ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ilhannnn01
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
691
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Kasım 2015 09:24
Son Ziyaret:
8 Saat 5 Dakika önce
Toplam Mesaj:
830 [0.58 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
46 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İlhan ALTUNORDU
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1985
Yaş:
34
İl:
Adana
Meslek:
Bilgisayar Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/179452/100920190951531.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

Hamburg Sünger Filtreli Flowerhorn Akvaryumu
Alabileceğiniz en iyi yemleri almışsınız.
Astronot Balığı Solungacında Beyaz Şerit
Yakında geçer, balığı öğütmeye çalışıyor.
E-jet 3388 Sepet Dizilimi
[QUOTE=fatihkuzen]Uzun uzadıya kullanıyorum. Çok net söylüyorum bu filtre alınacak para verilecek filtre değilmiş. Tam 2 ay net kullanım boyunca elyaflar dahi pislenmedi. Nedenmi su sepetlerin içinden değil yanlarından geçip direk akvaryuma dönüyor. Şimdi çıkıp yanlış dizmişsin diyen olacak elbet. Yok yanlışta dizmedim herşeyini de doğru taktım. Filtrenin girişinden giren bir pislik doğrudan dışarı akvaryuma geri geliyor. Filtrede muhendislik hatası var . Alacak arkadaşlar almasın gitsin başa bişi alsın. Bu paraya yazık.[/QUOTE]

Ben de pek tavsiye etmiyorum debi düşme sorunundan dolayı ama size denk gelen ürünün her tarafı sorunluymuş, ben yıllardır kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Ekonomiyle Nasıl Savaşıyorsunuz ?
600 litre akvaryumda su değişimini haftada bir yerine 15 güne çıkardım, ithal yemler yerine yerli yemler kullanıyorum.
Farklı Bir Hobi Rica Ediyorum
Merhaba bu konuyu inceleyin

[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/390_litre_su_kaplumbagasi_k943498_sn1.asp[/URL]
Astronot Balığım Hasta Mı?
Oscarlarda akvaryum değiştiğine böyle durumlar olabilir. Stres kaynaklı, akvaryuma alışana kadar ışığı açmayın dip çekimi yapmayın elzem olmadıkça müdahale etmeyin, günde 1 kere az miktarda yem vermeyi deneyin, canlı yem un kurdu dana yüreği vs deneyin ama sürekli bunları vermeyin alışınca kuru yem yemezler.
şikayet XİLONG
[QUOTE=cezzar_tr]

Aman hocam sakın çıkarma ordan. Benim başıma gelen sana gelmesin ,balıkların haşlanmasın . İlk yazdıgım yorumda klavye otomatik düzeltmeyi yanlış yapmış. Balıkları haşlamıştı yerine balıkları başlamışdı yazmış düzelttim. [/QUOTE]

Karantina tankı için aldım, bundan önce de başka bir çin malı ısıtıcı vardı durup dururken çatlamıştı, bu da gerekmedi şimdiye kadar, Adana da olduğum için sular doğal olarak sıcak [:D] eheim ve tetra yı tavsiye ederim hiç şaşmaz.
şikayet XİLONG
[QUOTE=cezzar_tr]Konu eski ama alacak yada almayı düşünenlere dikkat için yazıyorum bu ürünün Allah belasını versin. 170 litrede bunun 100 wattını kullanıyordum. 6 -8 ay kullanım sonrası termostatı mı nesi bozulduysa bir sabah baktım tüm balıkları başlamıştı . Bana da iyi diye verdi akvaryumcu . Bol bol kulagı çınladı tabi. Başka şehirde oldugum için götürüp önüne atma şansım olmadı . Beni bu hobiden soguttu herşeyi sattım . Şimdi tekrar başladım.

Bu markadan hatta çin malı ısıtıcılardan uzak durun[/QUOTE]

Aynısından bende de var, bugüne kadar hiç sorun yaşamadım çünkü çekmecede duruyor [:D]
Flowerhorn Garip Davranışlar
150 Lt ile ilgili yorum yapmamamın sebebi şu aşamada problem olmaması, ansiklopedi bölümünde yazan 275 Lt hacim tam erişkin balık için geçerli.
Flowerhorn Garip Davranışlar
Öncelikle kendimi flowerhorn üstadı olarak görmüyorum değilim de zaten, sadece okuduklarımı ve tecrübelerimi paylaşıp yardımcı olmaya çalışıyorum.
Burada flowerhorn konusunda üstat denilebilecek benden çok daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlar var bkz: HybridFish
Flowerhornlar enteresan balıklardır bazen akvaryumdaki bir şeye kafayı takıp uğraştıkları olur, ısıtıcıyla, iç filtreyle ya da cam dereceyle kavga ederler [:)))] güçleri yeterse kırarlar.
Flowerhornlarda hatta sadece flowerhornlarda değil bir çok american cichlid te sıçrama eğilimi zaten normaldir, sıçramanın sebebi de gördükleri bir şeyi yeme isteği olabileceği gibi su şartlarının kötü olması da olabilir.
Camda kalan bir yem tanesini almak için aynı davranışları sergileyen balıklar gördüğüm için yazdım, su şartlarını zaten diğer arkadaşlar yazmışlar.
Aslında video görsek belki daha faydalı yorum yapabiliriz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,770,104 Mesaj
  • 405,128 Konu
  • 91 Forum
  • 143,501 Forum Üyesi
  • 1,449 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,822 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.