ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ForTheHorde
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
169
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
29 Ağustos 2019 15:57
Son Ziyaret:
6 Saat 60 Dakika önce
Toplam Mesaj:
164 [0.25 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
57 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kaan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

180x 60x60 Discus-Makrakanta-Tetra-Kerevit 100x50x50 L333-L201-L052-LDA16-L144 30x30x30 Betta Mahachaiensis 45x40x35 Betta Smaragdina 35x35x30 Betta Alien Blue Hybrid 20x20x20 Betta Splendens (Walstad) 50x30x35 Betta Splendens Giant

SON 10 MESAJI

Taban Değişikliği
[QUOTE=Denizs] :D? https://www.seachem.com/stability.php hazır oturmamış filtre olmadan 1 haftada azot döngüsü oturmaz ,nerde diyor link paylaşır mısınız ? Bizim için de çok faydalı olur.


”Kullanmadan önce çalkalayınız. UV/ozonu kapatın. Yeni bir akvaryumla ilk gün her 40 L (10 US galon) için 1 kap (5 mL) kullanın. Ardından 7 gün boyunca her 80 L (20 US galon) için 1 kap kullanın. Dozaj 7 gün boyunca muhafaza edildiği sürece, balık ve diğer suda yaşayan türler herhangi bir zamanda eklenebilir. Optimum biyofiltre performansı için her 80 L (20 US galon) için ayda bir veya her su değişiminde ve yeni balık tanıtırken veya bir akvaryuma ilaç verirken 1 kap kullanın. Ürün raf ömrü üretim tarihinden itibaren 4 yıldır.” Yeni bir akvaryumla ilk gün yazıyor. Oturmuş bir filtrede 1 hafta kullanmanız gerek diye bir yazı göremedim. [/QUOTE]

Hocam tamamen yanlış anlamışsınız ya herşeyi.
neyse bir güzellik yapayım, o belirttiğiniz sayfada FAQ, sıkça sorulan sorular var okusaydınız, genelde bir tankın 4 ile 6 hafta döngü süresi olduğunu belirttiğini görürdünüz.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/217278/180620212248331.jpg[/IMG][EDIT]ForTheHorde,2021-06-18 22:48:36[/EDIT]
Taban Değişikliği
[QUOTE=Denizs]Sera nitrivec veya seachem stabilty kullanmak. Sera bakteri kültürünün oturması için 1 gün kullanmanız yeterli diyor. Seachemde bu süre 1 hafta. Arasına sineklik koymanıza gerek yok. Ayrıca tek tip taban malzemesi kullanmak daha mantıklı. Sadece hagen gibi. (Tek başına lav kırığı kullanmayın.)[/QUOTE]

Hazır oturmuş filtre olmadan, seachem nerede azot döngüsünün oturmasına 1 hafta diyor?
linki paylaşırsanız bizim için de çok faydalı olacaktır.
Dişi Betta Türü?
Halfmoon ve Halfmoon Plakat gibi gördüm balıkları, veilteil veya crowntail değil tabiki o kesin ama HM mi HMPK mı konusunda anlık fotolar yanıltabilir, bir de balıklar daha çok genç ise alt fin daha da uzayabilir o zaman hmpk değil hm diyebiliriz hmpka dediklerimize.

Video böyle bir durumda daha belirleyici olur.
Türkiye'de Kloramin
[QUOTE=Euphoria]Evet aslında en doğrusu Seachem Prime gibi kaliteli ve etkin ürünler kullanmak yada bir su arıtma cihazı temin etmek. Ancak malesef bunlar epey maliyetli çözümler olduğu için çoğu kişi için uygun değil...[/QUOTE]

Aslında Prime ucuzdur, Safe ise sudan ucuz.
Malawi Türü Hakkında Bilgi Verirmisiniz
Hobicilerin %80 i gördüğüm kadarıyla malawi ile başlıyor bu hobiye, ben de bu istatistiği doğrulayan biri olarak, sizin de bu şekilde başlamak istemeniz çok normal geldi, dayanıklı balıklar bahsettikleriniz, hoş geldiniz.
Beta Her Turlu Oneri
Yem olarak bunu öneririm,
[IMG]https://i.ebayimg.com/images/g/cxgAAOSwlTFeTIE0/s-l640.jpg[/IMG]

Halfmoon, Delta gibi bettaların kuyruk sağlığı için en önemlisi temiz su, sonrasında ise kondisyon, çok büyük bir tankta halfmoon'un eğer bir de akıntı varsa pek şansı yok ne yazık ki, elbet güçsüz düşecektir,güçsüz düştüğü an ise her türlü enfeksiyona açık olacaktır.

Bettaların normal koşullarını unutmayalım,

- Sığ sular
- Asidik sular
- Yüksek sıcaklıktaki sular
- Düşük oksijenli sular (bir önceki koşul ile bağlantılı)
ve
- Yoğun bitkili sular

yukarıdaki bu koşullara ne kadar paralel şartlar oluşturursanız, o kadar sağlıklı olacaktır.
Samuray (black Dragon) Betta Üretimi
[QUOTE=Enes De]
Red dragon ile black Dragon un birleşiminde çıkacak olan sonucu çok merak ediyorum. [/QUOTE]

Çoğunluğu copper çıkacaktır, bir kaç adet dragon çıkabilir.
Betta Ve Köpük Problemi
Betta üretmesi en zevkli balıktır,
diğer balıkların renkleri, çizgileri genelde standarttır, yani diğer balıkların yavruları da o balıkların ebevenylerinin aynısı olur,
ama betta öyle değildir, sayısız varyasyon ve renk skalasında, hiç bir yavrunun bir diğerine benzemediği 100 lerce yavru çıkar tek eşleşmeden.

Bence eşleyin, hobi bu zevk almaya bakın, kolaydır da, alt tarafı balık, gözünüzde büyütmeyin, artemia alın sadece, yavrulara ilk ay sadece artemia verin sonra ne çıkacak diye gözlemleyin, eğlencelidir.

Suyu Kaç Gün Dinlendirmek Gerekli
Bir saniye bile dinlendirmeye gerek yoktur, musluktan aldığınız gibi içine Seachem Prime eklersiniz, hiç riske girmezsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.