ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Yas400
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1835
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
24 Kasım 2014 14:57
Son Ziyaret:
02 Temmuz 2020 23:40
Toplam Mesaj:
3007 [1.46 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
11 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yasin D.
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1987
Yaş:
33
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yasin

SON 10 MESAJI

Elma Salyangozlarında Sakal Yosunu Sorunu
Garra Rufa bir miktar yardımcı olur. Taşları da çıkarıp çamaşır suyunda bekletip bol su ile durulayarak yeniden ekleyin ilk günkü gibi olur. Tank içerisine doğrudan sıkarak mücadele sıkıntılı olacaktır. Temizlemek istediklerinizi dışarı çıkararak temizleyin durulayarak yeniden ekleyin
İlk Bitki Ekimi Denenemem
Bitkileriniz aşırı ışık ihtiyacı olan bitkiler değil günde bir iki saat güneş gören bir yere koyun akvaryumunuzu yeterli olur. Bahsettiğiniz lamba bitki gelişimi için size yardımcı olmaz.
Elma Salyangozlarında Sakal Yosunu Sorunu
Denediğiniz yöntem doğru ancak tek seferlik çünkü kısa sürede yeniden kabukları yosun tutacak. Tavsiyem başarabilirseniz sakal yosunu ile mücadele edin ancak çok zor iştir. En azından bana öyle gelmiştir hep. Yapamıyorsanız salyangozları ışık almayan bir kapta bir hafta tutun ve kabuklarını her gün bir veya iki kez Excel veya oksijenli suya batırdığınız bir pamuk veya bezle silin. Bu malzemeler yoksa 1 e 10 sulandırılmış katkısız çamaşır suyu ile silin ve akvaryum suyu ile durulayarak ışık almayan kaba geri koyun.
Tohumdan Bitkilendirme
Diğer bitkileriniz köklenip çoğalana kadar birkaç ay size güzel bir görüntü sağlar. Ama uzun vadede beklenti içine girmeyin derim.
Bitki Fotosentez Canli Doğuran
Baloncuk için karbondioksit ve gübre desteği etkili olacaktır. Baloncuğun anlamı bitki var gücüyle fotosentez yapıyor şeklinde düşünülebilir. Ancak dediğim gibi şart değildir.
Bitki Akvaryumu Co2 Hakkında
Su içi dalgıç lamba ile bitki yetiştiremezsiniz. Basit bir 6500 kelvin üzeri masa lambası veya birkaç ledden oluşan kolay bir düzenek kurun aynı özelliklerde.[EDIT]Yas400,2020-02-12 22:16:43[/EDIT]
Sakal Yosununa Excel Mi Oksijenli Su Mu?
Forumda biraz araştırırsanız çamaşır suyu ile daha hızlı çözüme ulaşabilirsiniz. Sorunlu bitkileri sökerek 10 a 1 seyreltilmiş sade çamaşır suyunda banyo yaptırın böylelikle tankın kimyası ile oynamamış olursunuz.
Bitki Akvaryumu Co2 Hakkında
5-10 cm arası uygun bir kum ve abartılı olmayan bir aydınlatma ile çok rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Herhangi bir gübreleme veya co2 desteğine gerek duymazsınız.
Bitki Fotosentez Canli Doğuran
Hava motoru bitkinizin fotosentez yapmasına engel değildir. Eledoa kolay şartlarda fotosentez yaparak gelişir. Fotosentezden kastınız çıkan baloncukların gözlemlemekse su şartlarına göre görme ihtimaliniz olabilir ancak baloncuk çıkmaması fotosentez olmadığı anlamına gelmez.
Canını Seven Kaçsın!
İyi güzel de hangi salyangoz çeşidinden uzak duralım. Bu ölümlere sebep olan tür hangisi. Dünya üzerinde 45.000 civarı salyangoz türü mevcut parazitler yoluyla tehlikeli olanları hangileri. Balıklardan örnek vereyim balıklar zehirlidir. Elektrik üretip çarpanı bile var balıklardan uzak durun desem size ne kadar ciddiye alabilirsiniz. Bilgi yanlış mı derseniz bilmem ama genelleme fazla olmuş sanki. Dünya üzerinde herhangi bir akvaryum salyangozu bir insanı öldürmüş olsa muhtemelen birimizin haberi olurdu sanırım.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.