ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
AhmetEroglu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
133
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
26 Ekim 2022 14:58
Son Ziyaret:
23 Ocak 2023 20:05
Toplam Mesaj:
194 [0.91 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
70 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Eroğlu
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1974
Yaş:
49
İl:
Ankara
Meslek:
E-Ticaret
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ahmet Eroğlu

SON 10 MESAJI

Debi Nasıl Düşürebilirim? (yandan Samp)
Kafa motoru çeviriyorsa ve kendi ayarı yoksa zor.[EDIT]AhmetEroglu,2022-12-26 22:03:42[/EDIT]
100 L Akvaryum Ve Filtrasyon
Merhaba dış fitre ve pipo filtre yerine tek bu filtreyi öneririm 100 litre japon akvaryumuna [URL]https://www.akvaryumexpress.com/sumplu-pipo-filtre-l-boy-ucretsiz-kargo[/URL]içine sera siporax ve aynı yerden nitrat tutucu sünger ekletin başka hiç bir şeye gerek kalmadan hem mekanik hem biyolojik filtrasyonu gayet güzel halledersiniz.[EDIT]AhmetEroglu,2022-12-24 22:13:56[/EDIT]
Bu Nedir Bilgisi Olan ?
[QUOTE=celalcanolgun]Beslenmeleri ile ilgili araştırma yapıyorum fakat bir sürü ve farklı bilgi var hepsi doğru mu emin olamadım[/QUOTE]
Yavruları genelde Artemia ile besliyorlar.
Küçük Japon Balığım Havasız Suda 2 Ay Yaşadı
[QUOTE=thundereblue]Konu hortlasın eskilere selam olsun[/QUOTE]

Bence şov amaçlı açılmış balon bir konu.
Hadi hava ve motor bi nebzede 2 ay yemsiz bir yavru balığın hayatta kalması mümkün değil. 2 hafta bile imkansız, yetişkin olsa belki ama bahsedilen balıkta imkansız ötesi.[EDIT]AhmetEroglu,2022-12-22 08:26:39[/EDIT]
Forumu Hareketlendirmek İçin Neler Yapabiliriz.
Malesef hiç bir şey yapamazsınız. Buraya her yeni gelen üyeyi tokatlayıp geri gönderen eski abiler gurubu olduğu sürece buraya kimse adımı atmaz tekrar.
İnsanlar burayı bir sorununu çözmek için google dan bulup geliyor, gelen kişi kendine göre kurulu düzeniyle ilgili sorun çözüm için geliyor. Gelen insanları yok o hacimde balık bakılmaz, git o balığı geri ver, büyük akvaryum alamıyorsan da balık da bakma kafasıyla forumdan kovalayan ekibi buradan tasfiye etmediğiniz sürece birileri gelir sorununu yazar, azarını işitip gider, bir daha da tövbe eder buraya yazmaya.

Doğrusunu söylemek, bilgiledirmek ve yönlendirmek ayrı şey, üstten üstten konuşup ahkam ve racon kesmek ayrı şey. Kimse kimsenin babasının emir eri değil, herkesin bir imkanı olanağı kapasitesi var, siz doğruyu söylersiniz karşıdaki kişi de kendi kapasitesince uygulamaya çalışır, ne demek daha fazlasını yapamıyorsan bakma!!!
Japon Akvaryum Değişikliği
2 japonla devam edin hocam, eski akvaryumdan su aşılama yapın mutlaka, eski akvaryumun bakteri kültüründen alabildiğiniz kadar alın.
Herkes hacim dersi verme derdinde, yeni akvaryum için dikkat etmeniz gerekenleri paylaşayım kendimce.

Dibe beyaz renk ince silis kumu serebilirsiniz ince bir tabaka.
Filtrenizi bilmiyorum ama az debili şelale türü bir filtre iyi olacaktır.
Asıl önemli olan yeni akvaryuma 19 litre kadar su doldurup 3-5 gün kadar hava taşı yada farklı bir filtre ile çalıştırın akvaryumu, balıkları eklemeden önce. Daha sonra balıkları aktaracağınız zaman eski akvaryumdaki filtreyi hiç temizlemeden alıp hemen yeni akvaryuma takın ve çalıştırmaya başlayın ki oradaki bakteri kültürü yeni akvaryuma taşınsın. Son olarak eski akvaryumdan 8 litre kadar suyu yeni akvaryuma ekleyip 15 dakika daha bekleyin filtre çalışır şekilde, ondan sonra son olarak balıkları kalan 2 litre su ile birlikte yeni akvaryuma alın. Böylelikle balıklarınız şok yaşayıp strese girmeden yeni akvaryuma geçişi sağlamış olursunuz.

Keyifli hobiler.[EDIT]AhmetEroglu,2022-12-21 14:45:31[/EDIT]
Sera Bactopur
[QUOTE=Koi35]Balıklarımın hepsi hasta olduğu için ana tankın suyunu yarıya indirdim ve sera bactopur attım dış filtre kapalı ve iç filtrenin süngerini çıkarttım. İlacı döktükten 2 saat sonra ilacın rengi açılmaya başladı 4-5 saat içindede su tekrar eski haline geldi. Bu durum normal mi ? Balıklara hava desteği veriyor diye süngerini çıkartıp çalıştırmaya devam etmiştim kapatsam zararı olur mu. Birde ilaç takviyesi yapayım mı. [/QUOTE]

Evet ilaç kullanımı normal o şekilde, ne hastalığı vardı? Evet iç filtre o şekilde çalışmaya devam etsin. İlacı 24 saatten önce yenilemeyin rengi açıldı diye.
Dış Filtre Hususunda
Dış filtre devri artık kapanıyor güzel bir sump sistemi kurmanızı tavsiye ederim
Azot Döngüsünü Nasıl Sağlarım
Merhaba
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/yeni_tank_sendromu_ve_azot_dongusu_k877167.asp[/URL]
Dış Filtre Aldım Yem Yemiyorlar
Merhaba gereksiz bir filtre seçimi olmuş malesef. Askı şelale filtre çok daha iyi sonuç verirdi 20 litrede.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.