ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Droid
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Nisan 2021 19:50
Son Ziyaret:
12 Mayıs 2021 18:12
Toplam Mesaj:
2 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
2 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
a a
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

a a

SON 2 MESAJI

Dişi Kakadu'yu Yavrulardan Ne Zaman Ayırmalıyız?
Merhabalar,

Burada araştırdığım kadarıyla herkes 20-25. gün diyor fakat benim yavrular yumurtadan çıkalı 25 gün olmasına rağmen annenin ilgisi kaybolmadı hala, sağa sola kaçanları [:)] ağzıyla toplayıp sürünün yanına tükürüyor.

Dişi yumurta dizip yumurtalar titremeye başladığından beri onları bir bölmeyle erkek kakadu ve diğer balıklardan ayırmıştım çünkü erkek yuvaya girip yumurtaları ağzına alıp alıp tükürüyordu, daha önce de böyle olmuştu o zaman ayırmadığım için yumurtaları koruyamamıştım. Şimdi keyfi yerinde kısaca, stres altında değil [:)]

Dediğim gibi 25. gün şuan, sizce ilgisi olmasına rağmen yavruların tek başlarına hayatta kalmalarını da sağlamak adına ayırmalı mıyım?
Erkek A.kakadu Yumurtaları Ağzına Alıp Tükürüyor
Herkese merhaba öncelikle,

Akvaryumda apisto kakadu çiftim var. Dişi yumurtaları dizeli 3-4 gün oldu sanırım ve yumurtalar şuan titriyor fakat erkek apisto hindistan cevizinin içerisine girip yumurtaları ağzına aldıktan sonra hepsini tükürüyor. Dişi de tek tek toplayıp geri yerine bırakıyor. Daha önce de böyle olmuştu bu dişinin 2.kez yumurta dizişi. İşin ilginci yumurtalar titreyene kadar yuvaya çok ilgisi olmayan erkek titreme zamanı böyle bir hareket sergiliyor. Öncekinde dişi en son yumurtaların yerini değiştirmişti ben de bir yere kadar takip edebildim sonra kaybolmuştu yumurtalar muhtemelen diğer balıklar yedi. Erkek de dişi de aç değil bu arada yeni yemleme yapsam da erkek aynı davranış şeklini gösteriyor.

1) Erkeği geçici olarak ayırabileceğim ufak bir fanusum var, 10lt bidonu kesip alternatif yer de üretebilirim ama strese girmesinden çekiniyorum.
2) Aynı şekilde dişi ve yumurtaları havayla temas etmeden yer değiştirebilirim ama o da riskli.
3) Akvaryumda 8 neon tetra 4 de cory var ayrıca. Yumurtaların tabanda müdahaleye açık durmasına karşı çöpçüleri mi çıkarsam geçici olarak tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.