ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ser55
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
12
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Ekim 2022 10:44
Son Ziyaret:
04 Mart 2023 16:28
Toplam Mesaj:
45 [0.30 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
40 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Serra Uludağ
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Serra Uludağ

SON 10 MESAJI

Yapıştırıcı
Moss u ağaç köküne yapıştırmak için bir süper yapıştırıcı arıyorum. Ancak suya girdiğinde zararlı/zehirli salınım yapmayacak bir ürün. Kullandığınız memnun olduğunuz böyle bir ürün var mıdır?
Akvaryumbitkicim.com
Geçen gün akvaryumbitkicimcom dan alışveriş yaptım. Moss ve 2 adet bitki almıştım. Bir süre sonra geldi. Ancak paket o kadar küçüktü ki acaba bu hediye falan mı diye düşündüm. Hiç karton koruma yoktu. Sadece bitkilerin içinde olduğu şeffaf poşet bir de kargo poşeti. Bitkiler küçücük ve belirtilen miktardan az geldi. Akvaryumbitkicim.com sitesindeki yorumlara ve fiyatın daha makul olmasına bakarak aldandım. 130 tl verdim Ancak bana getirilen ürün anca 30 veya 40 tl ederdi. Belki bu site başka ürünler açısından iyidir Ancak canlı bitki konusunda iyi bir tecrübe yaşadığım söylenemez. Riske atmayın Atakan petshop gibi bilinen iyi yerlerden alın. [EDIT]Ser55,2023-02-20 16:34:34[/EDIT]
Akvaryumda Niçin Reeflowers Siyah Kum Kullanmamalı
Merhaba, yeni akvaryum kurulumu yapacağım bahsettiğiniz siyah kumu değiştirdikten sonra kullandığınız kum markası/çeşiti nedir acaba?
Akvaryuma Yapak Neden Konur
Herkese verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler
Bitkiler İçin En İyi Şartlar
Merhabalar,

Bir akvaryum kurmuştum önceden. İçinde çok bitki yoktu ve balık sayısı biraz fazlaydı. Yeni bir akvaryum kurulumu yapacağım ve canlı doğuran türlerimi elden çıkarıp, betta bakmayı düşünüyorum.

Bu sefer dizayna daha çok önem vermek niyetindeyim. Canlı bitkiler de en önemli parça. Bunun için alt katamana lav kırığı üstüne dere kumu koydum. Ancak bitkilerin tutunması için yetersiz kaldılar. Bir kum çeşiti daha ekleyip daha zengin bir kum yapısı oluşturabilir miyim? Ve bu kum ne olmalı? Bir de bitkilerin sağlıklı büyümesi için katı besinler oluyormuş bunlar hakkında bilginiz varsa neyi kullanmamı önerirsiniz? Akvaryumum 35 litre ve beyaz led ışık ile aydınlatma yapıyorum umarım bu aydınlatma bitkiler için yeterli olur.

Vitasand siyah kumu kullananlar var mı iyi gibi görünüyor.
Akvaryum
35 LT
Canlı Türleri: 2 kılıçkuyruk, 4 lepistes 1 tanesi yavru. 1 çöpçü 1 vatoz ve herkesin tahminimce oradan çıkart diyeceği 1 beta. Onu koyacak yerim yok küçük bir yerde beslemek de istemiyorum pet shop a geri verirsem kaderi belli zaten o yüzden aynı akvaryumda bakıyorum. Genelde agresif olurlar ancak benimki pek öyle değil etrafta dolanıyor diğer balıklarla haşır neşir olmuyor. 3 tane de ramshorn salyangozu ancak sürekli ısıtıcının vantuzlarına yumurtluyorlar çoğalmalarını nasıl önleyebilirim?

Bitki Türleri: toplam 14 dal olmak üzere 3 çeşit bitki

Tankın Yaşı: yeni

Filtrasyon ve Işıklandırma: pipo filtre, led beyaz ışık

Tasarım ve Dekorasyon: içerisinde yapay kök var akvaruma salınım yapmayacak şekilde tasarlandığı söylendi. Zeminde dere kumu ve az sayıda lav kırığı var.

Sizce bu akvaryuma bu kadar balık fazla mı hele de beta ile birlikte çünkü beta ile canlı doğrudan türlerine veya diğer balıklara bakmak için büyük boyutlar gerekir diye biliyorum. Akvaryumda toplam 9 balık var. Bana içine 20 tane alır denmişti. Beta yı ne yapmalıyım sorun çıkaracak mıdır?[EDIT]Ser55,2023-02-09 16:26:35[/EDIT]
Bakteri Kültürü
İnşallah, içine bir miktar önceden sahip olduğum bakteri kültürü oluşmuş su da eklemiştim. Kötü görünmüyorlar umarım böyle devam eder.
Bakteri Kültürü
Evet yeni kurulum, bugün klor kokusu azaldı ve neredeyse gitti. Yardımlarınız için teşekkürler[:)] içine ilk balıkları koydum. Haraketli ve iyi görünüyorlar.
Bakteri Kültürü
Kullandığım su çeşme suyu olduğu için kloru gidermek amacıyla kullanmak istiyorum. Suyu ağzı açık akvaryumda bekletiyorum yanlış mı acaba. Belki yüzey alanı dar kalmıştır o yüzden klor uçmamıştır. Klor kokusu alıyorum ben mi yanılıyorum ama havuz gibi bir kokusu var.
Bakteri Kültürü
[QUOTE=thecrow][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/68632/020220231439551.jpg[/IMG][/QUOTE]

bugün bu üründen de alıp kullandım. etkisni ne kadar zamanda gösterir?

Bir de litre başına koymam gereken damla ne kadar acaba onu yönergelerden anlayamadım.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.