ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ilhannnn01
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
864
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Kasım 2015 09:24
Son Ziyaret:
24 Eylül 2021 09:51
Toplam Mesaj:
940 [0.44 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
10 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İlhan A.
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1985
Yaş:
36
İl:
Adana
Meslek:
Bilgisayar Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/179452/100920190951531.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

Güney Amerikan Akvaryumunda Vatoz.
Saklanma alanları varsa rahatsız edeceklerini düşünmüyorum, güney amerikanlar diğer cichlidlere göre daha az agresiftir. L046 nadir ve pahalı bir tür, denemeden önce cüce vatoz ekleyip duruma bakabilirsiniz.
F0 Astronotlarım
[QUOTE=KARIDES999]Desenleri çok güzel büyüdükçe deişirmiki[/QUOTE]

Genelde yavru astronotlarda daha çok desen olur gençlik dönemlerinde desenler kaybolur, erişkin olduklarında daha farklı bir desen ortaya çıkar.


Ahm Flowerhorn Yemi Nasıl
AHM flowerhorn yemini oscarlarım için almıştım, yemediler. Bunun dışında ahm nin yemlerinin kalitesiz olduğuna katılmıyorum başka yemlerini kullanıp iyi sonuçlar aldım, özellikle büyük amerikan cichlidleri için "cichlid large xl" yemi gayet güzel. Firma da gayet ilgili, arayıp yemler hakkında ilk ağızdan bilgi alabilirsiniz.
DİSCUS ASTRONOT BERABER YAŞARMI?
Birlikte yaşarlar, yani aynı odada ama farklı akvaryumlarda. [:)]
1000 Litre Monster
[QUOTE=YucelC]

Sayın Meo,
Yazınız bana ise şu açıklamayı yapmak isterim.
Sert olan yazım mı yoksa yazımın sonunda paylaştığım balık iskeleti mi?
Yazı ise, "Siz 10-12 monster balığı 1200 litreye nasıl sığdırmayı başaracaksınız merakla izlemek istiyorum" yazdığımda bir sert tavır yok, izlemek istediğimi belirtmişim sadece.
"Ayrıca yırtıcı balıklar konusunda herhangi bir tecrübem yok, bilgim de yok.. Bu konu hakkında ben de bilgi toplamak üzere Forumdaki Özel Üyelerden Sayın Cem Öcal' a özel mesaj attım, mesajımda yazdığım; "Üstadım merhabalar, green teror cinsi balık beslemek istiyorum 300 lt ithal akvaryumumda. Fikir verme şansınız var mı?" mesajıma karşılık verdikleri cevaplar sanki ortaokul talebesine bir şeyler söylüyormuşçasına.. Netice de ben de 300 lt için araştırma yapmak istiyorum ama heves kıranlar var..

Saygılarımla,[/QUOTE]

Yücel Bey filtrasyon iyiyse 300 litrede 2 oscar beslemenizde bir sakınca yok, bence Meo da sert üslup derken sizi kastetmemiş ilk sayfayı okursanız başka üyelerin yaptığı sert yorumlar var.
Ben de böyle bir akvaryumun gerçekten kurulup kurulmayacağını bilmiyorum ama konuyla ilgilenenlere veya ileride bu konuyu okuyacak kişilere aktarmak için bildiklerimi yazıyorum .
Akvaryum Altı Strafor Görüntüsünü Gizlemek.
Siyah akvaryum arkaplanını uygun ölçüde kesip şeffaf bantla yapıştırabilirsiniz.
Geniş siyah bant ile gizleyebilirsiniz.
Mobilyacıda artık mdf ler vardır, uygun ölçülerde kestirip çerçeve yaptırabilirsiniz.
Yapay sarmaşık ile örtebilirsiniz.
1000 Litre Monster
[QUOTE=Saklaban] günümün yaklasik 5-6 saatini monsterleri arastirmaya harciyorum burda bilgili kisiler oldugunu dusundugum icin yeni baslayn hiri gibi sordum detayli bilgi icin[/QUOTE]

Pacu sayısının 2 yi geçmemesini öneririm, çok büyürler ve hızlı ve çok yem tüketirler, diğer balıkların yem yemesine fırsat vermeyebilirler.
Leopar vatoz hem yem artıklarının tüketilmesi hem de etçil yemlenmeden dolayı üreyecek küçük organizmaların temizliği için gerekli.
Büyük kedi balığı türlerini ben önermiyorum, çok fazla büyüyorlar diğer balıklara zarar verebiliyorlar ya da strese sokuyorlar, ağızlarına sığarsa yemeye çalışıyıp hem kendilerini hem de diğer balıkları öldürdüklerine birkaç kez şahit oldum.
Arowana hem görüntü olarak güzel hem de davranış olarak bana göre monster akvaryumları için vazgeçilmez.
Astronot büyük boylara ulaşan çok agresif olmayan, saklanmayan akvaryumu dolduracak bir balık. Büyük orta amerikan cichlidlerini önermiyorum, çok agresif ve bölgeci oldukları için diğer türleri strese sokabilirler
Bişir türleri, normal senegal bişiri hem çok agresif değil hem de akvaryumu dolduracak güzel görünen bir tür, Endlicheri bişir ağzına sığacak balıklara karşı agresif olabiliyor, yiyor desem daha doğru olabilir :) diğer bişir türlerini bilmiyorum.

Çok fazla farklı türden kaçınmanızı tavsiye ederim, ilk etapta belki balıklar yavruyken olabilir ama büyük boyutlara geldiklerinde birkaç tanesi bile akvaryumu doldurmaya yetecektir, zaten her biri agresif yırtıcı canlılar olduğundan her eklenecek tür yeni bir bilinmeyen olacaktır.


1000 Litre Monster
[QUOTE=Saklaban]Merhaba 1200 litre bir tankda 2 astranot oscar 1 pengasus 6-7 pacu 1 leopar vatoz beslemek istiyorum yanina 1 kristal köpek baliği olabilirmi yada labeo bicolor bunlar disinda balik önerebilirmisiniz? sump ve 1 dalga motoru olucak[/QUOTE]

Son zamanlarda bu tarz konular çok açılıyor, bence 1200 litre tank kuracak kişinin zaten ne besleyeceğini biliyor olması, hangi türlerin uyumlu yaşayacağını bilecek kadar bilgi ve tecrübeye sahip olması gerekir. 50-100 litreden bahsetmiyoruz 1200 litrede monster akvaryumu ciddi bir iş. Böyle bir bilgi birikiminiz yoksa öncelikle sump sistemi, filtrasyon, suyun akıntı hızı ve yönü, su değerleri, balıkların doğal ortamları be beslenme alışkanlıkları gibi konuları araştırmanızı öneririm. Forumda örnek olabilecek konular mevcut.

Sorunuza gelince, labio bicolor ancak yem olarak konulabilir onu da yapmayacağınızı düşünüyorum. diğerleri bir arada yaşayabilir, ama nasıl yaşar? Pengasus hızlı büyüyüp astronotları yer mi ya da aşırı büyümesi diğer balıkları strese sokar mı, astronotlar kristal köpek balığını rahatsız eder mi bilemem. Ben olsam böyle bir karma yapmazdım hatta pengasus, challenger,rtc gibi türlerin akvaryumda beslenmemesi gerektiğini düşünüyorum tabi ki seçim size kalmış.
Birden Ölen Ahli
Balık birşeyden ürküp ani hareketler yaptığında kafasını bir yere çarparsa böyle ani ölüm olabiliyor.
Astranot (oscar) Akvaryumu
1 ya da 2 oscar besleyebilirsiniz, hagen kum olabilir bir sakıncası yok, suyu sertleştirmeyen ya da salınım yapmayan herhangi bir kum olabilir. Oscarların bitkilere zarar vereceğini düşünüyorum, kumları akvaryumun bir köşesine taşıyan, taşları dekorları yerinden oynatan balıklardan bahsediyoruz. İki kökten de kullanabilirsiniz bir sakıncası yok.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.