ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
bluemirror84
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
20
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Ocak 2011 11:29
Son Ziyaret:
5 Saat 41 Dakika önce
Toplam Mesaj:
207 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
11 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Samet Berberoğlu
Doğum Tarihi:
06 Aralık 1984
Yaş:
33
İl:
Konya
Meslek:
MEMUR
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/105905.jpg[/img] Samet Berberoğlu / TurkiSHrimp TM

SON 10 MESAJI

Tanganyika Biyotop
Çok güzel seyredilesi olmuş hocam, tebrikler.
60 Litre Brüt Şelale Filtre
[QUOTE=mehmetaydin]
Samet Bey merhaba. 50 litrede şelale filtrenin yetersiz olacağı kanısına nasıl vardınız? Şelale filtreler yurtdışında fazlasıyla tercih edilen bir filtrasyon seçeneğidir. 50 lt değil çok daha büyük hacimli tanklarda şelale filtreler kullanılabilir. Yeter ki filtrenin hacmi geniş olsun ve içerisine kaliteli filtrasyon malzemeleri konulsun. Tabi debi de yeterli düzeyde olmalı. [/QUOTE]

Mrblar hocam. Çok kez şelale filtre kullandım. Tecrubelerime istinaden bunları söyledim. Şöyle ki, şelale filtreler belirli akvaryum boyutlarına uygun ve yeterli geliyorlar. Yani hacmi eşit olan iki tanktan kısa olanda yeterli gelirken uzun olanda yeterli sirkülasyonu sağlayamadığından filtreye uzak olan kısımlarda aşırı atık birikmeleri oluyor. Bendeki 40x30x30 olanda çok güzel iş görürken, 70x25x25 olanda uzak olan bölgelerde çok dışkı birikmesi oluyordu. Umarım açıklayıcı olmuştur. Saygılar.
Kargo İle Yada Otobüs İle Balık Gönderimi Hakkında
[QUOTE=matrak1126]

Ben Van'da ikamet ediyorum sıkıntı olur mu ki acaba 24 saatlik yolculukta ?[/QUOTE]
Ben de 5 yıl Batman'da yaşadım hocam. [:)] Oraya da 2 gün sürüyor. Bir kere problem yaşadım. Strafor koliye koyacağını söyleyen arkadaş ayakkabı kutusuyla gönderim yapmıştı, bütün balıklar malesef ölmüştü. Onun dışında strafor koli ile çok kez kargo ile balık,karides aldım, hiç sorun yaşamadım. Gönderen kişi paketlemeyi iyi bilmeli.(Balık sayısına göre poşetteki su/hava oranı, aç bırakmış olması vs). 2 günde sıkıntı olmayacaktır. Mümkünse otobüs ile gönderim yapsın, maksimum 1 gün sürer, daha da garanti olur.
60 Litre Brüt Şelale Filtre
En iyi denilen filtreler bile kimilerinde ses problemi veya baska sorunlar yapabiliyor. Biraz kullanıma bağlı, biraz da kader bence bu işler. Ben yaklaşık 3-4 yıldır Sunsun Hw602b kullanıyorum, inanın bir problem dahi yaşamadım. Kullandığım akvaryum salonda bana 2 metre dahilinde duruyor. Dibindeki koltukta otururken dahi çalışıp çalışmadığını anlamak için yüzeye bakıp dalgalanmadan anlıyorum. Abartma diyenler olabilir ama keşke fırsat olsa insanlar gelip görse. [:)]
60 Litre Brüt Şelale Filtre
Öncelikle 50 litre olan tankınızda canlı doğuran düşünüyorsanız, şelale filtre yeterli gelmeyecektir. Çünkü canlı doğuranlar sürekli yem yiyebilme ve çok fazla dışkılama potansiyeline sahipler.
Benim sizin için tavsiyem tetra türlerine yönelmeniz. Ama yine de şelale filtre az gelecektir. O yüzden dış filtre kaçınılmaz görünüyor. Tetra veya canlı doğuran da olsa Sunsun 602 veya 603 dış filtrelerini incelemenizi öneririm. Sadece karides için şelale filtre yeterli olacaktır. Saygılar.
Kargo İle Yada Otobüs İle Balık Gönderimi Hakkında
Öncelikle kurulumunuzda kolaylıklar dilerim. Mevsim şartlarına bağlı olarak hava sıcaklıkları özellikle akşam ve gece saatlerinde çok düşük olmaktadır. Bu yüzden, kargo veya otobüs farketmez, canlıların strafor koli ile gönderilmesi şart. İlaveten koli içine ısı pedi konulması da çoğu bölge için zaruri olmakla beraber canlıların hayatta kalma şansını fazlasıyla yükseltecektir. Saygılar.
Orta Amerika Nikaragua Nehri Biyotopum
Çok güzel olmuş hocam. tebrikler.
Karides Olumleri
Öncelikle geçmiş olsun. Bir daha yaşamazsınız umarım. Verdiğiniz yapraklar iyice temizlenmiş mıydı? Ispanak haşlanmış mıydı?
Bulanıklık
Öncelikle sabredin. Akvaryumunuzun faydalı bakteri döngüsünün oturmasını birkaç gün bekleyin. Dış filtre kullanın ve birkaç gün sürekli çalıştırın. Saygılar.
Sumplu Sistemde Hava Motoru Şart Mıdırr?
İyi akşamlar hocam. Hangi filtreyi kullanırsanız kullanın, bu filtrenin bir ucu suyu akvaryumdan çeker, diğer ucu filtreden geçmiş suyu akvaryuma tekrar verir. İşte bu filtreden akvaryuma suyun verildiği çıkış (out) boru ucunu tankın su yüzeyine yakın bir kısma konumlandırır yüzeyde biraz dalgalanma olusturursanız, bu sizin tankınıza yeterince oksijen girmesini sağlayacak, dolayısı ile hava motoruna ihtiyacınız kalmayacaktır.(Suya hava yani aslında oksijen vermek baloncukları görmeden de mümkündür.Bakiniz denizler, göller, okyanuslar.)

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,586,996 Mesaj
  • 379,748 Konu
  • 91 Forum
  • 131,129 Forum Üyesi
  • 1,399 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,997 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.