ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MuTLu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Aralık 2010 15:32
Son Ziyaret:
15 Eylül 2021 10:37
Toplam Mesaj:
16 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mutlu KILINÇ
Doğum Tarihi:
04 Haziran 1985
Yaş:
36
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mutlu KILINÇ

SON 10 MESAJI

Bu Balık Hangi Çöpçü Balığı Türü ?
[QUOTE=Serkanjb]

Cae değil...[:((]

Albino Frenatus türü[/QUOTE]

Haklısınız bende burada görünce farkettim, ama akvaryumcu bana CAE diye satmıştı. öğrendik sayenizde.
Bu Balık Hangi Çöpçü Balığı Türü ?
Bende de aynı balıktan var(beyaz olanından). Akvaryumcudan alırken cae balığı diye almıştım.[EDIT]MuTLu,2021-03-02 23:01:51[/EDIT]
Neon Tetra Karın Şişliği
Arkadaşlar yeni gördüm balığın karnı şiş sanki içerisinde yumurta gibi bişeyler var ama bunun hamilelikten kaynakladığını düşünmüyorum. Hastalık olabilir mi, hastalıksa ne tür bi hastalık yardımcı olabilirseniz sevinirim. :[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/102621/020320212138491.jpg[/IMG]


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/102621/020320212144531.jpg[/IMG]
[EDIT]MuTLu,2021-03-02 21:45:13[/EDIT]
Vatozun Karnındaki Bilinmeyen Şişlik
Fotoğraf: [IMG]null[/IMG]
Hastalık Belirtileri:
Akvaryum Kapasitesi (litre):
Akvaryumdaki Diğer Canlılar:
Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):
Filitrasyon:
İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:
Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.):[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/102621/191120201920441.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/102621/191120201920511.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/102621/191120201920581.jpg[/IMG]
Arkadaşlar bugün gördüm daha önceden yoktu karnındaki şişlik. Normal mi normal değilse neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim. Balık 4 Aydır bende hiçbir sıkıntı yoktu.
Karın Çökmesi İç Parazit
[QUOTE=engin045]
Bakto tabs antibiyotikli yemdir. 7 gün kullanılır sonra %50 su değişimi yapılır. Ayrı tankta kullanılması daha iyidir. Bence size lazım olan ilaç elinizde mevcut olan ilaçtır.Arkadaşınızın tavsiye ettiği ilaç Bakto Direct Tabs değil,Sera Bactobur Direct isimli bir ilaçtır, şu an piyasada bulunmuyor. [/QUOTE]

Teşekkürler.
Bunu ana tankta 3 gün kullandım aslında ama bi faydası olmadığını düşündüğümden kullanmayı kestim. Sizin dediğiniz gibi karantina tankında kullanmayı deneyeceğim.

[QUOTE=Kınayu]Bence hastalık grubuna göre kaç gün kullanılması gerekliyse üzerindeki açıklamada yazar ayrı karantina tankın da bunu kullanın belli gerekli süre zarfında ama ısıda belirli bir sıcaklıkta olması gerekebilir onda dikkat edin .

Bakto direct tabs alarak onu kullanın evet. Sarımsak ihtiva eden yemlerden de kullanmayıda düşüne bilirsiniz veya direk sarrımsak suyunu yeme emdirerk yedirerek te verebilirsiniz .
Tetavi süreci bittikten sonra bulundukları karantina tankında dinlenmiş su ile akvaryum suyu ısı derecesinde su ile su değişimleri yapıp durumlarını gözlemleyip ana tank,a alabilirsiniz .
Kaya tuzunun etkilemiyeceği türler örnek sizde Vatoz varmış ona kesinlikle olmaz tuzlu su banyosu da düşüne bilirsiniz .[/QUOTE]

Herşey için tekrardan teşekkürler. Bende ayrı tankta bu dediklerinizi yapacağım bakalım sonuç ne olacak. Umarım tekrardan başka balıklara görünmez.
Karın Çökmesi İç Parazit
[QUOTE=Kınayu]Sera nın baktopur diye gayet güzel ve etkili ilaçları vardır. Bu baktopurun ilaç şeklinde tablediyse ilaç demektir . Yem nereden çıktı anlamadım sen ne diye almıştın istemiştin akvaryumcu petshoptan [:?][/QUOTE]
Ben whatsap gurubunda sormuştum bi arkadaş söylemişti ama bakto direct tabs almam gerekiyormuş ben bakto tabs almışım. Yem dediği için kullanmadım çok fazla.
Karın Çökmesi İç Parazit
[QUOTE=Kınayu]Ayrı tank fikri güzel ama metilen mavisi ile bu anlatmış belirtmiş olduğun hastalığı durumu hallede messin çare deva olmaz boşa zaman kaybı bekleyiş olur [:((][/QUOTE]

ne kullanmamı önerirsiniz. daha öncesinden sera bakto tablet almıştım ama bazı arkadaşlar bu hastalık için değil sadece yem demişti. o yüzden kullanmadım çok fazla.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/102621/050820201443591.jpg[/IMG]
Karın Çökmesi İç Parazit
[QUOTE=Kınayu]
Ben teşekkür ederim [:)]
Yeni yavrularınız balıklarınız hayırlı olsun öncelikle [:nazar:]
O zaman bunları neden yazdınız dile getirdiniz aynı döngüye sürece yeni neferler katılmış olur sadece [:(] Kimsenin elinde mucize ilaç olacağını sanmıyorum şunu ver düzelir hemen diyebilecek [:)] Saygılar .

Anaçları elden çıkarıp bu sorunları yaşamamak adına yeni doğan yavrularla devam edebilirsiniz veyahut bu durumda kalan sağ pek olmaz yukarıda belirttiğim gibi .Ayrıca sizin gözlemlediğiniz ve hastalıklı olmadığını düşündüğünüz belirtmiş olduğunuz balıklarınız dan biri veya o grup bile olabilir dediğiniz hastalığa duruma sebep .[/QUOTE]

Teşekkürler tekrardan.
Öncelikle neden dile getirdim açıklayım:
Benden tecrübeli ve başına böyle bişey gelmiş arkadaşlar varsa yönlendirirler ve çözüm bulur bunların önüne geçebilirim diye dile getirdim. Balıklarımın ölmesinden hoşnut olmadığım için dile getirdim. Diğer türlü bi çözüm yolu bulamazsam mecbur böyler devam edeceğim demek istedim.

Hastalık gözlemlediğim balıkları ayırıyorum şimdi daha önce ana tankta ölüyorlardı şimdi ayrı bi akvaryumda metilen mavisi kullanıyorum bekletiyorum. ama onları tekrar ana tanka almadan başka bi balıkta sıkıntı çıkıyor. Haftada yada 10 günde bir 1 tane balığım bu hastalığa yakalanıyorlar maalesef.
Karın Çökmesi İç Parazit
[QUOTE=Kınayu]

Selamlar ,
Büyük geçmiş olsun [:((] Bence tüm balıklarınızı akvaryumdan ve elinizden çıkarın ve genel bir temizlik dezenfektasyon yapın ve yeni kurulum yaparak yeniden başlayın Balıklarınızı aldığınız yer her nereden balıklarınızı alıyorsa bakım şartları demek ki pekte iyi uygun değil .
Balıklarınızı hangi şehir il ilçe cadde mahallede oturuyorsanız size yakın balıklarını sağlıklı ve dirençli olduğuna samimiyetine güvendiğiniz akvaryumcu petshop tan almaya özen gösterin bunu alışkanlık haline getirin bence .
Ayrıca yeni balık aldığınız zaman her nereden alırsanız alın aldığınız balığı 3-4 gün ayrı küçük bir karantina tankkında misafir edin durumuna bakıp gözlemleyip sonra ana tankınıza ekleyin bu gibi sorunlar yaşamamak için [:iyi:][/QUOTE]

Teşekkürler öncelikle.
Balıkları elimden çıkarma gibi bi düşüncem yok. Bi çözüm yolu bulamazsam kalan sağlar benimdir mantığıyla hareket etmeyi düşünüyorum. Vatozlarımda ya da danino zebra balıklarımda hiçbir sıkıntı olmadı, aldığım günden beri aynılar ve büyümeye devam ediyorlar. Ayrıca Platilerimde doğum yapıyor düzenli olarak. Balıkları akvaryumcudan almıştım.
Karın Çökmesi İç Parazit
Hocam merhabalar teşekkürler öncelikle.

Tabanda Lav kırığı var, tank 125*50*60h tetra 1200 dış filtre kullanıyorum. içerisinde bioball top, seramik ve karbon var. hepside yeni aldım. akvaryumun bakteri oturdu diye düşüyorum. bi yandan platilerim yavru vermeye başladı.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.