ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ser55
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
25
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Ekim 2022 10:44
Son Ziyaret:
17 Haziran 2024 08:34
Toplam Mesaj:
95 [0.16 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
20 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Serra Uludağ
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Serra Uludağ

SON 10 MESAJI

Karideslere Aktif Toprak Şartmı ?
Merhaba, herhangi bir sakıncası olmaz. [EDIT]Ser55,2024-06-10 15:13:19[/EDIT]
Lepistes Balığın Cinsi Nedir?
Merhaba, cinsiyeti erkek
Bitkili Akvaryumda Sahil Kumu
Herkese iyi hobiler,
Bitkili akvaryum kurmayı planlıyorum substrate olarak substrate bag dediklerinden üstüne kum olarak da sahil kumu eklemeyi düşünüyorum. Sahil kumunu deneyen var mı? Bitkilerin köklerini çürütüyor, kötü kokuyor gibi şikayetler duymuştum bir de burdan sorayım dedim. Gurami beslemeyi düşünüyorum. Ya da sizin böyle bir akvaryum için önereceğiniz tür var mıdır? (dış filtreli, 45 lt,)
Yeni Başlayandan Sorular
2-bitkinin kesinlikle faydası olur. Özellikle eğer yavru almayı planlıyorsanuz. Yavrular doğduktan sonra bitkilerin arasına saklanarak diğer balıklar tarafından yenmekten kurtulurlar. Onun dışında da zaten canlı doğuranlar bitkili akvaryumlarda daha çok severler. Tilki kuyruğu, lepistes otu gibi bakması zor olmayan ve fazla takviye gerektirmeyen bitkileri seçebilirsiniz. Yalnız zemindeki lav kırığına bitki köklerini tutturmak zor olur şimdiden uyarayım.
3-bence iç filtre uygun ancak çok akıntı yapıyorsa sıkıntı. Hem gelecekte yavrular için de sıkıntı olabilir. İç filtre konusunda çok tecrübem yok diğer arkadaşlara bırakıyorum bu konuyu o yüzden.
4- bitki alıp güzel bir bitkili akvaryum yapacaksanız üstten armatür led gerekecek zaten o yeterli olur. Ama akvaryum içinde de olsun güzel durabilir diyorsanız yabancı youtube kanallarında yapanları gördüm. Şahsen hiç denemedim ancak balıkları strese sokabilir.[EDIT]Ser55,2024-05-31 12:48:21[/EDIT]
Akvaryum Suyundaki Hareket Eden Şeyler Nedir?
Uygun bir yer hazırlayıp balık alırsanız o larvaları löpür löpür yerler valla. Hem canlı yem olmuş olur. Benim bettam zevkle tüketiyordu.
Akvaryum Suyum Beyaz Bulut Gibi Bişey Var
Kullandığınız bakteria feeder sanırım. Çok kullanılması durumunda bulanıklık yapar. Bende de olmuştu. Birkaç gün kullanmayın veya dozajı azaltın geçer zaten. Lepistes alacaksanız akvaryumu bitkilendirmenizi öneririm.
İyi hobiler[:)]
Balığa Nolmus
Merhaba, artık pek de düzelecek gibi görünmüyor. Yine de yanlış söylemek istemem kesin değil. Öncelikle fotoğrafta gördüğüm kadarıyla renkli yapay taş bulunduruyorsunuz akvaryumda. Bu taşlar suya salınım yapar, suyu zehirlerler. Ancak hemen şimdi çıkarıp balığınızı daha da strese sokmayın. Bir de akvaryum hakkında genel bilgi alabilirsek daha iyi yanıt verebiliriz. Kaç litre filtresi var mı vb.
Paludaryum Background
[QUOTE=Carcharodon]Merhabalar;

Poliüretan içerikli tek malzemeli köpükler güvenilirdir. Yalıtım için kullanılan bazı köpüklerde haşereye veya yanmaya karşı kimyasallar var, zarar veren bunlar olabilir. Ayrıca poliüretanın tam olarak kürlendiğinden emin olmak gerekir, yani iki üç hafta bol havadar bir alanda kalırsa sorun olmaz diye düşünüyorum.

Elinizde akvaryum silikonu varsa, kürlemeden sonra hardscape yüzeyleri kaplamak için epoksi yerine kullanabilirsiniz. Köpük suyla temas sonucu bir süre sonra yapısal olarak zayıflayabiliyor, sağlıktan ziyade bu etkiyi önlemiş olursunuz. [/QUOTE][QUOTE=forester64]Sıkıntı yaşamazsınız, kullanbilirsiniz. Ancak cama yapışması çok kuvvetli olmuyor zamanla su ile birlikte salabiliyor. Bu yüzden genellikle cama silikon sürüp sonra pu sıkıyorlar[/QUOTE]

Çok teşekkür ederim, öneri ve tavsiyeleriniz için de. Akvaryum silikonlum yoktu mecburen alırım o zaman.
Paludaryum Background
Herkese merhaba. Yakın bir zamanda yani sınavlarımdan sonra bir akvaryum kurmayı planlıyorum. Daha doğrusu paludaryum. Şu yabancı kanallarda hep gördüğümüz 'expanding foam' dedikleri genişleyen sünger ile ben de bir arka plan yapmak istiyorum ancak bazıları akvaryum canlıları için çok zararlı olabiliyormuş. Bu konu hakkında tecrübesi olan varsa bilgi verebilir mi hangi markayı kullanmalıyım? Ya da uyguladıktan sonra hangi işlemlerden geçirmeliyim? Bazıları üstüne epoksi sürün diyor ama o kadar bütcem olacağını düşünmüyorum. Şimdiden teşekkürler.
Karidesleri Fanusa Alsam Sıkıntı Olur Mu
Bol bitkili fanuslarda karides besleyenler var. Ancak evinizde gece soğuk gündüz sıcak oluyorsa yani suyun sıcaklığı sürekli değişirse sıkıntı olabilir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.