı Mı Bilmiyorum Ama
[QUOTE=ceyh]

Bence ezber bozan canlılar, benimkiler hep orta kesimde dolaşıyorlar, yemi yüzeyden yiyorlar, dediğiniz gibi hızlıca hava da alıyorlar ama genelde dipte değiller.[/QUOTE]

Sizde hangi cory türü var? çok az da olsa orta seviyede takılan türleri var
Çöpçü Balığı Kedi Balığı Mı Bilmiyorum Ama
Akvaryum yüzeyinde hafifte olsa akıntınız var mı. Coryler yüzeye hızlıca çıkıp hava alıp dine geri döner, yüzeyde takılmazlar. Akvaryumunuzun oksijensiz olabilir.
Apistogramma Hobihane İlk Adımlar
[QUOTE=yagiz_yagiz] [/QUOTE]
yakın sayılırmışsınız, 4.levent'e göre en azından :) kurduğunuz yer ziyarete müsait olursa ileride bir gün uğramak isterim açıkçası. kolay gelsin şimdiden.
Apistogramma Hobihane İlk Adımlar
Hayırlı olsun, konuyu favorilere ekledim. Apistolar için gördüğüm ilk hobihane.
Hobihanenizi İstanbul'da nereye kuruyorsunuz?
Vatozum Erkek Mi ?
Normalde 6-7cm den önce bıyık çıkmıyor olması gerekli ama beslenmeden kaynaklı balığınız küçük olabilir. bıyıkları çıkmaya başladığına göre kendisi tahminen 7 aylık ve benim tahmin ettiğim gibi 7 aylık ise balığınız erkektir. dişide bıyık 3-4 yaşta olur oda olursa.
İkinci Filtre
[QUOTE=Gavaria653665] [/QUOTE]
150 lt havuz balığı olan koilerinize bir hayli dar gelecektir. bir süre sonra birbirlerinin kuyruklarına vs.'ye saldırmaya başlayabilirler.
japonlar da oldukça çok dışkılıyorlar diye biliyorum bir iç filtre yetersiz gelebilir ama aradaki açığı başka bir iç filtre ile kapatmayın sunsun gibi düşük debili saatte 400lt çevirebilen bir filtre bulabilirseniz güzel olabilir.
40x40x40 Bitkili Apisto
[QUOTE=penamyok] [/QUOTE]
aslında başakşehir çatalcanın burnunun dibi illaki vardır diye düşünüyorum ama markette değil de daha çok damacana olarak satan yerlerde bulabilirsiniz sanırım veya arnavutköy'ün köylerinden gelen sularda olabilir. bildiğim kadari ile istanbul'da karadeniz'e yaklaştıkça suların ph'ı düşüyor. 10lt su 8 tl ise 19lt lik su daha uyguna gelecektir aslında
40x40x40 Bitkili Apisto
[QUOTE=penamyok][/QUOTE]
Merhabalar, hamidiye suyunu bilmem ama size Çatalca bölgesinin sularını önerebilirim. Ph değerleri 7'nın altındadır, hatta kimisi 6'nın da altındadır. not olarak akalan suyundan uzak durun yosun yapabiliyor. ben kendim kabakça suyu kullanıyorum oldukça memnunum ph'ı 6 civarında seyreder kimi zaman biraz altında kimi zaman biraz üstünde seyredebilir. kalfaköy bölgesinden bir markada (hangisi olduğunu hatırlamıyorum, zaten marka vermeyi uygun bulmuyorum) 5,5 ph civarı yazılıydı.
birde istanbul'un sularının iski deki ph değerleri çok kötü değil aslında 7,2- ile 7,5 arasında (sadece karşıdaki bir göl 7'nin altındaymış) ancak iletkenlikleri bir facia. taşıma su yerinde 3'lü kartuş filtre alıp kullanabilirsiniz. ki bir süreden sonra yorucu olabiliyor.


[QUOTE=incaia][/QUOTE]
siz ph olayını yanlış anlamışsınız ph'ı 7,7'ye çekmeye çalışmıyor, ph' 7 seviyesine çekmeye çalışıyor.
Kakadu Ve Ramirezi
[QUOTE=Nart][/QUOTE]
apistolar çok farklı karakterlerde olabiliyor diğer balıklar gibi değiller, akvaryuma girdikten bir kaç dakika sonra akvaryuma alışmış ta olabiliyorlar.
yani siz akvaryumun aslanı ramireziler sanırken sabah bir tane ortalıkta göremeyebilirsiniz. hepsi sağda solda saklanıyorken bulabilirsiniz [;)] bu tamamen aldığınız apistonun karakterine bağlı.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 260 Online Kullanıcı, 147 Üye

Online Kullanıcılar

Bisnev99, TSevil, Sıtkı Sert, biqi, Ladres, oscar., teodolit2, darkblue2, kadirik, SONADOR, BarisD, cortezz, nirvana, kyrc1, Big_bone, koraymizrakci, sarı2604, Nursun, ursula, Ahmedarda, CGDSNLR, Müptela, Yorum yapmaz, Mete Duru, pestkop, lazarusv20, caneruzal44, Ibrahim90, sina00, BabySoul, Koksal Gurkan, Ramazan KORKMAZ, twinsoul, MertA, Kınayu, Turanegedogruer, İnsect, fikretrk, Ejder Günaydın, hobihaneonline, krib, serhat480, harunoztu, Mannugor, ComoDAYI, RoIF, RuLing, MAKKAYNAK, mcetindas, mightymurat, ternapi, TheHobi, kenanhalil, Aspet, Ohannes32, gokkurt, DYavuz06, Mikail Erdoğan, Saliherdogan59, esref03, Atillakahraman, Borb, chdszc, cango70, yusufbakar, devrimdpt, Furkan Ökmen, lebowskia, comdur, gokhankum, MiSoSiKiaN, dream7, vendetta99, delil, noobsaibot, AkvaryumTV, Denizhann, yasinenes, hanil, bysempathic, Çağlar Can, Abdullahhh, ak43, Arcalenith, MaxKrone, gokhanalacesme, muratozay26, emnadlg, Hsrt, Muratanganyika, BlackHorse, erhanozcan71, kerem1135, OBABA, Alicangyk, mehmet karadağ, Leonthe pro, brigantes, Erten, ukilavuz, veisveis, evr44, SonOfWolf, KeremT, gokturkseyhan, m.s.t.f, samah, HilalUnal, AtlasPoyraz, koagulant, WildFish_Keeper, TurX, Malawi_54, mahmut1905, Mohito, hurcemm, Selim1905, KÖYLÜ, Osprey, diaslayt, tosbag, BULENTKARABULUT, cengizozcan, erakay, Supervenenis, AhmetKi, Oxiis, Impheatus, OrcunAltun, egedin, Ruchansuzen, Çınar_Can, ogii06, denden34, goldfishlove, smtllh, delorm, SercanOzturk, Gagulkerkov, BuRAK, sardasert, Mekanik, ErtekinÖzen, emreemin, jezey, ermanaydin, Alperenpkr, SGY,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.