ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Kınayu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]14703,1[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
21826
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
02 Ekim 2009 06:00
Son Ziyaret:
3 dakika önce
Toplam Mesaj:
21279 [4.58 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
259 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erhan UYANIK
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1967
Yaş:
55
İl:
Istanbul
Meslek:
Biyomedikal
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://i.hizliresim.com/viWzuB.jpg[/img] [B]Erhan Uyanık[/B] [URL=http://www.akvaryum.com/Forum/tropheus_biyotopu_kurulum_k920375.asp?PID=5485910#scrl5485910]*Kayalık Kıyı Şeridi Biyotopu Kurulum *[/URL]

SON 10 MESAJI

Tanganyika Duboisi Biyotop/doğal Yaşam Denemesi
Selamlar ,
Kurulumun hayırlı olsun Hüseyin kardeşim [:iyi:] [:nazar:]
Kaya tercihi çok güzel olmuş yalnız Sağdaki ve soldaki kaya yığını aynı yükseklik ve genişlikte olmuş keşke Fotoğrafçılıkta kullanılan 1/3 fotoğrafçılık kuralını uygulamaya çalışsaydın dikkate alsaydın .
1/3 Kuralı nedir ?
1/3 kuralının oluşturduğu çizgiler ve köşeler fotoğrafın “ilgi merkezleri”ni size gösterir. Ayrıca fotoğrafınızdaki önemli objeleri yerleştirmek için kılavuz çizgi olma görevini de üstlenir.
Teoride fotoğrafınızın öznesini 1/3 kuralının hayali kesişim noktalarına veya çizgiler üzerine yerleştirirseniz fotoğrafınız daha dengeli ve doğal gözükecektir. Bu konuda yapılan çalışmalar da göstermiştir ki, fotoğrafa bakan kişi fotoğrafın merkezi yerine ilk olarak bu hayali kesişim noktalarına bakarlar. Bu yüzden 1/3 kuralı bu kadar temeldir.
Dikey ve yatay 3 e böl, kesişen noktalar dikkat çekici noktalardır .

Dip Not : Yazı Uğur kardeşimin Konusundan bire bir alınmıştır .
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/210820201738181.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/210820201738341.jpg[/IMG][EDIT]Kınayu,2022-06-25 21:05:27[/EDIT]
Bu Akvaryuma Tür Önerisi
Selamlar ,
Ümit kardeşimin değindiği sorduğu gibi Litreniz oranında kaldıracağı sayıda sanki ağır ağbi bir Frontoza türü güzel olabilir .
Akvaryum Yüksekliği Patlama Riski Var Mı?
Selamlar ,
Akvaryumun üzerine yapılmış olan Taç kapak dediğiniz gibi bu akvaryum 50 ( h ) yükseklik olsaydı bu akvaryumu hepten boğardı kapatırdı .
Akvaryumda Taç kapak varsa akvaryum yüksekliği gerekli güvenlik faktörleri göz önünde tutularak yüksekliği daha fazla yapılmaya çalışılınır çünkü Taç kapak en azından bir 4-8 cm ( h ) yükseklikten yer kapatır .
Gelelim patlama riskine akvaryumun tabanına dönülen kayıt kuşakları görünce kesin üst kısmında da vardır . Bu yüzden bir şey olacağını sanmam ama hayatta her şeyin bir riski tabi kide vardır .
Sürekli örnek olarak verdiğim en basit Ekmek yemektir onu yerken de aniden boğazınıza dura bilir o an için yanınızda yakınınızda yörenizde Su mayi bir şey yoksa ölebilirsiniz en basit örnek o zaman Ekmek yemeyelim mi bu durumda :)

[B]Dip Not :[/B] Daha sonrasında eklediğiniz fotoğrafta zaten açıkça görünüyor gayet mazbut üst kayıt kuşaklarda var . Sürekli bu tür sorularda bunu da yazıyorum akvaryum tam su dolu iken evde haşarı bir çocuk veya evde karate Aikido yaparken tam Ön veya Arka camının tam ortasından sert bir cisimle vurmadık tan çarpmadık tan sonra akvaryum tabanında güzel bir sert Strafor varsa ve akvaryum sehpası gönye sinde terazin deyse hiçbir şey olmaz [:iyi:]
Akvaryum Hava Pompası
Bu benim eklediğim ürün normal Çift çıkışlı veya tek çıkışlı 220 Volt ile çalışan akvaryum Hava motoru büyüklüğündedir .
Ertan beyin yazdıklarından söylemlerinden ben hem 12 Volt ile çalışsın hemde aşırı bir hava versin isteniyorsa bu eklediğim ürün karşılamaz kesinlikle aşırı güçlü olmasına rağmen öyle bir ürünü bulmak aşırı zor olur hadi buldunuz diyelim tam el yakar düşünmek bile istemiyorum [:(][EDIT]Kınayu,2022-06-02 14:49:43[/EDIT]
Akvaryum Hava Pompası
Selamlar ,
Düşünürseniz elimde WISA 300 air pumps 12 Volt Teknik detay manuals Pdf sayfasını eklediğim . Bir iki Deneyde kullanılmak üzere alıp kullanıp kaldırdığım bu üründen var .
[URL]http://www.eminent-tech.com/Manuals/WISA%20air%20pump%20catalog.pdf[/URL]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/020620221407201.jpg[/IMG]

Ürün Alman malıdır .
12 Volt adaptör ile çalışır .
Bir ağzından Hava verir diğer Ağızdan vakum yapar .
140 - 160L / dakika Hava üretir mi bilemiyorum teknik detay pdf bakınız .
.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/020620221428561.jpg[/IMG][EDIT]Kınayu,2022-06-02 14:30:53[/EDIT]
4 Cm Cam
[QUOTE=MrzAdar]Merhaba. 65*25*40h ölçülerinde Kanki Pet marka akvaryumum var. Cam kalınlığı 4 mm bir sıkıntı yaşamadım. [/QUOTE]
Benimde 110 Cm X 30 Cm X 45 Cm ( h ) camları 4 mm olan yapmış olduğum akvaryumum var ama ona yapmış olduğum kayıt kuşağı işçiliği bir bir görseniz .
Ben bu yapmış olduğum akvaryumu mu örnek vermedim dikkat ederseniz imkan olanak varsa 6 mm camdan yapılması daha iyi olur bence [:)]
Akvaryuma Aliminyum Köşebent Hakkında
Selamlar ,
Kardeşim Alüminyum köşebent in nasıl birleşeceği bu dediğinizde çok önemlidir .
45 Derece her köşebent bir birinden bağımsız mı 45 derece alın alına mı yoksa Ön Cam ve Arka Cam veya Sol dar kenar Sağ dar kenar dan biri diğerinin üzerine mi binecek ?
Akvaryumun altına dönülecek Alüminyum köşebent tek görüntü açısından değil akvaryumu taşırken olası vurma çarpma karşı korur . Akvaryum tabanına kayıt kuşak atılmamış ve altına dönülen bir birine bağlı Alüminyum köşebent alt tabanı destekler açılmasını azda olsa önler.
Akvaryumun altına sert bir strafor üzerine köşebent dönülmüş akvaryumu koyunca daha hiçbir şey olmaz . Yıllardır kullandığım altına Alüminyum köşebent yapmış olduğum akvaryumları m vardır daha bir sorun sıkıntı yaşamadım aksine hep yararını faydasını görmüşümdür .
4 Cm Cam
Selamlar ,
Akvaryumu tam silme Yükseklik ( h ) 40 cm doldurursanız kayıt kuşak yoksa bence çıkabilir .
Akvaryum hobisinde sürekli kalıcı saman alevi gibi olmayacaksanız olağan üstü bir durum sorun yaşamadıktan sonra akvaryum küçük olduğundan maliyette çok az bir miktar fark fazla ücret ödeyerek 6 mm camdan yatırsaydınız kafanız tam rahat ederdi evladiyelik olurdu .
Makrakanta Sürekli Yukarıda Geziyor
Selamlar ,
Arkadaşların bazıları zayıflık diye değinmiş ama balığınız da ileri derecede karın çöküklüğü çökmesi mevcut [:((] Allah tan umut kesilmez ama bu aşamadan sonra eski sağlığına dönebileceği sanmıyorum düşünmüyorum .
Buda balıklarınız da bir iç parazit durumu olduğuna işaret ediyor . Bir diğer konu da balık sayım fazla değil demişsiniz evet doğru ama balık canlı uyumu pek yok gözetilmemiş gibi [:(]
Plastik Saklama Kabında Balık Bakılır Mı?
Tekrardan selamlar ,
Bazı arkadaşlar değinmiş ben o kadar detaya girmemiştim. Ön ve arka geniş yüzeyler de başlarda olmasa da daha sonrasında aynen Suyun kendi ağırlığından bir bombeleşme dışa doğru kendini salma açma durumu illaki oluyor .
Aynen bende ikeadan almıştım ama öyle dendiği yazıldığı gibi 50 lira filan olması mümkün değil .Belki çok önceleri ve saklama kabı aşırı küçükse Litresel bazda bu fiyata olabilir .
Yanlardan bakıldığında balıklar canlılar görülüyor denmiş evet bir balık canlı olduğu görülüyor ama bir akvaryum netliği berraklığı hiç bir zaman olmuyor üstten çok daha iyi net durum formları anlaşılıyor .
Birde en dikkat edilmesi gereken kışın ısıtıcı kullanmak gerektiğinde kesinlikle ısıtıcının rezistans kısmının bulunduğu kısım kabın yüzeyine temas ederse o bölgedeki plastik renk değiştiriyor ve atıyor . Ben o yüzden ısıtıcıları üstten tam orta kısmına gelecek şekilde sallandırıyordu m üzerine uzattığım bir çıtaya bağlayarak suyun içerisinde kalacak şekilde bir yere temas etmeyecek şekilde .

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.